Termal Sauna Korse ile Zayıflama
Sağlık

Termal Sauna Korse ile Zayıflama

21 Ocak 2020 - 20:40:48

Termal sauna korse; vücut ile temas ettiğinde kan akışının hızlanmasına bağlı olarak vücutta ısı artışı il birlikte metabolizma hızlandırıcı bir etki meydana getiren aparatlar olarak belirtilmektedir.

Termal Sauna Korse Zayıflatır mı?

Korseler çok eski zamanlardan beri kilo vermek için kullanılsa da bile termal korseler daha çok günümüze hitap eden terletici kıyafetler olarak belirtilmektedir. Neoteks ya da neopren olarak adlandırılan çift yönlü esneme özelliği bulunan ve teri hapseden kumaşlardan üretilen termal sauna korseler teri hapseden özelliklere sahiptirler. Vücutta adeta sauna etkisi meydana getirmektedirler. Bu etki sayesinde yağ yakımını önemli oranda etkilerken aynı zamanda bölgesel incelme ve şekillenme etkisi de sağlayabilmektedir.

Termal sauna korseler spor sırasında ya da hareket esnasından kullanılmalıdır. Spor yaparken vücut kaslar hareket geçer ve vücuttaki yağ kütlesi azalmaya başlar. Bu süreçte korse de kullandığınızda meydana gelen etkinin daha da artmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kısa süre içerisinde vücutta yağ atımı sağlayarak kilo verme işlemi sağlayabilirsiniz. Sağlıklı kilo vermenin sırrı tam olarak vücutta yağ atımının gerçekleşmesi ile meydana gelmektedir. Termal korseler yağ yakımı sağlayarak şekillendirici etki de meydana getirirler. Böylece daha ince ve kıvrımlı hatlara sahip olabilirsiniz.

Termal Korse Yatarken Takılır mı?

Daha kısa sürede zayıflamak isteyen pek çok kişi yatarken korse takmanın oldukça etkili olabileceğini düşünmektedir. Korseler hakkında bilinen yanlış bilgilerden birisi ve en önemlisi budur. Yatarken korse takmak zayıflama etkisinden ziyade vücutta rahatsızlık etkisi meydana getirmektedir. Termal korselerin terletici etkisi vardır. Yatarken taktığınızda bu etki tam olarak meydana gelmez. Çünkü uyurken vücut hareket etmez ve kan sıkışı oldukça yavaştır.

Termal korseleri yatarken değil daha çok hareket halindeyken takmalısınız. Eğer ki spor yapmıyorsanız hafif yürüyüşler ya da evde iş yaparken kullanabilirsiniz. Bu korse modeli basit hareketlerden yüksek oranda kalori yakmayı sağlamaktadır. Bu nedenle ağır sporlar değil basit egzersizler yapmanız yeterlidir.

Termal Sauna Korse ile Vücut Şekillendirme

Bölgesel olarak zayıflamak vücut şekillendirici bir etki meydana getirmektedir. Termal korseler vücutta hangi bölge için kullanılırsa o bölgede yağ yakımı meydana getireceği için vücut şekillendirme etkisi de sağlamaktadır. Bel bölgenizin kalınlığından şikayetçiyseniz bu korse modellerini kullanarak daha kıvrımlı hatlara sahip olabilirsiniz. Termal sauna korseler vücut şekillendirici etki sayesinde daha ideal ve kıvrımlı ölçülere kavuşmaya yardımcı olur.

Termal Sauna Korse Modelleri

Vücudunuzun herhangi bir bölgesi için termal sauna korse kullanımı sağlayabilirsiniz. Bel korsesi, tayt korse, göbek korsesi ya da atlet korse gibi pek çok modeli bulunmaktadır. Hangi bölgeye etki etmesini istiyorsanız o yönde bir korse modeli seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla satılan termal korseler hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Her iki vücut tipine özel modeller geliştirilmektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: