Bacak fondöteni nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanılır?
Yaşam

Bacak Fondöteni Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

12 Temmuz 2018 - 04:13:08

Bacak fondöteni bacakta bulunan leke ve kusurları kapatmak için kadınlar tarafından kullanılan bir üründür.

Bacak Fondöteni Nedir?nasıl Olur?

Fondötenin asıl görevi vücutta var olan kusurları en iyi şekilde kapatmaktır. Özellikle yüz bölgesinde sık kullanılır. Makyaj öncesi cilde sürülür ve kusurlar bu ürün aracılığı ile gizlenir. Fondöten cildin daha bebeksi ve hoş görünmesini sağlar. Ayrıca ürün sayesinde ciltte makyaj daha sabit ve iyi durmaktadır. Çoğu kişi fondötenin yüz ve vücut için kullanıldığını düşünmektedir. Fakat fondöten sadece yüz bölgesi için değil bacaklarda da kullanılmaktadır. Bacak fondöteni bacaklardaki kusurları kapatmak için kullanılmaktadır.

Bacak Fondöteni Ne İşe Yarar?

Kadınların bacakların selülit, varis gibi problemler oluşabilmektedir. Etek veya elbise giyildiği zaman var olan kusurlar ortaya çıkmakta ve görüntü kirliliği oluşmaktadır. Bu durumun engellenmesi, ciltteki kusurların kapatılması için fondöten kullanılır. Son yıllarda bacaklarda oluşan kusurlar fondötenle kapatılmaktadır. Hatta çil, çizik gibi sorunların gizlenmesine de destek olmaktadır. Bacaklara uygulanan bacak fondöteni seksi bir görüntünün yanı sıra bacakların bronz görünmesini sağlamaktadır.

Bacak Fondöteni Nasıl Kullanılır?

Bacak fondöteni uygulamadan önce vücudun temiz olması gerekir. Bunun için güzel bir duş alınabilir. Temiz cilde uygulanan ürün pürüzsüz bir görüntü yaratmaktadır. Bu görünün olması için ise yüzeyin temizliği önem taşır. Dolayısı ile bacaklar üzerindeki ölü deri ve tüyler iyi bir şekilde temizlenmelidir. Bunun dışında alınan ürünün cilt teni ile uyumlu olması gerekir. Ürün cilt rengiyle uyumlu olmadığı zaman ortaya çiğ bir görüntü çıkmaktadır. Cilt rengine uygun olmayan ürünlerin kullanılması bacakların çirkin görünmesine yol açabilir. Bacağının normalden daha parlak görünmesini isteyen kişiler ise fondötenin içine bir miktar susam yağı ekleyebilir. Susam yağının özelliği parlaklık vermesi ve güneş lekelerinin engellemesidir. Fondöten uygulaması esnasında elleri kullanmak ciltteki doğal yağların bacakları bulaşmasına neden olduğu için fondöten eşit oranda dağılma göstermemektedir. Parmakların kullanılması yerine nemli ve kaliteli bir makyaj süngerinden yardım alınabilir. Makyaj süngeri ürünün eşit oranda dağılmasına yardım eder.

Bacak Fondöteni Nasıl Sürülür? Ne Kadar Sürülür?

Fondöten bacakların her bölümüne aynı derece sürülmelidir. Eşitliğin sağlanabilmesi için ayaklarda tecrübe edilebilir. Uygulamanın bitmesinden sonra cildin ürünü emmesi beklenmelidir. Uygulamadan hemen sonra kıyafet giyilmesi elbisenin üzerinde leke bırakır. Uygulamadan on ila on beş dakika sonra kıyafetler giyilmelidir. Bazı kişiler bacaktaki fondöteni temizlemenin zor olduğunu ifade etseler de ürünlerin çıkarılması oldukça basittir. Bacak fondöteni bölgeden çıkarmak için sabun ve su kullanılır. Sabun ve suyla bacaklardaki fondöten çıkarılabilmektedir.

Bacak Fondöteni Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fondöten almadan önce makyaj uzmanına danışılabilir. Tenin rengine ve yapısına uygun olan ürünler tercih edilmelidir. Bazı markalar kişinin tenine alerji yapabildiği için kişinin cilt yapısına uygun markalar satın alınmalıdır. Bacak fondöteni fiyatları markaya göre değişir. Kozmetik mağaza ve internet üzerinden bu ürünü almak mümkündür.

Yorumlar
Elif Tutar 12 Temmuz 2018 - 04:23:08 Bacak fondöteni fiyatı ne kadar? En iyisi hangisi? Bacağımda sivilceler çıkıyor aslında çok değil ama pürüzsüz olmasını istediğim için kullanmak istiyorum. İşe yarar mı? Kullananlar var mı nerede bulabilirim?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: