Yaşam 04 Nisan 2021 - 09:50:09

Erkekler İçin Günlük Cilt Bakımı Önerileri

Erkekler İçin Günlük Cilt Bakımı Önerileri

Erkekler için günlük cilt bakımı; cildin ölü hücrelerden arınması ve sağlıklı bir görünüm kazanması için yapılan işlemlerin bütünüdür.

Erkekler İçin Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

En az kadınlar kadar erkeklerin ciltlerine bakım yapmaları gerekmektedir. Erkekler yüz bakımı konusunda en çok bıyık ve sakallarıyla vakit geçirmektedir. Sağlıklı bir cilt için her gün tıraş olmamaya özen göstermek gerekmektedir. Her gün tıraş olmak cildin tahriş olmasına sebep olur. Tahriş olan cilt de daha çabuk mikrop kaparak sağlıksız görünebilmektedir. Yüzünde sivilce olan erkekler için tıraş olmak çok daha zahmetli bir işlemdir. Erkekler bakımı sadece sakal ve bıyık tıraşıyla sınırlandırmamalıdır. Hormonal olarak kadın cildinden daha farklı bir cilt yapısına sahip olan erkeklerin de cilt bakımına ihtiyaçları vardır. Erkekler de günlük olarak temizleme, peeling ve nemlendirme yapabilirler.

Erkekler İçin Günlük Cilt Bakımı Önerileri Nelerdir?

Erkeklerin rutin olarak yaptıkları sakal tıraşı en etkili peeling yöntemlerinden biridir. Yüzdeki ölü tabakanın atılmasına yardımcı olan tıraş, kılların çıkış yönüne doğru yapılmalıdır. Aksi halde tahrişe sebep olabilmektedir. Tıraş öncesi alkollü ya da mentollü tıraş kremlerinden kaçınılmalıdır. Cilde zarar vermeyen, yakıcı olmayan kremler tercih edilmelidir. Erkekler günlük cilt bakımları için tonik, güneş kremi ve nemlendirici tercih etmelidir. Ciltteki yağları ve kirleri arındırmak ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir. Cildin tahriş olmasına engel olmak için de tıraş bıçağının düzenli olarak yenilenmesine özen gösterilmelidir.

Erkekler Cildini Nasıl Temizlemelidir?

Erkekler düzenli olarak tıraş olmaları açısından ciltlerindeki ölü hücreleri arındırmaları daha kolay olmaktadır. Bu da kadınlara nazaran daha avantajlı olmalarını sağlamaktadır. Uzmanlar erkeklerin ciltlerini sabunla yıkamalarını önermemektedir. Sabun yerine yüz bakım jelleri tercih edilmelidir. Yüz yıkandıktan sonra da tonik kullanılarak cildin pH seviyesi yüksek tutulmalıdır. Yüz yıkanın ardından tonik kullanılmalı ve daha sonra muhakkak nemlendirici bir krem tercih edilmelidir. Uzmanlar özellikle yaz aylarında açık tenli olan erkeklerde cilt lekeleri oluşmaması adına güneş kremi kullanılması gerektiği konusunda uyarmaktadır. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Erkekler İçin Cilt Maskesi Tarifleri Nelerdir?

Erkeklerin cilt derileri kadınlara kıyasla daha kalın ve yağlı olabilmektedir. Bu sebeple tercih edilecek maske tarifleri de buna göre farklılık göstermektedir. Hem cilt bakımı hem de yaşlılık karşıtı olarak tercih edilen maske için; yarım bardak yoğurt, 1 çay kaşığı bal ve yarım muz malzemelerine ihtiyaç vardır. Öncelikle muz bir kap içerisinde çatal yardımıyla güzelce ezilmelidir. İçerisine bal ve yoğurt dahil edilerek güzelce karıştırılmalıdır. Karışım temizlenmiş cilt üzerine sürülerek yaklaşık olarak yarım saat kadar bekletilmelidir. Son olarak da ılık suyla durulanmalıdır. Erkekler için günlük cilt bakımı olarak uygulanabilecek bu maske yüzdeki yaşlılık çizgilerinin giderilmesinde oldukça etkilidir.

  • erkekler için günlük cilt bakımı
  • erkekler için günlük cilt bakımı önerileri
  • erkekler için günlük cilt bakımı nasıl olmalı
  • erkekler için cilt maskesi tarifleri
Yorumlar
Kaan Şimşek Ergenlik döneminde çıkardığım sivilceler yüzünde cildimde gözenekler var. Sakalr varken yine biraz kapanıyor daha az göze batıyor ama sakallarımı kestiğimde çok rahatsız edici oluyor. Bunun için kendime özel bir cilt bakımı uygulatmak istiyorum. Hangi yöntem gözeneklerimi sıkı yapar ve geçirir bunu araştırıyorum. cevapla
yorum yaz
Su İçmek Zayıflatırmı? Nasıl Zayıflatır? Su İçerek Kaç Kilo Verilir?