Zayıflama 13 Ocak 2021 - 08:50:06

İngiliz Tuzu Nedir? İngiliz Tuzu Zayıflatır mı? Kullananlar, Faydaları, Zararları

İngiliz Tuzu Nedir? İngiliz Tuzu Zayıflatır mı? Kullananlar, Faydaları, Zararları

İngiliz tuzu; doğal bir şekilde meydana gelen, magnezyum sülfat olan, görünüş olarak tuza benzeyen fakat içerik olan tuz olmayan bir mineraldir. Bu yazımızda ingiliz tuzu zayıflatır mı? İngiliz tuzu kullananların deneyimleriyle birlikte ingiliz tuzunun faydaları ve zararları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İngiliz Tuzu Nedir? Neye Yarar?

İngiliz tuzu; alkolde erimeyen, suda çözülen ve şeffaf bir görünüm alan, kabızlık için oldukça faydalı bir mineraldir. Aynı zamanda idrar söktürücü, ödem ve şişkinlik giderici etkileri bulunmaktadır. Bu sayede zayıflamaya da katkı sağlamaktadır. Genel olarak ingiliz tuzu bağırsak temizliği için kullanılır ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Metabolizma hızı kilo verme konusunda oldukça önemlidir. Metabolizma yavaş olursa kabızlık problemleri oluşur ve durum kilo almaya neden olur. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek için metabolizmayı doğal olarak hızlandıracak bir yöntem uygulanmalıdır. İngiliz tuzunun doğru kullanımıyla kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerini çözer ve kilo vermeye katkı sağlar.

Epsom tuzu olarak da adlandırılan ingiliz tuzu, sadece kilo vermek ve sindirim sistemini rahatlatmak için değil aynı zamanda vücut sağlığı için de kullanılmaktadır. İltihap giderici özelliği bulunan bu besin kas ve siniri sistemini güçlendirici bir etki de meydana getirmektedir. Bunların yanında saç ve cilt sağlığı için faydalıdır. Düzenli olarak kullanım sağlandığında pek çok faydalaları bulunmaktadır.

İngiliz Tuzu Zayıflatır mı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bağırsakları temizleyici özelliği bulunan ingiliz (epsom) tuzu kilo vermeye de doğrudan katkı sağlayabilmektedir. Özellikler sabahları ılık su ile tüketildiğinde metabolizmanın hızlanmasına destek olarak sindirim sisteminin rahatlamasına destek olur. Ödem attırıcı özelliği vücuttaki şişkinliklerin giderilmesine ve daha zayıf gözükmeye destek olmaktadır. İngiliz tuzu faydaları bunlarla sınırlı değildir.

İngiliz Tuzunun Faydaları:

 • İçerisinde bulunan mineraller sayesinde vücuttaki serotonin salgısının artmasını sağlayarak stresi azaltır ve rahatlama sağlar. Vücuda enerji verir ve sinir kas sisteminin dengeli çalışmasına destek olur.
 • Astım ve çeşitli iltihaplara iyi gelen ingiliz tuzu aynı zamanda migren gibi ağrıların hafiflemesine de destek olur.
 • Vücutta insülin hormonunun salgılanmasına destek ingiliz tuzu şeker hastalığı için faydalı etkiler sunmaktadır.
 • İçerisinde bulunan sülfat sayesinde vücuttaki ağır metallerin atılmasına destek olur.
 • Kas ve ayak ağrılarına iyi gelir.
 • Kan dolaşımının iyileşmesine ve düzenlenmesine destek olarak kalp-damar sağlığını korumaya yönelik etkiler sunar.

İngiliz tuzunun zararları konusunda yapılan incelemeler sonrasında müshil etkisi meydana getirebildiği ve ağız yoluyla aşırı tüketiminin birtakım yan etkilere neden olabileceği saptanmıştır.

Epsom Tuzu Nasıl Kullanılır?

Günlük hayatta ingiliz tuzunun kullanımı için farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Sabahları ılık bir çay bardağının içerisinde yaklaşık 2 gram koyarak tüketebilirsiniz. Boğaz ağrılarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Sebze ve meyvelerinizi bu tuzdan katmış olduğunuz su ile yıkayabilirsiniz. Yüz temizleyicilerinizin içerisine bir miktar epsom tuzu katarak cildinizdeki kuruluğu önleyebilirsiniz. Sağlıklı saçlar için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda banyodaki bazı temizlik detaylarında da etkilidir. İngiliz tuzu detoksu yaparak da vücudunuzdaki toksin maddelerden arınabilirsiniz.

İngiliz Tuzu ile Kilo Verenler

Son zamanlarda alternatif zayıflama yöntemleri arasında en fazla uygulanan yöntemlerden biri epsom tuzudur. İngiliz tuzu ile kilo verenler etkilerinden memnun kalmaktadır fakat belirtildiği üzere kullanımda aşırıya kaçılmamalı ve dikkatli olunmalıdır.

İngiliz tuzu kullananlar tarafından yapılan değerlendirmelere göre epsom tuzu zayıflama konusunda oldukça işe yaramaktadır. Siz de zayıflatır mı diye merak ediyorsanız gönül rahatlığıyla kilo vermek için kullanabilirsiniz.

 • ingiliz tuzu
 • epsom tuzu
 • ingiliz tuzu nedir
 • ingiliz tuzu zayıflatır mı
 • ingiliz tuzu faydaları
 • ingiliz tuzunun zararları
 • epsom tuzu nasıl kullanılır
 • ingiliz tuzu detoksu
 • ingiliz tuzu ile kilo verenler
Yorumlar
Meryem Çoban İngiliz tuzu kullananların yorumları işe yaradığını gösteriyor ben de zayıflamak için en kısa sürede temin edip kullanmaya başlayacağım. Bu mineralin işe yarayacağını düşünüyorum. cevapla
yorum yaz
Doğum Sonrası Zayıflama Korsesi ile Kilo Verme