Yaşam 03 Nisan 2021 - 08:50:59

Tonik İçmek Neye İyi Gelir? Zararlı mıdır? Korona Virüsüne Faydası Var mı?

Tonik İçmek Neye İyi Gelir? Zararlı mıdır? Korona Virüsüne Faydası Var mı?

Tonik; içerisinde kinin maddesinin yeterli miktarda bulunduğu belirtilen bir tür karışım olarak nitelendirilmektedir. Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü için etkili olabileceği yönünde bazı varsayımlar geliştirilmektedir.

Tonik İçmek Neye İyi Gelir?

Çok eski zamanlarda sıtma ilaçların yapımında kullanılan kinin maddesinin üst solunum yollarındaki enfeksiyonu azalttığına dair birtakım varsayımlar geliştirilmiş ve buna bağlı olarak insanlar içerisinde kinin bulunan tonik içeceğine yönelim sağlamıştır. Yapılan inceleme ve araştırmalara göre korona virüsüne karşı tonik içmenin faydalı olabileceği düşünülmektedir. Uzmanlar ise bu konuda kesin bir dille uyarmakta ve tüketilmemesi gerektiğini vurgulamaktadır. Bilimsel yönden herhangi bir açıklaması olmayan tonik içmenin vücuda ciddi ölçüde zararları olabilmektedir.

Tonik 19. yy.'da İngiltere'de tüketilmeye başlamış olan bir içecektir. Zamanla içerisine kinin maddesi katılarak kullanılmaya başlanmıştır. Eski zamanlarda fayda sağladığı düşünülerek tüketilmiştir. Fakat bu tüketim oranı oldukça düşüktür. Günümüzde de aynı şekilde faydalı olduğu ve virüse karşı tedbir içerdiği düşünülmektedir. Fakat bu içecek fazla tüketildiği zaman böbrek ve karaciğere zarar verebilmektedir. Bu nedenle bulaşıcı olan ve hızlı yayılan virüslere karşı kullanılması çok fazla önerilmemektedir.

Tonik İçmenin Zararları Nelerdir?

İçeriği hakkında çok fazla bilgi sahibi olunmayan ve uzmanlar tarafından bir bilimsel açıklamaya tabi tutulmayan tonik kullanımı vücut için pek çok zarar meydana getirebilmektedir. Öncelikle bu içecek bağışıklığı güçsüzleştirebilir. Bağışıklığın güçsüzleşmesi demek virüslerin vücuda daha kolay girmesi demektir. Covid-19 olarak adlandırılan ve akciğeri etkisi altına alarak ölümcül sonuçlara yol açabilen bu virüsün tonik içerek önlenebileceğine dair halk arasında birtakım duyumlar yayılmıştır. İçerisinde kinin bulunduğu iddia edilen bu içeceğin herhangi bir şekilde tüketilmemesi gerektiği uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır.

Fazla miktarda tonik içmek birtakım sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabilmektedir. Bu tarz içecekler karaciğer ve böbrek üzerinde birtakım etkiler meydana getirmektedir. Bilmediğiniz ya da farkında olmadığınız bir böbrek hastalığınız olabilir ve tonik içmek bunu olumsuz yönde etkileyebilir. Korona virüsü için tonik içerken farklı rahatsızlıkların oluşmasına sebebiyet verebilirsiniz.

Tonik İçmenin Korona Virüsüne Faydası Var mı?

Son zamanlarda herkesin korktuğu ve küresel bir salgın haline gelen korona virüsünden kurtulmak için henüz geliştirilmiş kesin bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Halk arasında yayılan kinin maddesinin bu virüse iyi geldiği ve tonik içerisinde de bulunduğu için, tonik su içeren içecekler içmenin corona virüsü öldürücü, engelleyici etkisi olduğu nitelendirilmektedir. Fakat doktorların ve uzmanların yapmış olduğu açıklamalara göre bu doğru ve etkili bir yöntem değildir. Hatta bu tarz içeceklerin içilmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Corona Virüsünü Önlemenin Yolları Nelerdir?

Bağışıklığı güçsüz olan bedenleri, kronik hastaları ve ileri yaştaki insanları etkisi altına alan, ölümcül sonuçlara yol açabilen korona virüsü önlemenin en etkili yolu bağışıklık güçlendirici besinlerin tüketimi ve hijyendir. Hasta insanlarla aynı ortamda bulunmama, öksürürken ya da hapşırırken ağzı kapatma, elleri sabunlu su ile gerektikçe yıkama ve düzenli, dengeli beslenme uygulanması gerekmektedir. Tonik su içeren içecekler korona virüsü için etkili değildir ve uzak durulması gerekmektedir.

  • tonik
  • tonik içmek
  • tonik içmek neye iyi gelir
  • korona virüsüne karşı tonik
  • tonik içmenin zararları
  • korona virüsü için tonik
  • tonik su içeren içecekler
  • corona virüsü
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Bamya Tohumu Kürü Nasıl ve Kaç Gün Yapılır? Neye İyi Gelir?