Yağ aldırma ameliyatı nasıl yapılır? Fiyatı ne kadar?
Yaşam

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

28 Ekim 2017 - 18:41:13

Fazla yağ problemi olan kişi yağ aldırma ameliyatı yaptırarak hayallerindeki vücuda kavuşmaktadır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

Yağ aldırma ameliyatı tıbbın sunduğu en güzel fırsatlardan biridir. Bu ameliyatla beraber diyet ya da spor yapmadan atılması istenen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu ameliyat sayesinde sıkı ve estetik bir dış görüntüye sahip olmanız çok kolay bir hale geldi.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu ameliyatı yoğun bakım ünitesinin bulunduğu bir hastanede plastik cerrahi uzman aracılığı ile yapılmaktadır. Ameliyatın süresi ise alınacak olan yağ oranına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat genel olarak yağ aldırma ameliyatları 2 ila 4 saat aralığında devam etmektedir. Genel anestezi ile yapılan bu ameliyat boyunca uyuyarak hiçbir şey hissetmezsiniz. Yağ aldırma ameliyatının diğer ismi yağ emme ameliyatı olarak ifade edilmektedir. Vücut üzerinde tespit edilen fazla yağlar özel yöntemlerle vücuttan atılmaktadır. Yağ aldırma işlemi bölgede bulunan yağ oranının fazlalığına göre sürmektedir. Yağ aldırma ameliyatı ile istenildiği kadar yağ alınması mümkün olmamaktadır. Vücudun dengesi bozulmadan uzman hekimin belirlediği şekilde yağ alma işlemi tamamlanır.

Yağ Aldırma Ameliyatı Neden Yapılır?

Vücuttan yağların atılmamasının çeşitli sebepleri vardır. Hızlı kilo alıp veren bir kişinin vücudundaki yağlar kolayca vücuttan atılamamaktadır. Kişi hızlı bir şekilde kilo alıp verdiği için genel itibari ile vücudun dengesi bozulma noktasına gelmiştir. Bu durumun yanı sıra hızlı kilo alıp vermek bölgesel yağlanma problemine yol açmaktadır. Bu ameliyata ihtiyaç duyulmasının bir diğer sebebi ise hamilelik döneminden sonra meydana gelen ve verilemeyen kilolar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişi doğumdan 1 sene sonra fazla kilolarını verememiş durumda ise yağ aldırma ameliyatı yaptırmayı tercih edebilir. Sebeplerin ne olduğundan ziyade bu ameliyat genel olarak başarılı sonuç vermektedir.

Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Bu operasyonun fiyatları değişkenlik göstermektedir. Yağ aldırma ameliyatı yapan kurumun politikası ve ameliyatı yaptıracak olan kişinin istediği konfor durumu gibi faktörler fiyat seçeneklerini etkilemektedir. Ameliyatı yapılacak olan kişi için çeşitli hastane seçenekleri hali hazırda vardır.Fakat her hastanenin konfor düzeyi farklıdır. Bu yüzden hastaneyi tercih eden kişi hasta olduğu için fiyatlar farklılık gösterebilir. Ayrıca bu durumların yanında ameliyat yapılacak olan bölge, ameliyat aracılığı ile atılacak olan yağ oranı gibi etkenler de fiyatları belirlemektedir. Ameliyatı yapacak olan hekimin tecrübesi, kalitesi, uzmanlığı gibi faktörler fiyatları yükseğe taşıyabilir. Her ihtimal karşısında ameliyat olmak isteyen kişi öncelikle detaylı bir şekilde muayene olmalıdır. Ancak detaylı muayene sonucunda fiyatın ne kadar olduğu anlaşılabilir. Fiyat çokluğu, konfor durumu, hastane koşulları gibi etkenler gözlemlendikten sonra kişi tercih ettiği hastanede ameliyat olarak hayal ettiği bedene kavuşabilir.

Yorumlar
Melek Şahin 28 Ekim 2017 - 18:51:13 Yağ aldırma ameliyatı yaptıranlar var mı? Sonuçları nasıl oluyor? Çok kiloluyum zayıflamak istiyorum olmuyor. Bu ameliyat için kilo sınırı var mı?cevapla
Seher Arpacı 10 Eylül 2018 - 15:06:11 Yağ aldırma ameliyatı olanlar sonrasında zararları konusunda bir şikayet durumunda bulunuyor mu diye yorumları okuyorum. Bir süredir bu ameliyat hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Fiyatları biraz pahalı olsa da yaptırmak istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: