Zayıflatan detokslar ve kilo verdiren detoks içecek tarifleri
Zayıflama

Zayıflatan Detokslar ve Kilo Verdiren Detoks İçecek Tarifleri

02 Temmuz 2018 - 19:45:23

Kişinin sağlık açısından düzenli aralıklar ile vücudu için zayıflatan detokslar uygulaması iç organlarının temizlenmesini ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.

Detoks Programı Ne İşe Yarar?

Toksinler vücutta biriktikçe kilo vermek de bir o kadar gecikmektedir. Düzenli kilo vermeye başlayan birinin daha sağlıklı bir şekilde vücuduna bakabilmesi için arada yapacağı detoks programları kilo verme hızını arttıracaktır. Vücut kilo vermeye başladıktan sonra hızlı bir şekilde kiloların gitmesi vücudu uyarır ve kilo gözle görülür bir şekilde verilir. Bunu fark eden vücudun bir süre sonra duraklama dönemine geçerek kilo vermede güçlendiği görülmektedir. Bu nedenle vücudun tekrar uyarılarak toksinlerden arındırılması ve kilo verme hızının eskiye dönmesi sağlanır.

Detoks Programları Zayıflatır mı?

Bazı vücut yapılarında kilo vermek oldukça zordur. Buna rağmen kilo verme zincirinin kırılması için denenen bir diz yöntem kişiye bir süre sonra sıkıcı gelmektedir. Bu nedenle kişi daha fazla zayıflayabilmek için belirli aralıklar ile vücuduna detoks yapmalıdır. Detokslar genel olarak sebze ve meyvelerin yer aldığı ve bu sebze ve meyvelerin püre haline getirilerek tüketilmesi ile olmaktadır. Yeşil yapraklı sebzelerden sebze suyu yapılıp tüketilebildiği gibi ayrıca meyvelerden de meyve suyu yapılarak tüketilebilmektedir. Vücudu toksinlerden arındırmak için yılda 2 ya da 3 kez detoks kürlerinin yapılması sağlıklı kilo verme süreci hızlandıracaktır.

Zayıflatan Detokslar Nelerdir? İşe Yarar mı?

Kilo vermek için detoks uygulamasını tercih edenlere en etkili yöntem genel olarak sebze detokslarıdır. İçerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde vücuttaki yağ hücrelerinin hızlı bir şekilde parçalanması sağlanır. Düzenli olarak detoks uygulaması yapan kişiler daha sağlıklı ve zinde olduklarını belirtmektedirler. Kilo vermek kişinin öz güvenini de arttıran olaylardan biridir. Bu yüzden fazla kilolardan kurtulmak için tüketilen gıdalara da dikkat edilmesi gerekir.

Hangi Detoks Zayıflatır? Kilo Verdirir?

Zayıflatan detokslar arasında en çok tercih edilen detoks türü yeşil yapraklı sebzelerin bir arada kullanılarak tüketilmesidir. Maydanoz, dereotu, nane, roka ve diğer yeşillikler ile beraber salatalık detoksa ilave edilerek rondodan geçirilip su şeklinde tüketilebilmektedir. Bu tür detokslar sırasında su hariç herhangi bir yiyecek ve içecek tüketilmesi yasaktır. Fakat kişi uzun süre bu beslenme biçimini yapamayacağından dolayı sadece 3 gün boyunca bu şekilde beslenerek daha sonraki günlerde sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmelidir.

Kilo Verdiren Detokslar Nasıl Yapılır?

Zayıflamaya karar vermiş bir kişinin genel olarak sebze ağırlıklı beslenmesi gerekir. Sebzeler hem proteini düşük hem de vitamin ve mineral bakımından güçlü besinlerdir. Detoksun yapıldığı 3 gün boyunca kişi düzenli spor yapmaya da özen göstermelidir. Kısa sürede kilo vermeye başlayan kişi bu zayıflatan detokslar ile beraber vücudunu uyarıp tekrar eskisi gibi kilo vermeye devam edecektir. Kişinin kilo verirken beslenme düzenine ve egzersiz planına sadık kalması kısa sürede vücudunun da şekillenmesini sağlar. Düzenli olarak sağlık kontrollerinin de yapılması gerekir.

Yorumlar
Fatma Bilgin 02 Temmuz 2018 - 19:55:23 Hızlı zayıflatan detokslar nelerdir? Kilo vermeye yardımcı olan detoks içecekler ve karışımlar nelerdir? Zayıflamak istiyorum fakat bir türlü yapamıyorum. Bu karışımlar nasıl hazırlanır? Doğal zayıflama sağlar mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: