Yaşam 17 Eylül 2021 - 11:40:53

Hollywood Yanağı, Gülüşü ve Dişi Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Hollywood Yanağı, Gülüşü ve Dişi Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

Hollywood estetiği; yanak, gülüş ve diş olmak üzere farklı şekillerde karşımıza çıkan, son yıllarda insanlar arasında oldukça popüler olan bir güzellik uygulamasıdır.

Hollywood Yanağı Estetiği Nedir?

Başta ünlü isimler olmak üzere son yıllarda birçok kişi tarafından tercih edilen hollywood yanağı estetiği; aynı zamanda bişektomi olarak bilinen, yüz bölgesinden belli oranda yağ dokusunun alınması ile birlikte yüzün köşelerinin daha belirgin hale gelmesini sağlayan ve ters üçgen görüntüsü oluşturan bir uygulamadır. Yanak inceltme operasyonu olarak da tanımlayabileceğimiz bu estetik, hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Hollywood yanağı estetiği, yüzün köşe ve yanak bölgesinde yağ tabakasının fazla olduğu durumlarda gerçekleştirilen ve yağ dokusunun çıkarılmasına dayanan bir işlemdir.

Yaş bakımından 25 yaş üstü kişilere uygulanan bu estetik operasyonu, henüz yanak şekli oturmuş olan kişiler için uygundur. Kişilerin yüz hatlarını ortaya çıkaran hollywood yanağı estetiği, tombul görünen ve kilolu imajı veren yanakların inceltilmesini sağlar. Yanak bölgesinde fazla yağların aldırılması işlemine dayanan bu estetik uygulaması aşırı kilolu, ergenlik dönemindeki kişiler ve 45 yaş üstü için çok fazla önerilmemektedir. Hollywood yanağı bişektomi uygunluğu uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir.

Hollywood Gülüşü Estetiği Nedir?

Diş yapısının düzeltilmesi ile bilinen hollywood gülüşü estetiği, mevcut diş yapısının porselen kaplama ile düzeltilmesi, diş estetikleri ile diş eti uyumsuzluklarının giderilmesi ile sağlıklı ve beyaz bir gülümse elde edilmektedir. Hollywood smile olarak da bilinen bu uygulama diş eti, diş ve dudak uyumu sağlanmasına ve kusursuz bir gülüşün oluşmasına etki etmektedir.

Hem hekimlik hem de gülüş tasarımının birleştiği bu uygulama, dişlerinizin hangi formda olması gerektiğini belirleyip, nasıl bir gülüşe sahip olmanızı belirleme ile gerçekleştirilir. Kişinin gülüşü cinsiyet, yaş, yüz hatları ve dudak gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir.

Hollywood Yanağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Yanak hastalarının belirginleştirilmesi için elmacık kemiği protezleri ya da dolgu kullanılmaktadır. Bu yöntemler yüzün incelmesi için çok etkili olmadığı için bişektomi estetiğinden yararlanılmaktadır. Hollywood yanağı öncesi ve sonrasına baktığımızda gözle görülür şekilde incelme olmaktadır. Bu estetik yönteminde yüz bölgesinde herhangi bir iz bırakılmadan, ağız içerisinden girilip, yanak bölgesinde 2-3 cm. büyüklüğünde bir kesi atılarak, yanak bölgesinde bulunan ve fazla olan yağların alınması, çıkarılması şeklinde uygulanır. Bu işlem genel anestezi ile uygulanır ve yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir.

Bu estetiği yaptırmak isteyen pek çok kişi hollywood yanağı kalıcı mı diye merak etmektedir. Bu bölgedeki yağların alınması işlemi geçici değil kalıcı etki meydana getirmektedir. Cerrahi işlemlerin haricinde hollywood yanağı ameliyatsız da gerçekleşebilmektedir.

Hollywood Dişi Estetiği Nasıl Yapılır?

Daha sağlıklı ve hoş bir gülüş için hollywood dişi estetiğinde gerçekleştirilen işlemler şöyledir:

Porselen vener: Çarpık, aralıklı, kırık, küçük ve sarı renk gibi dişlerdeki estetik görüntünün giderilmesine yönelik bir işlemdir. Diş dokusuna zarar vermeden ve en az müdahale ile gerçekleştirilen, dişin yapısını koruyan bu yöntem dişlerde doğal görünüm meydana getirir.

Diş beyazlatma: Beyaz dişler, güzel gülüşler için çok önemlidir. Diş beyazlatma yöntemleri hollywood dişi estetiği için uygulanan yöntemlerden biridir.

İmplant tedavisi: Eğer ki dişlerin estetik görünmesini engelleyen diş kayıpları söz konusu ise bunun giderilmesi için implant tedavileri yapılabilir.

Hollywood gülüşü estetiği için dişlerdeki sorunların giderilmesi gerekmektedir. Daha enerji ve genç görünmeyi sağlayan bu gülüş şekli, dişlerdeki kusursuz tasarım ile daha güzel görünmeyi sağlar.

Hollywood Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Yapılan işlemlere göre hollywood yanağı fiyatı değişkenlik göstermektedir. Hollywood dişi estetiği fiyatı ise yapılacak olan işlemlere göre farklılaşmaktadır. Kişinin dişlerinde çarpıklık ya da diş kaybı gibi durumlar söz konusu ise yapılacak her işlem fiyatın artmasına neden olur. Bundan dolayı kesin bir fiyat belirlemek mümkün değildir.

Günümüzde hollywood yanağı yaptıran ünlüler yanı sıra birçok kişi bu estetik ameliyatı olmaktadır. Yüz şeklinin daha köşeli olmasını isteyen erkekler ya da tombul yanaklarından kurtulmak isteyen kadınlar bu estetik operasyonu uygulayabilir.

  • hollywood yanağı estetiği
  • hollywood estetiği
  • hollywood yanağı bişektomi
  • hollywood gülüğü estetiği
  • hollywood yanağı estetiği nasıl yapılır
  • hollywood yanağı öncesi ve sonrası
  • hollywood yanağı kalıcı mı
  • hollywood yanağı ameliyatsız
  • hollywood dişi estetiği
  • hollywood gülüşü estetiği
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Aspir Yağı Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi? Kilo Vermek İçin Nasıl Kullanılır?