Yaşam 07 Eylül 2021 - 06:33:11

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır? Nasıl Temizlenir?

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır? Nasıl Temizlenir?

Ağda makinesi; katı halde bulunan ağdanın sıvı hale getirilmesini sağlayarak kolay bir şekilde sürülmesine yardımcı olan, elektrik ile çalışan bir ısıtma cihazıdır.

Ağda Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ağdalar genel olarak katı halde bulunurlar ve onların erimesi için bir ısıtıcı gereklidir. Günümüzde ağda makinesi ile bunun sağlanması oldukça kolaydır. Çeşit çeşit ağdanın erimesini sağlayan ağda makinesi, hem zamandan tasarruf etmeyi hem de ağdanın devamlı olarak erimiş halde olmasını sağlar. Böylece ağdayı tekrar tekrar ısıtmaya gerek kalmadan istenmeyen tüylerden kurtulma işlemini tamamlamış olursunuz. Ağda makinesi kullanımı için şu adımları izleyiniz:

 • Cihazı prize takınız ve ısınmasını bekleyiniz.
 • Ağdanızın tipine göre, makinede ayrılan yerlere yerleştiriniz. Eğer ki kartuş ağda kullanacaksanız, kartuş ağda için ayrılmış olan bölümü kullanınız. Kutu ağda için de aynı şekilde kutu ağdaya ayrılmış olan bölümü kullanınız.
 • Kartuş ağdayı yerleştirirken kapağını çıkartınız.
 • Termostat özelliği bulunan ağda makinesi, uygulama süresince ağdanın sıcak kalmasını sağlar.
 • Genel olarak makineler, ağda ısındığı zaman durup soğumaya başladığında tekrar ısınma özelliğine geçecek şekildedir.

Ağda yaparken kartuşu makineden çıkarmayınız. Genel olarak pek çok kişi daha rahat olacağını düşünerek kartuşu çıkartır. Fakat bu durum ağdanın hızlı soğumasına ve aynı zamanda elinizin yanmasına neden olabilir. Sir ağda makinesi kullanımı genel olarak bu şekildedir.

Ağda Makinesi Nasıl Temizlenir?

Yapışkan bir madde olan ağda, kullanım sırasında damlayabilir ve aynı zamanda kullanılan ağda makinesinin de hijyen açısından temizlenmesi gerekir. Ağda makinesi temizleme işlemi yapmadığınızda makinenin kullanım ömrünü kısaltmış olursunuz. Bundan dolayı her kullanım sonrasında özenli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Ağda durdukça soğur ve donar. Bu durumda temizlenmesi daha zor olur. Bunun için ağda makinesi temizleme solüsyonunda ve tek kullanımlık bezlerden yararlanabilirsiniz. Sizler için ağda makinesinin temizlenmesine yönelik bazı yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Bebe yağı: 1 fincan bebe yağı ve bez ile makineye bulaşmış olan ağdayı temizleyebilirsiniz. Solüsyon yerine bu yağdan kullanabilirsiniz. Bezin üzerine bir miktar dökünüz ve makineyi siliniz. Ayrıca bebe yağı ile cildinizde kalan ağda kalıntılarını da silebilirsiniz. Cildinizin beslenmesi için faydalı olacaktır.

Zeytinyağı: Tek kullanım bez ve sızma zeytinyağı ağda makinesinin güzel bir şekilde temizlenmesini sağlar. Makinenin üzerien bir miktar zeytinyağı döküp bekletiniz. Ayrıca beze de zeytinyağı döküp silmeye başlayabilirsiniz. Temizleme işlemi sonrasında sabunlı bez ile makineyi tekrar siliniz. Böylece yağlı görünüm ve kir, toz engellenir. Zeytinyağı cilt üzerindeki ağdanın yapışkanlığını ve lekelerini de gidermektedir.

Makine yağı: Bir başka yöntem ise makine yağı, bez, sabun ve su ile yapılan temizleme işlemidir. Makine yağından bir miktar döküp bekleyiniz ve aynı zamanda bez ile siliniz. Daha sonra deterjanlı ve ıslak bir bez ile makineyi tekrar siliniz. Böylece makinenin kusursuz bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Makine yağını cildinize sürmeyiniz.

Roll-on ağda makinesi kullanıyorsanız eğer, yukarıdaki temizleme işlemleri ile makinenin ömrünü uzatabilirsiniz. ayrıca hijyen için de mutlaka temizleme işlemi sağlanmalıdır.

En İyi Ağda Makinesi Markası Nedir? Nerede Satılır?

Önceki zamanlarda ağdaları ısıtmak için farklı yöntemler kullanılırken günümüzde bu artık ağda makinesi sayesinde daha kolay hale gelmiştir. Birçok kişi sir ağda makinesi tavsiye isterken bu konuda pek çok markanın bulunduğunu belirtmekte gerekir. Hemen hemen hepsi aynı işlevi görmesine rağmen bazılarının ısı derecesi ve kullanım kolaylığı bulunmaktadır. Size ve bütçenize en uygun olan makineyi tercih edebilirsiniz.

Eğer daha rahat bir şekilde ağda yapmak istiyorsanız internet üzerinden, kozmetik dükkanlarından ya da marketlerden ağda makinesi seti satın alabilirsiniz.

Ağda Makinesi Yorumları ve Fiyatları

Günümüzde birçok kişi ağda yaparken kolaylık ve pratiklik için ağda makinesi kullanmaktadır. eğer yorumlara bakacak olursanız artık insanlar kuaföre gitmek yerine bu makineler ile evde ağdalarını kolayca yapabilmektedir. Ağda makinesi fiyatları markasına göre değişkenlik göstermektedir. Hemen her bütçeye uygun şekilde satılmaktadır.

Yazımızın içeriğinde belirtmiş olduğumuz üzere ağda makinesi kullanımı ve temizliği oldukça kolaydır. Ağda ile istenmeyen tüylerden kurtulmak istiyorsanız, sizler de bu üründen sipariş verebilirsiniz.

 • ağda makinesi
 • ağda makinesi nasıl kullanılır
 • ağda makinesi kullanımı
 • sir ağda makinesi
 • ağda makinesi nasıl temizlenir
 • ağda makinesi temizleme
 • ağda makinesi temizleme solüsyonu
 • roll-on ağda makinesi
 • en iyi ağda makinesi markası
 • sir ağda makinesi tavsiye
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Ağda Tahrişine Ne İyi Gelir? Ağda Tahrişi Nasıl Giderilir?