Yaşam

Uzun Paça Korse Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

26 Mayıs 2018 - 07:00:37
Uzun paça korse nedir? Nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir?

Uzun paça korse, pantolon veya eteklerin altına giyilen, vücudu saran iç kıyafet türlerinden biridir.

Uzun Paça Korse Nedir?

Yarım tayta benzeyen korse türünün çeşitleri bulunmaktadır. Bu korseyi kullanmanın amacı ise poponun güzel görünmesidir. Ayrıca bazı kadınların aldığı fazla kiloların saklanması için kullanılabilir. Sarkık alanların varlığı için korse çok rahat bir şekilde kullanılabilir. Korselerin birçok bölgeye özel tasarlanan modelleri mevcuttur. Kişi kusurlarını kapatmak bir süre kendini mutlu hissetmek için korseleri kullanmaktadır. Son dönemlerde korselerin bin bir çeşit modeli üretilmektedir. Kadınların yaşadığı sıkıntılardan dolayı markalar birçok özelliği bir korsede toplamışlardır. Uzun paça korse elbise, etek ve pantolon altına giyilebilir.

Uzun Paça Korsenin Faydaları Nelerdir?

Spor yapan kişiler uzun paça korse kullanmayı ihmal etmemektedir. Spor sürecinde meydana gelen sakatlanmalardan kaynaklı olarak korse kullanmak kişinin sağlığını korumaktadır. Zayıflama sürecinde terlemeyi sağladığı için kilo vermeye katkısı olduğu söylenebilir. Doğum yapan bir sürü kadın süreç sonrası kilolarını ve sarkan bölgelerini toparlamak için korse kullanmaktadır. Sağlık açısından da önemli bir yere sahip olan korse bel ağrısı yaşan kişilerin imdadına yetişmektedir. Fıtık sorunları için ağrıların az bir seviyeye inmesini sağlamaktadır.

Uzun Paça Korse Nasıl Kullanılır?

Göbek, bel fıtığı gibi durumlarında kullanılan korselerin doktora sorulmadan kullanılması oldukça yanlış bir davranıştır. Hekim onayının alınmadan bu korselerin kullanılması sağlığı riske atabilir. Bu tip durumların göz önüne alınması ve doktorun belirlediği şekillerde, zamanlarda korselerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Dik durmaya yarayan, fiziğin güzel bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayan uzun paça korse kazandırdığı başarılı sonuçlardan dolayı kişinin psikolojisini de düzeltmektedir. Zayıf görünmek isteyen çoğu insan bir beden küçük korse tercih etmektedir. Korsenin kişinin bedeninden daha büyük ve küçük olması rahatsız edici sonuçlara yol açabilir. Bu olumsuz sonuçlardan biri bireyin rahat nefes alamamasıdır. Bir diğer sonuç ise hareket etmek insanları korsenin darlığından dolayı zorlayabilmektedir. Ayrıca vücuda baskı yaptığı zaman vücudu tahriş ederek zarar verebilmektedir. Dolayısı ile korse bedene uygun ve uyumlu olmalıdır.

Uzun Paça Korse Zararları Nelerdir?

Kontrolsüz olarak korse kullanmak zararlıdır. Korsenin vücuda baskı uygulamaması gerekir. Baskı uygulanması kan dolaşımını yavaşlatmaktadır. Bu yüzden vücut yorulabilmektedir. Sıkı korse mideyi baskılamaktadır. Mideye yapılan baskı kramp gibi problemlere yol açabilir. Korsenin kumaşı naylon olmamalıdır. Naylon korseler bedeni terleterek tahrişlere neden olabilmektedir. Korsenin temizlenmemesi halinde mantar gibi enfeksiyonlar oluşabilir. Vücuttan daha dar olan korseler iç organların sıkışmasına yol açabilir. Ayrıca nefes almanın zorlaşmasıyla nefes darlıklarının meydana gelmesi kaçınılmaz olur. Korsenin zararlarına maruz kalmamak için birçok faktöre dikkat etmek gerekir. Kullanılan korse bedeni sarmalı fakat çok daraltmamalıdır. Çok fazla geniş olan iç giysiler ise herhangi bir sonucun elde edilmesine yardım etmemektedir. Popo ve bacak bölgesindeki kusurları örtmek isteyen bireylerin uzun paça korse giymesi önerilmektedir.

Yorumlar
Selviye Şahin 26 Mayıs 2018 - 07:10:37 Uzun paça korse fiyatları ne kadar? Doğum yapalı 6 ay oldu hem karın bölgemin toparlanması hem de basenlerimin toparlanmasını istiyorum. Bunun için kullanışlı olur diye düşünüyorum. Günde kaç saat kullanmak gerekir?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: