Yaşam

Tüy Dökücü Krem Kullanımı Nasıl? Faydaları ve Zararları

05 Kasım 2020 - 18:15:59
Tüy dökücü krem kullanımı nasıl? Faydaları ve zararları

Kadınların en büyük problemlerinden biri olan tüyler için son yıllarda tüy dökücü krem kullanılmaktadır. Pratik ve kolay kullanımı sayesinde bu kremler tüylerin kısa sürede alınmasına yardımcı olmaktadır.

Ağda ve Tüy Dökücü Krem Ne İşe Yarar?

Halk arasında popüler olarak kullanılan tüy dökücülerin arasında ağda gelir. Ağda reçineden üretildiği için doğru uygulandığında olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca ağdanın tüyleri azaltma gibi bir özelliği vardır. Ağda diğer ürünlerin aksine uzun süreler boyunca tüylerin çıkmamasını sağlar. Ağdanın tek caydırıcı özelliği acı vermesidir. Ağda tüylerin üzerine yapıştırılıp çekildiği için teni çok fazla acıtmaktadır. Fakat bir süre sonra kişinin ağdaya olan hassasiyeti ortadan kalktığı için kişi ağda sırasında pek acı hissetmemeye başlar. Bir diğer talep gören tüy alma yöntemlerinden biri ise tüy dökücü kremlerdir. Teni çok hassas olan kadınlar genel olarak bu kremleri tercih ederek acı problemini tamamen ortadan kaldırırlar. Tüy dökücü kremler tene sürülür ve bir aparat yardımı ile tüyler alınır. Bir nevi jilet yöntemine benzeyen bu kremin zararları olduğu söylenmektedir.

Epilasyon ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Bu kremleri tercih etmeyen insanlar lazer epilasyonu kullanmaktadırlar. Genel olarak lazer epilasyon tüyleri yüzde doksan bitirmeye yönelik bir çalışmasıdır. Her ay bir seansa gidilir. İlk atıştan sonra tüyler dökülmeye başlar. Seanslar ilerledikçe tüyler hızla azalmaya başlamaktadır. Tüyler azalmanın yanında incelir ve daha zayıf bir şekilde çıkmaya başlar. Fakat lazer epilasyon tüy alma yöntemleri arasında en pahalı olan yoldur. Ayrıca lazer epilasyon ağda gibi acı veren bir yöntem olduğu için herkes tarafından tercih edilmeyebilir. Kadınlar gündelik yoğunluktan kaynaklı olarak lazer seanslarına düzenli olarak gidememektedirler. Tüy döken kremler en kolay tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları Nelerdir?

  • Tüy dökücü krem kullanan kişilerin cildinde kızarıklar oluşabilmektedir.
  • Kaşıntı sorunu yaşayan kadınlar bulunmaktadır.
  • Cildi hassas olan kişilerin teninin zarar görmesi kolaylaşır.
  • Tüylerin tamamının dökülmeme olasılığı vardır.
  • Bu kremler aracılığı ile tüylerden tam anlamıyla kurtulmak söz konusu değildir.
  • Ağda gibi inceltme veya azaltma etkisi yoktur.
  • Bazı insanların tüyleri normalden fazla olabildiği için bu kremler yoğun tüyler için etkili değildir.
  • Bu kremlerin derinin üstünde olan tüylere etkisi vardır. Yani derinin altındaki tüyler alınmaz. Ağda veya lazer epilasyon gibi yöntemlerde kıl köklerinin yok edilmesi hedeflenir, tüy döken kremlerde ise tüy kökleri herhangi bir işlem görmez.
  • Çoğu kişinin tüylerini sertleştirmektedir.
Tüy Dökücü Kremlerin Yan Etkileri ve Faydaları

Hassas bir cilde sahip olan kişilerin cildinde yakma ve acı hissi oluşabilmektedir. Tüy dökücülerin tüyleri beslediği ve çoğalttığı söylenmektedir. Ciltte batık olma olasılığı fazladır. Kızarıklık, kaşınma ve kabarma bu kremlerin zararları arasında yer almaktadır. Ciltte alerjik problemlerin oluşmasına bu krem neden olmaktadır. Tüy dökücü kremler sizlere zaman kazandırmaktadır. Kısa süre içerisinde acısız ve ağrısız bir şekilde tüylerinizi almaya yardımcı olan bu kremlerin zararı olduğu gibi birçok faydası da bulunmaktadır.

Yorumlar
Hatice Kocabacak Tüy dökücü kremler zararlı olabilir ama çok pratik gerçekten. Ben çok acil işim olduğunda kullanıyorum bir yan etki de görmüyorum. Devamlı yapmadığım için işime yarıyor baya sorun olmuyor. Bikini bölgesi için kullanmıyorum ama.cevapla
Rabia Gülgün Tüy dökücü krem fiyatları itibariyle çok pahalı olmadığı için ve kullanımı rahat olduğu için bazı zamanlarda kullanıyorum. Aslında genelde ağda yapıyorum ama bazen hiç vaktim olmuyor acil bir işim olabiliyor. O zaman bu kremleri kullanmayı tercih ediyorum. Çeşitleri var. Teninize uygun olanı alırsanız bir yan etkisi olmuyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: