Sağlık

Civan Perçemi Kürü Adet Söktürür mü? Nasıl Kullanılır?

09 Ağustos 2020 - 08:51:59
Civan Perçemi Kürü Adet Söktürür mü? Nasıl Kullanılır?

Civanperçemi kürü; adet döneminde kadınların sancısının azalmasını sağlamak ve adet söktürücü etki sağlamak amacıyla kullanılan bir bitki türüdür.

Civanperçemi Kürü Nedir? Neye Yarar?

Çok yıllık otsu bir bitki olan civanperçemi bitkisi, yol kenarlarında, duvar diplerinde pek çok yerde kendiliğinden yetişebilen bir bitki çeşididir. Güneşin etkisi ile birlikte içerisinde yağ asitleri sayesinde etrafına oldukça hoş, güzel bir koku vermektedir. Tüylü yaprakları ve beyaz çiçekleri olan civan perçemi, dağlarda Haziran ve Eylül aylarında büyüme gösterir. Sonrasında renkleri mor ve pembeye dönmektedir.

Vücut direncinin artmasına yardımcı olan ve enerji veren bu bitki aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlenmesine de etki sağlamaktadır. Civan perçemi kürü sindirim sisteminin daha aktif ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Özellikle kabızlık ve hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Soğuk algınlığı için faydalı olan civan perçemi aynı zamanda iyi bir balgam söktürücü olarak nitelendirilmektedir. Bununla birlikte mide hastalıklarının önlenmesi için de yararlı etkiler sunmaktadır. Mide spazmının giderilmesi için faydalı olmaktadır.

Civan Perçemi Kürü Adet Söktürür mü?

Civanperçeminin içerisinde Achilin ve Achilleine isimli bileşen maddeler bulunmaktadır. Bu sadece ona özgüdür ve doğada bir tek onda bulunmaktadır. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde kadınlar adet döneminde sıklıkla yaşamış olduğu kan şekeri düşmesi ve sancıların giderilmesi için faydalı olmaktadır. Adet söktürücü özelliği bulunan bu bitkiden elde edilen kür sayesinde daha az sancılı bir adet dönemi geçirmek mümkün olmaktadır.

Doğal bileşenlere sahip olan civan perçemi kürü, adet döneminde ağrı kesici bir etki meydana getirmektedir. Eğer ki regl olduğunuzda çok fazla ağrınız oluyorsa ilaçlara başvurmak yerine bu doğal bitkisel kürden yararlanabilirsiniz. Adet söktürücü özelliği sayesinde adet döneminde daha enerjik olmanızı sağlarken aynı zamanda gün içerisinde kan şekerinin dengelenmesi, düzenlenmesi gibi etkiler de meydana getirmektedir. Kan şekerinde aşırı bir düşüş olmadı ya da oynamaların meydana gelmesi kadınların bu süreçte yaşamış olduğu en büyük sıkıntılar arasında yer almaktadır.

Civanperçemi Kürü Nasıl Kullanılır? Nasıl Yapılır?

Bu doğal içerikli civan perçemi kürü tarifi için öncelikle bir bardak suyu kaynatınız. Daha sonra bir tatlı kaşığı miktarındaki civanperçemini kaynamakta olan yaklaşık olarak 1 bardak klorsuz suyun içerisine koyunuz. Kısık ateşte yaklaşık olarak 3 dakika demlenmesini sağlayınız. Ve soğumasını bekleyiniz. Soğuduktan sonra tüketebilirsiniz. Regl başlamadan 3 gün öncesinde bu kürü tüketmeye başlayınız. Sabah ve akşam olmak günde 2 kere içebilirsiniz. Her gün taze olarak tüketiniz ve regl bitene kadar buna devam ediniz.

Civan Perçemi Kürünün Zararları Var mı?

Öncelikle belirtmek gerekir ki civan perçemi kürü tamamen destekleyicidir ve ilaç olarak kabul edilmemelidir. Eğer ki doktorunuz adet düzeniniz için bir ilaç veriyorsa mutlaka kullanınız. Eğer bu bitkiye karşı alerjiniz varsa tüketim sağlamayınız. Gereğinde fazla tüketim gerçekleştirilmemelidir. Ayrıca uzman bir doktora gidip gerekli teşhisi koydurmadan tedavi amaçlı bu kürü kullanmayınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: