Yaşam

Vücut Tipine Göre Korse Seçimi

28 Aralık 2019 - 09:30:47
Vücut Tipine Göre Korse Seçimi

Vücut tipine göre korse seçimi yapmak, vücudun daha kusursuz ve orantılı bir fizik ölçümünde olmasına etki edeceği için oldukça önemlidir.

Vücut Tipine Göre Nasıl Korse Giyilir?

Her insanın vücut tipi farklıdır. Kimi insanların bel bölgesi ince kimilerinin göbek bölgesi kalın kimilerinin ise baseni bulunmaktadır. Her vücut tipi değişkenlik gösterdiği için kullanılan korse modeli de farklılık göstermektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde eğer ki vücut hatlarınızın kusursuz görünmesini istiyorsanız vücudunuza uygun bir korse modelini seçmeni gerekmektedir.

Korse kullanmaya karar verdiğiniz de öncelikle vücut ölçülerinize ve yapısına hakim olmanız gerekmektedir. Hangi beden ve hangi model korse kullanacağınız bu konuda oldukça önemlidir. Seçeceğiniz korse modelinin vücut yapısına uygun olması gerekmektedir. İncelmesi gereken bölgeye birebir hitap etmesi gerekmektedir. Aynı şekilde beden ölçüsünün de vücut oranlarının hesaplanması ile belirlenmesi gerekir.

Kadın Vücut Tipleri Nelerdir?

Kadınların vücut şekillerini şu şekilde belirtebiliriz:

Kum saati vücut şekli: Bel bölgesinin ince, kalçanın çıkık olduğu ve genel olarak orantılı olan vücut tipidir. Kıvrımlı hatlardan dolayı kadınların en beğendiği vücut tipidir. Gerek görünüş olarak gerekse kilo bakımında en ideal vücut şekli olarak nitelendirilebilir.

Armut vücut şekli: Kalçanın biraz daha büyük olduğu vücut tipidir. Kalça ve basen etrafı kalındır. Bu vücut şeklinde üst bölge dar, alt bölge ise geniş bir yapıya sahiptir. Omuzların dar kaldığı bu vücut şekli genel olarak kıvrımlı bir görüntü vermektedir. Kusursuz bir görünüm elde edilmesi için basenlerin kapatılması gerekmektedir.

Elma vücut şekli: Bu vücut tipinde en fazla dikkat edilmesi gereken detay, vücut kıvrımlarıdır. Bu vücut şeklinde kalça, göğüs ve bel oranlarında çok fazla kıvrılma bulunmamaktadır. Göğüs bölgesi kalçaya göre daha büyüktür. Bacaklar ve kollar ince, omuzlar ise geniş olur. Bu vücut şeklinde kilo genel olarak vücudun orta kısmında toplanır. Fakat bazen diyafram bölgesinde de toplanabilir.

Dikdörtgen vücut şekli: Bu vücut tipinde omuzlar ile kalça simetriktir, bel bölgesinde ise neredeyse oyuntu bulunmamaktadır. Kıvrımı oldukça azdır.

Hangi Vücut Tipi Hangi Korseyi Giymelidir?

Eğer kum saati şeklinde bir vücut tipine sahipseniz fazlalıklarınız çok fazla belli olmayacaktır. Bu nedenle vücut şeklinizi korumaya yönelik bir korse seçebilirsiniz. Armut tipi vücut tipinde vücudun alt bölgesini inceltmeye yardımcı olacak bir korse seçimi tercih edilmelidir. Basenleri toparlayan ve vücudun daha orantılı gözükmesini sağlayan bir korse modeli tercih edilmelidir. Elma tipi bir vücuda sahipseniz bel bölgesinin kıvrımlı durmasını sağlayacak bir korse modeli seçmelisiniz. Eğer ki göğüsleriniz kalçanıza göre büyükse göğüs toparlayıcı da kullanmanız gerekebilir. Dikdörtgen vücutta ise bel oyuntusu için kum saati şekil veren korseleri kullanabilirsiniz.

Doğru Korse Nasıl Seçilir?

Vücut şeklinize uygun bir korse seçmeniz vücut hatlarınızın belirginleşmesine yardımcı olmaktadır. Doğru korse demek vücut ile birebir uyum içince olan korse demektir. Vücut şekline göre korse seçtiğinizde beden ölçüsüne de dikkat ederek sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: