Sağlık

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar? Yorumları ve Fiyatları

03 Temmuz 2020 - 08:50:06
Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir? Ne İşe Yarar? Yorumları ve Fiyatları

Hydrafacial cilt bakımı; cildin arınmasını ve temizlenmesini sağlarken aynı zamanda gençleşmesine de destek olan, cilt problemlerinin giderilmesini sağlayan bir uygulamadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Nedir?

Cildimiz zaman içerisinde birtakım iç ve dış etkenlere bağlı olarak hasar görmektedir. Hava kirliliği, yağlı cilt, yanlış bakım, aşırı kuru cilt, cilt bakımının yetersiz olması, ergenlikte cildin yaş dengesinin bozulması ve ilerleyen yaşa bağlı olarak hücre yenilenmesinin azalması ve cildin elastikiyetini kaybetmesi gibi etkenler cildin yaşlanmasına, sivilce akne problemlerinin yaşanmasına, ciltte lekelerin oluşmasına ve pek çok cilt probleminin meydana gelmesine neden olur. Cildimizi korumak ve tüm bu sorunların önüne geçmek için cilt bakımı yaptırmamız gerekmektedir. Hydrafacial cilt bakımı, yeni nesil bakım olarak isimlendirilir ve cildin yağ ve kirden arınmasını, kolajen üretiminin artmasını sağlayarak yenileyici ve onarıcı bir etki meydana getirir.

Daha önceki zamanlarda çoğunlukla buharlı bakımlar yapılmaktadır. Buharlı bakımlarda cilt gözeneklerinin açılması ve sonrasında güzelce temizlenmesi sağlanmaktaydı. Hydrafacial cilt bakımı, cildi temizlerken aynı zamanda ölü hücrelerin temizlenmesini sağlamaktadır. Ciltte antioksidan etki yaratarak zararlı maddelerin giderilmesine etki eder. Bununla birlikte cilde detoksifikasyon, yenileme ve koruma kazandırır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cildin derinlemesine temizlenmesini sağlayan bu cilt bakımı uygulaması, cildin nem kazanmasına yardımcı olur. Anti aging etkisi bulunduğu için kırışıklık gibi etkilerin giderilmesine de destek olur. Cildin ihtiyacına göre mavi ya da kırmızı led tedaviler uygulanmaktadır. Her cilt tipi için uygun bir yöntem olan Hydrafacial, hassas ciltler için bile etkili olmaktadır. Yaklaşık olarak 20-25 dakika süren bu cilt bakımı 2 saatlik cilt bakımlarına göre ciltte daha çok olumlu etki bırakmaktadır.

4 aşamadan oluşan Hydrafacial cilt bakımı, cildin vakumlanarak temizlenmesini sağlamaktadır. Cildin üst tabakasının yenilenmesi sağlanarak sivilce ve akne gibi izlerin giderilmesini desteklemektedir. Bu cilt bakım yönteminde cildin problemlerine odaklı olarak serumlar uygulanmaktadır. Siyah ve beyaz noktaların giderilmesi, aşırı yağlanmanın önlenmesi, T bölgesinde yağ dengeleme sağlanması ve genişlemiş olan gözeneklerin giderilmesi gibi etkiler sağlamaktadır. Ayrıca cildin kolajen üretimini arttırarak sıkılaşmasını ve tazelenmesini sağlamaktadır.

Hydrafacial Cilt Bakımı Yorumları ve Yaptıranlar

Son zamanların en fazla tercih edilen cilt bakım yöntemleri arasında yer alan Hydrafacial yorumlarını incelediğimizde pek çok kişinin memnun kaldığını görmekteyiz. Gerek ince çizgilerin giderilmesi gerek sivilce ve leke tedavisi gibi pek çok amaç için kullanılabilmektedir. Kırı ve nemsiz bir cilt yapısı söz konusu ise, güneş lekeleri varsa bu bakım uygulaması ile yenilenme etkisi meydana getirebilirsiniz. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu yöntem ağrısız ve sızısızdır. Kalıcı sonuç elde edilmesini sağlar ve uygulama sonrasında makyaj yapılabilir.

Hydrafacial Bakım Fiyatı Ne Kadar?

Her cilt tipine uygun olan Hydrafacial cilt bakımı fiyatı hastanın cilt yapısına ve gerekli olan seansa göre değişmektedir. Genel olarak 2 haftada 1 olacak şekilde 4-6 seans uygulaması önerilmektedir. Ortaya çıkan sonucun korunması için ayda bir ya da 2 ayda bir tekrar bakım önerilmektedir. Uygulama uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: