Sağlık

Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır mı? Saç İçin Kullanımı Nasıl Olur?

22 Nisan 2018 - 23:39:35
Doğum kontrol hapı saç uzatır mı? Saç için kullanımı nasıl olur?

Günümüzde saç dökülmesi problemlerine karşı birçok kişi doğum kontrol hapı uygulamasının işe yarayıp yaramadığını merak etmektedirler.

Doğum Kontrol Hapı Saç Uzatır mı?

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin en önemli problemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç dökülmesi için birçok yöntem geliştirilmiştir. Doğal yöntemlerin yanı sıra birtakım tıbbi yöntemler de saç dökülmesi konusunda oldukça etkili olmaktadır. Alternatif tıp yöntemlerinden biri olan doğum kontrol hapı ile saç bakımı yöntemi henüz kesinleşmiş bilimsel bir sonucu olmamasına rağmen birçok kişi tarafından kullanılan ve saç uzatıcı etkisi olduğu belirtilen bir yöntemdir.

Doğum Kontrol Hapı Saç Dökülmesini Engeller mi?

Tıbbi olarak henüz kesinleşmiş bir bilgi olmamasına rağmen günümüzde birçok kişi tarafından bilinen ve uygulanan doğum kontrol hapı şampuanın içerisine atılarak bakım amaçlı kullanılmaktadır. Saç dökülmesini engellediği söylenen bu yöntemin aynı zamanda saçın uzamasına da yardımcı olduğu dile getirilmektedir. Saçın dökülmesini engellemek için hem içten hem de dıştan beslenmesi gerekmektedir. Bağışıklık sisteminizi güçlü olması saçlarınızın sağlığı kadar oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra saçınıza dışardan yapmış olduğunuz bakımlar da saç sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu nedenle saçınıza doğal yöntemlerden bazılarını uygulayabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı Saça Zarar Verir mi?

Bilindiği üzere birçok kişi şampuanının içerisine doğum kontrol hapı katıp kullanmaktadır. Saçları beslediği düşünülen bu yöntemin aslında birtakım zararları bulunmaktadır. Doğum kontrol hapları hormon içermektedir. Şampuanın içerisine katılmış olan bu haplar saç diplerinde vücuda geçerek etkilerini göstermektedirler. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınlar için bu yöntemin uygulanması çok elverişli sonuçlar doğurmamaktadır. Bunun yanında hormon bozukluğu gibi problemler yaşayan veya herhangi bir rahatsızlıktan dolayı ilaç kullanan kişiler için de sakıncalı durumlar yaratabilmektedir. Bu nedenle doğum kontrol hapı saç uzatma ve saç bakımı yöntemini uygulamadan önce mutlaka iyice araştırınız.

Doğum Kontrol Hapının Saç İçin Kullanımı Nasıl Olur?

İlk olarak yapmanız gereken bitkisel içerikli bir şampuan satın almaktır. Daha sonra doğum kontrol hapından iki adet alıp iyice eziniz ve şampuanın içerisine katınız. Hapların şampuanın içerisinde tamamen çözülmesi ve iyice karışması için kuvvetlice çalkalayınız. Hazırlamış olduğunuz şampuanı karanlık bir yerde ve oda sıcaklığında yaklaşık olarak 2 gün boyunca bekletiniz. Daha sonrasında kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer daha da etkili olmasını istiyorsanız içerisine e vitamini de ekleyebilirsiniz.

Şampuana doğum kontrol hapı koyanlar ve yorumları

Halk arasında oldukça bilinen bir yöntem olan doğum kontrol hapı saç bakımı yöntemi birçok kadın ve erkek tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulamayı yapanlar ve bu şampuanları kullanan kişiler tarafından yapılan yorumlar incelendiğinde birçoğunun memnun kaldığı göze çarpmaktadır. Fakat yazımızın içeriğinde de uyardığımız üzere bu yöntem birçok kişi için zararlı etkiler meydana getirebilmektedir. Ayrıca bilimsel olarak kanıtlanmış bir sonucu bulunmamaktadır. Kullanım öncesinde mutlaka bir uzamana danışmanız ya da farklı saç bakım yöntemlerini kullanmanız önerilmektedir.

Yorumlar
Deniz Bayrak 22 Nisan 2018 - 23:49:35 Doğum kontrol hapının saça zararları var mı? Saç için kullanımı nasıl olmalı? Birçok insan bu yöntemi deniyormuş ama ben saçıma zarar verir diye endişeleniyorum. Çok dökülüyor çözüm olur mu denesem?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: