Yaşam 22 Mayıs 2021 - 09:16:01

Kalça Sıkılaştırıcı Korse Popo Kaldırır mı? Şekillendirir mi?

Kalça Sıkılaştırıcı Korse Popo Kaldırır mı? Şekillendirir mi?

Kadınların en büyük şikayetlerinden biri olan sarkık kalça için daha kalkık ve sıkı durması için farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Kalça sıkılaştırıcı korseler bu yöntemlerden bazılarıdır.

Kalça Sıkılaştırıcı Korse Nedir?

Özellikle kilo alıp vermekten dolayı ve gebelik gibi faktörler kalça bölgesinde sarkmaya ve bölgenin düzleşmesine sebep olmaktadır. Evde kullanılabilecek ve kalça bölgesini sıkılaştırmaya yarayacak en etkili yöntem kalça sıkılaştırıcı korse tercih edilmesidir. Kalça bölgesinin sıkılaşması için kullanılacak olan korse tek başına işlevini yerine getiremez. Bunun için kalça egzersizleri ile birlikte korse kullanımı olmalıdır. Bunun yanı sıra geçici bir şekilde kullanılan kalça sıkılaştırıcı korselerde tercih edilebilmektedir. Fakat kalıcı bir sonuç almak isteyenler için gün içerisinde kalça sıkılaştırıcı korse kullanılmalıdır.

Kalça Sıkılaştırıcı Korse Kullanımı Nasıl Olmalı?

Kalça sıkılaşması ve daha dik durması için kullanılan korseler kalça ve bel kısmını sararak vücudun toparlanmasını sağlamaktadır. Bölgenin daha sıkı ve dik durmasını sağlayan bu korselerin günlük hayatı etkilemeden kullanılması rahat hareket etmeyi de sağlamaktadır. Özellikle doğum sonrası alınan kilolarda kalça bölgesinde oluşan kilolar yüzünden kalçada şekil bozukluğu meydana gelebilmektedir. Bu nedenle korse kullanımı kalça bölgesinin kısa sürede toparlanmasını sağlayabilmektedir.

Kalça Sıkılaştırıcı Korse Popo Şekillendirir mi?

Kalça bölgesinin daha dik görünmesini de sağlayan korse ayrıca uzun süre kullanımda kalıcı bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur. Kıyafetlerde kalça kısmının daha dik durması için kıyafet altına giyilen bu korseler hareket etmeyi de engellenmemektedir. Ayrıca gün içerisinde egzersiz planı ile beraber korsenin kullanılması daha kısa sürede sonuç alınmasına yardımcı olur. Kalça sıkılaştırıcı korseler genellikle kalçanın yan kısımlarına doğru yayılma yapmasına da engel olur. Sıkı ve dik duruşlu kalçalar için korsenin gün içerisinde 8 saat boyunca kullanılması tavsiye edilmektedir. Özel bir kumaş yapısına sahip olan bu korselerin devamlı olarak kullanılması ve egzersiz planı ile takılması olumlu sonuç alınmasına yardımcı olur.

Kalça Şekillendirici Korse Ne İşe Yarar?

Çoğu kadının kalçasının görüntüsünden dolayı şikayetçi olduğu bilinmektedir. Cerrahi uygulama istemeyen kişiler için kalça şekillendirici korse kullanımı uzun zaman almaktadır. Fakat daha sağlıklı bir yöntem olan kalça şekillendirici korse kalıcı bir etki yapmaktadır. Kalça şekillendirici ve kalçanın dik durmasını sağlayan korseler kullanım esnasında vücudun alt kısmında bir toparlanma sağlar. Daha sıkı bir kalça bölgesine sahip olunabilmektedir. Bunun dışında ayrıca kalça bölgesinde meydana gelen şekil bozukluğu nedeniyle bundan şikayetçi olan kişilerin de korse kullanması tavsiye edilmektedir. Kalça şekillendirmek için tercih edilen korse aynı zamanda sıkılaşma sağlayarak kalçanın eski yumuşak ve şekilsiz görüntüsünü de değiştirebilmektedir. Kıyafet altına giyilerek kullanılan bu korseler özel günlerde de kurtarıcı olabilmektedir. Sıkı ve daha dik bir kalçaya sahip olmak için vücuda uygun olan kalça şekillendirici korsenin seçimine dikkat edilmelidir. Normal bedenden 2 beden küçük tercih edilen korse vücudu sarmak için de kullanılabilir.

  • kalça sıkılaştırıcı korse
  • kalça şekillendirici korse
  • kalça sıkılaştırıcı korse nedir
  • kalça sıkılaştırıcı korse kullanımı
Yorumlar
Meltem Ergüç Kalçanın daha sıkı ve poponun daha dik durması için ne yapmak gerekiyor? Bu tarz korseler etkili olur mu? Korse kullanımı ile popo şekillenir mi? Benim kalçam biraz büyük ve toparlamak istiyorum. Nasıl bir yöntem uygulamam gerek? cevapla
yorum yaz
Sarı Alt Tonlu Cilt Nedir? Sarı Alt Tonlu Cilt İçin Ruj, Fondöten, Saç Rengi ve Makyaj