Tüp mide ameliyatı nasıl yapılır? Fiyatı ne kadar?
Sağlık

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fiyatı Ne Kadar?

08 Ekim 2017 - 19:39:11

Tüp mide ameliyatı; fazla kilo problemi yaşayan kişilere hem estetik hem de sağlık açısından fayda sağlaması için yapılan uygulamalardır.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı aşırı kilolu olan insanlara yapılmaktadır. Operasyonda kişilerin midelerinin içerisine bir tüp salınır ve bu tüpün kapladığı alanın dışında kalan kısım ameliyat ile alınmaktadır. Böylece kişilerin mide ebatları küçüldüğünden çok daha kısa süre içerisinde doyma hissini elde edeceklerdir. Böylece daha az yiyerek rahatlıkla fazla kilolarından kurtulmaya başlarlar.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Olur?

Bu ameliyat hakkında bilinmesi gereken en önemli konu anestezi çeşididir. Bu aşamada hastanelerde gerçekleştirilen işlemlerde kişiler genel anestezi ile birlikte tüp mide ameliyatını gerçekleştirmektedir. Bu anestezi türünde damardan verilen belirli ilaçlar ile hastalar uyutulurken sonrasında boğazlarına takılan özel tüp ile birlikte anestezi cihazına bağlanmaktadır. Böylece kişilerin tüm değerleri kontrol edilirken hastalar herhangi bir rahatsızlık hissi duymazlar.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatı yapılırken en önemli aşama karnın açılmadan ameliyatın gerçekleşiyor olmasıdır. Birçok kişi estetik açıdan bu ameliyatı gerçekleştirirken karında iz kalmaması son derece önemli bir ayrıntı olarak gösterilmektedir. Bu ameliyat sırasında karın bölgesinde 3 ya da 4 adet 1,3 cm. genişliğinde olan kesiler açılarak içeriye kameraların salınması ile ameliyat gerçekleşmektedir. Bu kameralar HD kalitesinde görüntüyü ekrana aktarırken bu sayede ameliyatlar gerçekleşmektedir. Bazı ameliyatlar açık ameliyata dönüşebilirken bu durum genel olarak ameliyat sırasında ortaya çıkan durumlardan kaynaklanır. Ancak hastaların bu durumu doktor hatası olarak görmesi doğru değildir. Birçok durumda kişilerin vücudunun ameliyata verdiği tepki sonrasında hastanın sağlını riske atmamak amacıyla ameliyat açık ameliyata dönüştürülmektedir. Bu şekilde başlatılan operasyonda mide içerisine özel bir tüp salınarak midenin bir kısmı kesilerek alınmaktadır. Bu sayede kişilerin mideleri küçülerek daha kolay doymaları sağlanır. Ancak operasyon sonrasında da kişilerin dikkatli davranmaları çok önemlidir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Bu ameliyatın başarı oranı son derece yüksek olduğundan kişiler rahatsızlıklarından ve zor durumlarından kurtulmak için ameliyat için talep edilen ücretleri ne olursa olsun ödemektedir. Genel olarak yapılan hastane, mevcut teknoloji ve buna ek olarak ameliyat süresince sunulan hizmetler ameliyatın ücreti üzerinde değişikliklere sebep olmaktadır. Tüp mide ameliyatı için belirlenen fiyatlar genel olarak 10.000 TL seviyesinden başlarken 50.000 TL seviyesine kadar değişiklik göstermektedir. Bu konuda kişilerin verecekleri kararlar son derece önemli olurken doktor ve hastane seçiminde tamamen bir serbestlik tanınmaktadır. Ancak çok yüksek başarı oranına sahip doktorlardan randevu almak da oldukça zor olacağından kişilerin belirli süreler beklemeyi göze alması gerekmektedir.

Yorumlar
Gülnur Çıracı 03 Ekim 2017 - 11:27:30 Tüp mide ameliyatı yaptıranlar sonrasında nasıl beslenmeli? Ne yemeliler veya ne yememeliler?cevapla
Ayşe Omuroğlu 10 Ağustos 2018 - 13:44:47 Çok hafife alınmayacak çok da abartılmayacak bir ameliyat türü diye düşünüyorum. Hastanın genel sağlık durumu kalp akciğer karaciğer gibi hayati organların faaliyetlerinin yerinde olması yani kişinin güçlü bir bünyeye sahip olması durumu kolaylaştırıp hayati tehlikeyi minimum seviyeye indirir. Ama tabi ki kilolu insanların genelde maruz kaldığı bu ameliyatta en büyük risklerin tetikleyicisi bence yine kilo problemidir. Bu nedenle hiçbir doktor küçümseAymez bu ameliyatı.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: