Türkiye'de tatil yapılacak yerler
Yaşam

Türkiye'de Tatil Yapılacak Yerler

28 Nisan 2018 - 12:56:47

Ülkemiz, coğrafi konumu sebebiyle tatil için dünyanın en önemli adreslerinden birisi olurken dört bir yanı bu amaçla kullanılabilmektedir.

Ege Kıyılarında Tatil Yerleri Nerelerdir?

Yaz tatili denildiğinde dünyanın en önemli noktalarından birisi olarak Türkiye gösterilebilir. Üç tarafı denizle çevrili olması sebebiyle yarımada formunda olan ülkemiz yaz aylarında sıcacık iklimi, muhteşem denizi ve kumsalları ile tatil için tercih eden kişileri son derece memnun bırakacaktır. Ege bölgesinde tatilini yapacak olan kişiler son dönemde Bodrum ve Çeşme'yi ilk sıraya koymaktadır. Bu iki muhteşem tatil beldesine ek olarak Alaçatı da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Çok uzun yıllardır birçok kişinin ilk tercihi olan Fethiye'de muhteşem denizi ile birlikte en iyi seçenekler arasında yer alır. Çok fazla yabancı turistin olmasını istemeyen ve lüks oteller ya da tesisler yerine daha doğal yerleri tercih eden kişiler için Ege kıyıları oldukça doğru adres olacaktır.

Akdeniz Kıyılarında Tatil Yerleri

Birçok kişi için tatil denildiğinde akla ilk olarak Antalya gelir. Akdeniz, yalnızca ülkemizin değil, tüm dünyanın en iyi plajlarına sahip denizlerinden birisidir. Bu sebeple de kıyı boyunca yüzlerce farklı otel bulunurken insanlar rahatlıkla kendilerine uygun bir otel bulabilirler. İsteyen kişiler her şey dahil otellerde lüks ve rahatlığın merkezinde konaklamalarını sağlayabilirler. Denize her girişlerinde orada bulundukları için son derece memnun olan kişiler bölgedeki birçok farklı tatil merkezini tercih edebilir. Alanya, Side, Manavgat, Kemer ve Belek gibi tatil merkezleri en fazla tercih edilen noktalardır.

Kış Tatili Merkezleri Nerelerdir?

Kış tatilinde ilk adres hiç kuşkusuz Uludağ'dır. Büyük şehirlerin tamamına çok yakın olması insanların kış tatillerinde Uludağ'ı tercih etmesine sebep olur. Kış aylarında yolculuklar daha zor şartlarda geçtiğinden ulaşım çok önemlidir. Bunun yanında Uludağ'da sunulan tesis hizmetleri ve çok eğlenceli aktiviteler bu bölgenin ilk tercih olmasında etkilidir. Bunun yanı sıra doğu bölgelerimizin oldukça dağlık olması sebebiyle buralarda da çok sayıda kış tatili merkezi yer alır. Erzurum Palandöken bölgesi ve Kars Sarıkamış bölgesinde yer alan merkezler son derece gelişmiş düzeydedir.

Tarihi Tatil Yerleri Nerelerdir?

Ülkemiz coğrafi konumu sebebiyle birçok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. İstanbul, çok uzun yıllar dünyanın başkenti olarak kullanılırken bu süreç içerisinde muhteşem eserler yapılmış ve bu eserler korunarak günümüze kadar gelmiştir. Bunun yanı sıra Kapadokya gibi yerlerde tarihi ve doğayı iç içe yaşamak isteyen kişiler muhteşem bir tatil geçirebilirler. Ayrıca doğu illerimiz de tarih ve kültür açısından muhteşem tecrübeler vaat eder. Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır gibi illerimiz gelen ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlayan ve muhteşem lezzetler sunan noktalar olarak gösterilmektedir. Türkiye'de tatil yapılacak yerler oldukça fazladır kişilerin yalnızca kendi taleplerini iyi şekilde analiz etmesi ve sonrasında gidecekleri yeri belirlemesi yeterli olacaktır.

Yorumlar
Melis Tüzün 28 Nisan 2018 - 13:06:47 Türkiye'de tatil yerleri, ve köylerinin fiyatları ne kadar? Mayıs ayında çok kalabalık olur mu? Önerileriniz nelerdir? Nerelere gidilmesi gerekiyor? Bodrum ve Antalya güzel olabilir diye düşünüyorum ama kafam çok karışık.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: