Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar için ne yapılmalı?
Sağlık

Yumuşak ve Pürüzsüz Dudaklar İçin Ne Yapılmalı?

10 Temmuz 2018 - 02:21:51

Dudaklar bir insanın yaşını en çok gösteren şeylerden biridir. Yıllarca, kadınlar daha dolgun ve genç görünmek için bir sürü maddeyi dudaklarına enjekte etmektedirler.

Dudaklar Neden Kuruyup Çatlar?

Dudaklarınız vücudunuzun en önemli ve hassas yerlerinden biridir. Ve bu yüzden dudaklarınız için özel bakım uygulamalısınız. Yumuşak ve pürüzsüz dudaklar bir bayanın doğal bir varlığıdır. Bayanların en öncü erotik merkezinin olmasından dolayı yeterince fazla bunlar üzerinde edebiyat parçalanmıştır. Ancak ilgi eksikliği ve ağzınızı temiz tutmamak dudaklarınız çevresinde oluşan kabuk bağlamalara sebep olur. Dudaklarımızın üst çevresi onları yumuşak ve pürüzsüz tutan tabakalardan yoksundur ve incedir bu yüzden kabuk bağlamalar oluşur. Bu yüzden yazın ve karaciğerleriniz iyi çalıştığında vücut ısınız yüksek olduğunda dudaklarınız sert ve kurudur. Onları yumuşak ve pürüzsüz tutmanın en iyi yolu sabahleyin biraz bal sürmektir. Beslenme sorunlarından dolayı kuruysa eğer, düzenli bir tedaviye ihtiyacınız vardır.

Yumuşak ve Pürüzsüz Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Kuru çatlak dudaklarla öpücüğe veda etmenin en iyi yolu hassas peeling ve nemlendirmedir.
  • Kış mevsimi boyunca yumuşak dudaklar için daima nemlendirici bir losyon kullanınız.
  • Vücudunuzun diğer kısımlarını kuruttuğu gibi dudaklarınızı da kurutabilecek olan güneş fazla maruz kalmaktan kaçının. Dışarıda çok fazla vakit harcarsanız, size içinde nemlendirici ve güneş koruması içeren 3 boyutlu ruj tavsiye ederiz.
  • Işıkları kapatmadan önce nemlendiriciyi açın. Yatmadan önce dudaklarınıza temiz, zengin içerikli bir nemlendirici dokunuşu verin. Bunu her gece yapın ve neredeyse her zaman daha yumuşak dudaklarla uyanın. Eğer dudak bakımınız yoksa göz kremi etkili, hassas bir dudak nemlendiricisi olabilir.

Dudak Kuruluğunu Önlemek İçin Nasıl Beslenmeli?

Sigarayı bırakın.sigara hem vücuda hem de dudaklara zarar vermektedir. Bolca meyve ve sebze yiyiniz. Kuruluğu gidermek için bol bol su içmelisiniz. Su vücudunuzun nemlenmesine yardımcı olur. Doğal, pembe dudaklar için yatmadan önce pancar kökü uygulayınız. Gül yapraklarını öğütün ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak için onu dudaklarınıza uygulayın. Güneş banyosu yapıyorsanız, yeterli koruyucu içeren dudak bakımı kullanın. Güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayınız.

Sağlıklı Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Eğer dudaklarınız kuruluğa ve çatlamaya karşı hassassa, günlük, koruyucu bir ürün kullanın. Rujunuzun, özellikle uzun süreli, dudaklarınızı kurutabilecek rujların, koşullara uyum sağlayan maddeler içermesine dikkat edin. Kuru dudaklardan ölü hücreleri temizlemek için, yumuşak bir diş fırçası kullanın ve nazikçe dudaklarınızın etrafını temizleyin. Sert soğuk havadan veya kurutucu ev ortamıyla oluşan özel dudak kurutucu durumlara maruz kaldığınızda, doğal nem içeren ve kurutucu güçlere göğüs geren dudak bakımı ürünleri kullanın. Dudaklarınızı çatlamaktan kurtarmak için, ruju sürmeden önce çok az vazelin sürünüz. Kafurlu rujlar, yaralı dudakları iyileştirmek için tasarlanmıştır. Etkili bir nemlendirici için kafurlu bir ruj kullanınız veya temiz bir dudak parlatıcısı kullanınız.

Yorumlar
Fatma Güneş 10 Temmuz 2018 - 02:31:51 Dudaklarım sürekli olarak çatlıyor ve kuruyor. Yumuşak ve pürüzsüz olması için ne yapmam gerekiyor? Dudak bakımını doğal bir şekilde nasıl yapabilirim? Evde uygulayabileceğim yöntemler var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: