Zayıflama

Su ile Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? Su ile Zayıflamak Mümkün mü?

10 Ağustos 2020 - 11:36:32
Su ile Zayıflama Yöntemleri Nelerdir? Su ile Zayıflamak Mümkün mü?

Su ile zayıflama; hem vücudun sağlıklı bir şekilde toksin atmasını sağlar hem de ödem ve şişkinlik gibi problemlerin giderilmesini sağlar. Suyun insan sağlığı için olduk faydalı etkileri bulunmaktadır.

Su ile Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde etkili bir zayıflama meydana getiren su ile zayıflama yöntemleri, aynı zamanda vücudun sıvı ihtiyacının karşılanmasını da sağlamaktadır. Uzmanlara göre vücudun sağlıklı olabilmesi için susuz kalmaması gerekmektedir. Günde yaklaşık olarak 2,5-3 litre su içilmesi önerilmektedir. Günlük hayatta yeteri kadar su içmeyen kişiler özellikle ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık problemleri yaşayabilmektedir. Su, vücuttaki hücrelerin yenilenmesi için oldukça önemlidir. Az su içildiği zaman başta böbrek hastalıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığın oluşmasına neden olmaktadır.

Vücudun temizlenmesine yardımcı olan su, toksinlerin ve zararlı maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Ayrıca serbest radikallerin vücuttan atılmasına ve hücrelerin zarar görmesinin engellenmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte sindirim sisteminin etkili bir şekilde çalışmasına da destek olur. Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlar ve bu etki ile kabızlık, hazımsızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Kilo vermeyi de bu açıdan kolaylaştırmaktadır. Hem sağlıklı bir şekilde kilo vermek hem de vücut sağlığını iyileştirmek isteyen kişiler bu yöntemi uygulayarak forma girebilirler.

Su ile Nasıl Kilo Verilir?

Son dönemlerin en popüler diyetleri arasında yer alan su diyeti, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına ve kan akışının da buna bağlı olarak hızlanmasına dengelenmesine yardımcı olur. İnsan vücudunun yaklaşık olarak %75'i sudan oluşmaktadır. Bu özelliğe baktığımızda gün içerisinde su tüketmek asıl olarak hayati bir önem taşımaktadır. Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayan su, teknik anlamda kilo verme konusunda önemli bir yöntemdir.

Boşaltım sistemini ve sindirim sistemini olumlu yönde etkileyen, dengeleyen su vücutta depolanmış olan fazla yağların giderilmesine yardımcı olur. Su içtiğiniz zaman vücudunuz fazla yağları idrar yolu ile dışarı atmaya başlar. Bunda ki en büyük etki metabolizmanın hızlanmasıdır. Bununla birlikte gün içerisinde tüketilen yiyeceklerin kolay bir şekilde sindirilmesine yardımcı olmaktadır. Vücuda vermiş olduğu enerji sayesinde gün içerisinde dinç kalmayı sağlamaktadır. Tüm bunlarla birlikte kilo vermeyi de basit bir hale getirmektedir.

Su ile Zayıflamak Mümkün mü?

Yemekten önce ya da yemek sırasında su içerek iştah kesmek ve bu bağlamda kilo vermek pek çok kişi tarafından uygulanan ve doğru olarak nitelendirilen bir yöntem olsa da asıl olarak suyun yemekten sonra içilmesi önerilmektedir. Eğer soslu, tuzlu bir yemek yiyorsanız hafif hafif içebilirsiniz. Fakat kilo verme aşamasına önemli olan vücudun ihtiyacı kadarının yenmesidir. Yemekten önce su içtiğinizde mideniz şişer ve az yemek yersiniz. Sonrasında ise tekrardan karnınız acıkır bu sefer daha fazla yemek yeme ihtiyacı hissedersiniz. Sabah aç karnına su içmek ise oldukça faydalıdır. Güne enerjik başlamanızı sağlar, açlık hissini yok eder, metabolizmayı hızlandırır ve vücudu temizler. Su ile zayıflamak mümkündür ve faydalıdır.

Su İçerek Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için gün içerisinde bol miktarda su içmenin yanında sağlıklı ve dengeli beslenmek gerekmektedir. Aşırı yağlı ve tuzlu gıdalardan uzak durunuz. Gün içerisinde egzersiz yapmaya özen gösteriniz. Ayrıca gün içerisinde 2.5-3 litreye yakın su tüketiniz. Kilonuzu 0,033 ile çarparak günlük ne kadar su içmeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Böylece su ile zayıflamak için gerekli miktarı belirleyebilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: