Soda ayran limon karışımı nasıl yapılır? Ne işe yarar?
Yaşam

Soda Ayran Limon Karışımı Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

31 Ağustos 2018 - 21:59:54

Kilo vermeye destek olan ve göbek bölgesinin erimesini sağlayan soda ayran limon karışımı etkili kürlerden biridir.

Soda Ayran Limon Karışımı Nedir? Neye Yarar?

Son yıllarda gitgide artan ve vücudun sağlıksız çalışmasına yol açan obezite, birçok ülkede yaygın halde yaşanır. Problemin giderilmesi için çeşitli yollar, teknikler denenerek ideal kiloya inilmesi hedeflenmektedir. Genel olarak zayıflama gerçekleşse de bölgesel zayıflama bazen zorlu bir süreç olabilir. Özellikle göbekteki yağların erimesi diğer bölgelere göre daha zordur. Dolayısı ile bu alandaki yağları eritmek için soda ayran limon karışımı uygulanmakta ve bölgedeki yağların yok edilmesi planlanmaktadır.

Soda Ayran Limon Karışımı Neye İyi Gelir?

Göbekteki yağları eritmek için ilk olarak metabolizma hızının arttırılması gerekir. Bunun için soda ayran limon karışımı kullanılır. Maden suyunun içindeki mineral seviyesi oldukça zengindir. Minerallerin özelliği ise hazmı kolaylaştırması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. Metabolizma hızlanıp hazım süreci kolay hale geldiğinde zayıflamak da kolaylaşır. Maden suyu dışında ayranın özelliği ise tok tutması ve geç acıkmayı sağlamasıdır. Limon da bedene enerji vererek halsizliği ortadan kaldırır. Ayrıca bedende biriken yağlar limon aracılığı ile parçalanarak dışarı atılır. Yağlanmayı engelleme özelliği olan limonun yağ yakma ve zayıflatma etkisi bulunur.

Soda Ayran Limon Karışımı Zayıflatır mı?

Soda ayran limon karışımı karındaki yağların eritilmesi zor olmaktan çıkar. Kürü kullanan çoğu kişi sonuçlardan memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Metabolizmayı hızlandırıp, yağ yakımına destek olan kürün iki hafta süresince düzenli kullanılması önerilir. Düzenli kullanım sonucunda bel ve göbek kısmında yağlar yakılır, incelme gerçekleşir. Kürü kullanmak için doktor onayını almak önemlidir.

Soda Ayran Limon Karşımı Tarifi Nedir?

Kürün hazırlamak için üç yemek kaşığı yoğurt, bir şişe maden suyu, yarım taze limonun suyu gerekir. Hazırlama süreci için öncelikle kap içine üç yemek kaşığı yoğurt eklenir. Sonrasında yarım limon suyu yoğurdun içine ilave edilir. Bir şişe maden suyu da yavaşça karışıma eklenir. Maden suyu hızlı dökülürse taşma olasılığı fazladır. Maden suyunun eklenmesi ile soda ayran limon karışımı hazır hale gelmiş olur.

Soda Ayran Limon Karışımı Nasıl Yapılır?

Hazır hale getirilen kür iki hafta süresince kahvaltı öncesi tüketilebilir. Kahvaltıdan otuz dakika önce tüketilmesi önerilir. Ayrıca kişi isterse uyumadan önce de kullanabilmektedir. Kürün uygulanma sürecinde diyet ile desteklenmesi tavsiye edilir. Hem diyet hem kür uygulaması sonuçların verimli olmasını sağlar. Kürün önemli özelliklerinden biri karın bölgesindeki yağları eritmesi ve kilo vermeye katkı sağlamasıdır. Bağırsakların aktif biçimde çalışmasına yardım eden kür doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Yoğurdun etkilerinden biri cilde yarar sağlamasıdır. Cildin hoş görünmesine yardım eden yoğurt avantajlı bir besindir. Kür iki hafta uygulanıp sonra ara verilmelidir. Ara verilmediği zaman kürün etkisi azalabilir. Soda ayran limon karışımı sonuçlarını öğrenmek için kullanıcı yorumlarına bakılması önerilmektedir.

Yorumlar
Raziye Keresteci 31 Ağustos 2018 - 22:09:54 Soda ayran limon kürünü kullanan kadınlar genelde faydaları ve zararları hakkında yorumlar yapıyorlar. Fazla kilolarımdan kurtulmak için kendime doğal bir karışım arıyordum o zaman bu kürü fark ettim. Tuz ekleyenler de var ama nasıl yapılır öğrenmek istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: