Liposuction (Bölgesel yağ alma) nedir? Fiyatı ne kadar?
Zayıflama

Liposuction (Bölgesel Yağ Alma) Nedir? Fiyatı Ne Kadar?

08 Eylül 2017 - 06:55:15

Hem cerrahi müdahaleler hakkında yapılan konuşmalarda hem de birçok kadın dergisinde ortak olarak görülebilen liposuction kelimesi bölgesel olarak yağların cerrahi müdahale ile alınması anlamına gelmektedir.

Liposuction Nedir, Ne Demek?

Genel olarak bayanlarda liposuction yapılıyor olsa da erkekler de birçok farklı sebepten dolayı bu işlemleri gerçekleştirmektedir. Genel olarak bir hastanın bu uygulamaya uygun olması için diyet ve sporunu aksatmadan yapmış olmasına rağmen hala yağlarından kurtulamamış ve istediği şekle kavuşamamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde birçok doktor bu işlemi etik açıdan da gerekli görmediğinden operasyonları gerçekleştirmez. Ancak bazı doktorlar için bu standart bir işlemdir ve özel hastanelerde rahatlıkla gerçekleştirilebilir.

Liposuction Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Bu işlem yapılmadan önce bireyler üzerinde çeşitli testler yapılmaktadır. Bu testler sayesinde vücudun hangi bölgelerinde ne kadar miktarlarda yağ olduğu belirlenir. Genel olarak bayanlar basen, bel ve karın bölgesinde biriken yağlardan şikayetçi olduğu için liposuction işlemi de bu bölgelerde yapılmaktadır. Bunun dışında kollarda ve bacaklarda da gerektiğinde bu işlem uygun olacaktır. Bireyler hastanelere daha estetik ve zayıf gözükmek amacıyla gelirler ve bu işlem sonrasında bu istekleri gerçekleşmiş olur. Bu işlem kalıcı sonuçlar veren bir işlemdir ve sonrasında o bölgede tekrar yağ dokuları oluşmaya başlamaz. Bu sebeple de son derece popüler bir hale gelmiş ve bayanların büyük bir kısmı tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Liposuction Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

Ameliyata başlanmadan önce anestezi aşamasında karar verilir. Bölgesel anestezi doktorlar tarafından öneriliyor olsa da bireyler isterlerse genel anesteziyi tercih edebilir. Anestezi işlemi gerçekleştikten sonra 2-3 milimetre uzunluğunda küçük kesiler açılır. Bu işlem yağı çekecek olan mekanizmanın hareket edebilmesini sağlayan işlemdir. Bu kesiler ameliyat sonrasında kesinlikle iz bırakmamaktadır. Bu sebeple de zayıflarken iz kalmasından çekinen hastaların endişeleri de yersiz olacaktır. Ameliyatlar oldukça kısa sürerken alınacak olan yağ miktarına göre süresi değişebilir. Liposuction işleminin tamamlanmasından birkaç saat sonra hastanın eve gitmesi son derece normaldir. Birçok doktor hastasını herhangi bir anormal durum görmediğinde evine göndermektedir. Hastalar 2-3 gün sonrasında ise tamamen normal hayatlarına geri dönerek eğer bir işte çalışıyorlarsa bu işlerine devam edebilirler.

Liposuction Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Ameliyat işleminden sonra belirli oranda bölgeye iyi bakılması gerekmektedir. Birçok hastada bölgede ödem oluşumu ve küçük oranda morluklar görülür. Bunlar son derece doğaldır ve zamanla dağılmaya başlar. Bunun yanı sıra ağrı oluşumu da birçok hastada görülürken ağrı kesiciler rahatlıkla bu etkileri azaltmayı başaracaktır. Bunun dışında hastaların liposuction işlemini gerçekleştirdikleri bölge için özel üretilen korseleri kullanması önerilir. Bu korseler daha rahat ve acısız bir şekilde hareket edilmesini sağlarken bölgenin kısa sürede iyileşmesinde de etkili olacaktır. Bu dönemde 2 hafta boyuna fiziksel egzersizlerden kaçınmak oldukça doğru olacaktır. Aksi halde ağrılar artarak farklı olumsuzluklar meydana gelebilir.

Liposuction Fİyatları Ne Kadar?

Liposuction işlemi için fiyat talep edilirken daha öncesinde bu işlem için ödenen fiyatların diğer bireyler için çok da bir anlamı yoktur. Kişilerde alınacak yağ miktarı, hangi bölgeden alınacağı, merkezlerin genel fiyat politikaları ve sonrasında alınan hizmetlere göre değişiklik görülmektedir. Bu sebeple de kişilerin tedavi olmadan belirli bir fiyat alması çok mümkün olmayacaktır. Ancak günümüzde bu işlemin yapılabileceği çok sayıda sağlık merkezi olduğundan fiyatlarda belirli oranlarda düşüşler yaşanmaktadır. Bu sebeple de bireyler diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi çok yüksek bedeller ödemeden tedavilerini gerçekleştirebilirler. Bu tedavileri tamamen estetik amaçlı yapıldığından kişilerin sahip oldukları sağlık sigortası bu masrafı karşılamayacaktır.

Yorumlar
Necmiye Akarsu 05 Eylül 2017 - 17:49:59 Hangi bölgeler için uygulanabiliyor? Kalça ve göbek bölgem için yaptırsam olur mu? Yaptıranlar memnun kalıyormuş merak ediyorum doğrusu.cevapla
Ebru Tekinoğlu 07 Temmuz 2018 - 11:54:54 Liposuction sonrası diyet ve spor yapmak gerekiyor mu? Bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum ama riskleri var mı acaba? Yaptıranlar var mı? Genelde memnun kalınıyor diyorlar. ameliyatının fiyatı ne kadar?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: