Sağlık

Tüy Dökücü Bitkisel Yağlar Nelerdir?

28 Ekim 2017 - 15:50:52
Tüy dökücü bitkisel yağlar nelerdir?

Her insanın yaşadığı tüy problemlerinden kurtulmak için tüy dökücü bitkisel yağlar kullanmak yeterli olabilir.

Tüy Dökücü Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsanların zamanını işgal eden tüy temizleme sorunu her insanın hayatında yer almaktadır. Özellikle kadınların çok daha fazla önemsediği pürüzsüz bölgeler için emek ve zaman harcamak kadınları yormaktadır. Eski dönemlerde tüyleri ortadan kaldırmak için kadınlar tüy dökücü kremler, jilet ile tıraş etme gibi yöntemlere başvurmaktaydılar. Fakat bu yöntemleri hiçbiri tüy çıkan bölgeler için kalıcı değildir. Ağda kullanıldığı zaman bölgede kızarıklık ve kaşınma gibi sorunları beraberinde getirir. Jiletle tıraş ise tüylerin daha sık ve gür çıkmasına yol açar.

Tüy Dökücü Kremler Etkili mi?

Tüy dökücü kremlerin de tüyler üzerinde tıraş etkisine sahip gücü vardır. Bu tarz nedenlerden dolayı bitkisel yağlardan yardım almak tüylerin zamanla bitmesi için muazzam bir tedavi edici olabilir. Tüy dökücü yağların kullanılabilmesi için yağların isimlerini doğru bir şekilde bilmek ve ilgili bölgeye uygulamak gerekir. Tüyleri azaltan yağların en önemlisi karınca yağıdır. Karınca yağı zaman içerisinde tüylerin azalmasını sağlar. Her insanın cilt tipi farklı olduğu için tüyleri azaltan yağlarla ilgili bilgi almak için bir eczaneye danışabilirsiniz. Tüy azaltan yağların yanı sıra tüylerin bitmesine yardım eden doğan yöntemler mevcuttur.

Tüy Döken Bitkisel Çözümler Nelerdir?

Tüylerin dökülmesine yardımcı çeşitli kürler vardır. Bu kürleri rahat ve kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. İlk kür için bir tane limon sıkılır ve iki çay kaşığı tuz ilave edilip tuzla limon karıştırılır. Ağda yapıldıktan sonra pamuk ile karışım ağda yapılan bölgeye sürülür. Bu karışım düzenli bir şekilde uygulandığı taktirde 3. Karışımdan sonra değişim gözle görülmeye başlanır. Karışım genel olarak bacaklarda iki saat yüz bölgesinde ise on beş dakika bekletilir. Teni hassas olan kişilerin daha sürede karışımı bekletmesi tavsiye edilmektedir.

Tüy Döken Kürler Nelerdir?

Tüy döken kürlerden biri soğanla hazırlanan karışımdır. Öncelikle soğan rendelenir, suyu çıkarılır. Ağda işleminden sonra yapılmak istenen bölgeye karışım masaj eşliğinde güzelce sürülür. Kıl köklerini ciddi oranda zayıflatan soğan çok güçlü bir besindir. Bu karışım ağda yapıldıktan sonra uygulanmaktadır. Karışım ilgili bölgede bir saat bekletilir. Tüylerden tam anlamıyla kurtulmak için bu kürü kolaylıkla uygulayabilirsiniz. En son kür ise portakal karışımıdır. Portakal soyulur ve kabukları rondaya atılır. Kreme benzeyen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Krem haline gelince bir çorba kaşığı zeytinyağı eklenir. Ağda yapıldıktan sonra tüylerin bitmesi istenen bölgeye sürülür ve bir saat bekletilir. Süre dolduktan sonra bölge iyice durulanır. Ayrıca narenciye bitkilerinin asit içerikleriyle kıl köklerini yakma etkisi vardır.

Tüy Dökücü Yağlar Nelerdir?

Tüy dökücü yağlar içerisinde tavsiye edilen yağ karınca yağıdır ve genel olarak ağda işleminden sonra vücuda uygulanır. Vücudunuzun karınca yağına alerjisi yoksa aktarlardan bu yağı elde edebilirsiniz. Tüy dökücü bitkisel yağlar sayesinde tüylerinizin çıkmasını geciktirebilirsiniz. Aynı zamanda azalmasını sağlayabilirsiniz. Doğal yöntemler sayesinde tüylerinizi seyreltmek için sizler için sunmuş olduğumuz önerileri değerlendirebilirsiniz.

Yorumlar
Azra Saman 28 Ekim 2017 - 16:00:52 Tüyleri dökmek için doğal yöntemler ve bitkisel çözümler var mı? Tüylerim daha geç çıksın istiyorum bu nedenle kendime uygun bir yöntem arıyorum ama bulamıyorum. Tüylerden kurtulmanın yolları nelerdir?cevapla
Özlem Sözen 10 Eylül 2018 - 14:58:46 Tüy dökücü kremler kılların daha sert çıkmasına neden olur mu? Bitkisel yöntemlerin bu konuda daha sağlıklı olabileceğini düşünüyorum. O yüzden doğal karışımlarla tüylerden kurtulmak istiyorum. En etkilisi hangisi olur onu öğrenip uygulayacağım. Çünkü tüylerim hem çok çıkıyor hem de kısa sürede çıkıyor.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: