Zayıflama 17 Ağustos 2021 - 04:09:44

Zayıflamak İçin Nasıl Yürüyüş Yapılmalı?

Zayıflamak İçin Nasıl Yürüyüş Yapılmalı?

Zayıflamak isteyen bireylerin uygulamak istedikleri yürüyüş ile ilgili merak edilen soruların tamamıdır.

Yürüyerek Zayıflama Programı Nedir?

Zayıflamak isteyen kişi kafasında belirli bir hedef belirlediyse yapılan egzersizleri belli bir programa oturtmalıdır. Birkaç defa yapıp bırakmak hiçbir işe yaramayacağı için bu egzersizleri belli bir düzene oturtmak gerekir. Kısa zamanda kilo verebilmek için şok diyetlerin uygulanması gerekmez. Sağlığı tehlikeye atan bu tür diyetleri denemek yerine, işinde iyi olan bir diyetisyen ile beslenme programı hazırlayarak düzenli egzersiz yapmak tavsiye edilir.

Kilo Vermek İçin Ne Yapılmalı?

Sağlıklı hayat tarzını benimsemek, bu uğurda emek vermek, egzersiz yapmak sürece ciddi seviyede katkı sağlamaktadır. Sadece diyet yardımı ile zayıflamak pek mümkün değildir. Zayıflama gerçekleşse bile egzersiz yapılmadığı için vücutta sarkmalar meydana gelir. Kötü görüntülere neden olan sarkmaların önüne geçmek için egzersiz yapmak nerdeyse zorunluluktur. Zayıflama süreci için en önemli etken kararlılık ve sabit bir programdır. Kilo vermeyi sağlayan en pratik egzersiz yürüyüştür. Yürümek psikolojik olarak rahatlattığı gibi bedeni şekle sokar. Ayrıca yürüyüş yapmak metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımı hızını arttırmaktadır. Vücuttaki bütün kasların çalışmasını sağlayan yürüyüş, kasları yormaz. Gün içinde yarım saat gibi bir sürede yürüyüş yapılması hedefe ulaşmayı kolay hale getirir. Doğru zaman ve şekilde yapılan bu egzersiz çok önemlidir.

Zayıflamak İçin Yürüyüş Ne Zaman Yapılmalı?

Tavsiye edilen zaman dilimi sabah saatleridir. Sabah saatlerinde hava oldukça temiz olduğu için bu süreç işe yarardır. Ayrıca bu saatlerde şehir gürültülü değildir, bu sayede psikolojik olarak da rahatlamak mümkün hale gelir. Açlık hissi bastırılır ve vücuda mutluluk hormonu salgılanır. Sabah saatlerinde çeşitli etkenlerden dolayı yürüyüş yapamayan kişiler yürümek için akşamüzerlerini seçebilir. Tüm bunlar haricinde akşam saatlerinde de egzersizin yapılması yararlıdır. Adımlarının arasının aşırı derecede açık olmaması gerekir. Kısa adımlar yorulmaları engelleyerek kişiyi fazla yormaz. Kişi alışık olduğu adım tarzını kullanmalıdır. Zayıflamak için yürüyüş programı hiçbir şekilde aksatılmamalıdır.

Zayıflamak İçin Yürüyüş Nasıl Yapılmalı?

Yürümek için özel bir çaba gerekmez. Fakat bazı püf noktalar göz önünde bulundurulabilir. Özel kabiliyet gerektirmeyen bu egzersiz, yağ yakma amacı ile yapılıyor ise tempo buna göre ayarlanır. Zayıflamak için yürüyüşler için vücudun dik olması gerekmektedir. Omuzlar doğal şekilde bırakılarak vücut rahat hareket ettirilebilir. Kolların gereksiz bir biçimde ileri geri savrulmaması önemlidir. Yürüyüş esnasında yüzün yere bakmaması ve gözlerin karşıya odaklanması tavsiye edilir. Kafanın aldığı pozisyona göre çenenin yere paralel olması önemlidir. Yürüyüş esnasında hızlı kilo vermek isteyen kişi beden yükünü elit olarak dağıtmalıdır. Karın içeri çekilirse daha iyi olur. Adım atma sürecinde normal yürüyüşteki adım aralığı kullanılabilir.

  • zayıflamak için yürüyüş
  • zayıflamak için yürüyüş programı
Yorumlar
Gülşen Cİğerci Kilo vermek için yürüyüş mü koşu mu daha etkili olur? Direk koşuya başlamak yorucu olur diye düşünüyorum. Yürümenin hızı ne omalı? Bide bisiklet sürmek daha mı etkili olur? Günde kaç saat yürümeli? cevapla
yorum yaz
Mas Sendromu Nedir? Belirtileri, Tedavisi ve Nedenleri