Yaşam

Medikal Cilt Bakımı ve Temizliği Nedir? Fiyatları ve Ürünleri

04 Nisan 2020 - 21:40:15
Medikal Cilt Bakımı ve Temizliği Nedir? Fiyatları ve Ürünleri

Medikal cilt bakımı; profesyonel bakım ürünleri kullanılarak kliniklerde uzmanlar tarafından yapılan etkili bir cilt bakımı yöntemidir.

Medikal Cilt Bakımı Nedir? Ürünleri Nelerdir?

Cilt bakımı kadınlar için oldukça önemli işlemlerden biridir. Medikal cilt bakımı sayesinde ciltteki kırışıklıklar, sivilceler, siyah noktalar, ölü hücreler giderilerek cildin daha sağlıklı gözükmesi sağlanmaktadır. Medikal cilt bakımı yapılmadan önce uzmanlar kişilerin cilt analizini yaparlar. Cilt yaşı, cildin durumu ve ciltte bir problem olup olmadığı tespit edilmektedir. Bu tespitlerden sonra cilt sorunları göz önünde bulundurularak, cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve ürünler belirlenmektedir. Bu ürünler; tonik, maske, nemlendiriciler, kremler, serumlar ve peelinglerden oluşmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları Nedir? Zararlı Mıdır?

Medikal cilt bakımı fiyatları, yapılacak cilt analizlerine göre belirlenmektedir. Sorunlu ciltlere uygulanacak işlem ile normal rutin bakım için yapılacak işlem farklılık göstermektedir. Uzmanların kullandıkları bakım ürünü ve yöntemlere göre de fiyatlar değişebilmektedir. Medikal cilt bakımı zararlı olmayıp aksine cildi ölü hücrelerden arındırması yönüyle oldukça faydalı bir uygulamadır. Yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasıyla kadınlar kendilerini kötü hissetmekte ve ciltlerinin yıpranması yorgun gözükmelerine sebep olabilmektedir. Cilde canlılık ve ışıltı katan medikal cilt bakımı, kadınların kendilerini şımartabilecekleri ve daha iyi hissedecekleri işlemler bütünüdür. Herkesin cilt tipine göre belirlenen işlem aşamaları, cildin derinlemesine temizlenmesine katkı sağlamaktadır.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımının faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bu bakım yöntemi sayesinde gözenekler temizlenerek siyah nokta ve sivilce oluşumu gibi problemlerin önüne geçilmektedir. Gözenekler açılarak cildin ihtiyaç duyduğu oksijen karşılanmış olur. Lekeli, solgun ve sararmış ciltlerin temizlenerek ferah ve ışıltılı bir görünüme kavuşması sağlanır. Bu yöntem toksinlerin ve ciltteki ölü hücrelerin atılmasını kolaylaştırmaktadır. Bakım sonrasında cilt; güneşin zararlı etkileri, hava kirliliği gibi olumsuz etlilere karşı dayanıklılık kazanmaktadır. Sonrasında yapılacak rutin cilt bakımının daha etkili olmasına yardımcı olmaktadır. Medikal cilt bakımı öncesinde kişilere yapılan cilt testleri, isabetli bir bakım süreci için büyük önem taşımaktadır. Böylelikle kişilere yapılan cilt bakımı, ciltlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Medikal Cilt Bakımının Aşamaları Nelerdir?

Cilt bakımı yapılmadan önce cilt kirlerden arındırılmak üzere temizlenir. Temizleme aşamasından sonra tonik ile silinmektedir. Ardından peeling işlemi yapılarak cilt ölü hücrelerden arındırılmaktadır. Bir sonraki işlemlerin daha çabuk etki etmesi için cilt buhar banyosu ile yumuşatılır. Cilt buhar banyosuyla yumuşadıktan sonra açılan gözeneklerdeki siyah noktalar temizlenmektedir. Jel uygulaması yapılarak deri yatıştırılır. Ardından tekrar tonik uygulaması yapılır ve radyofrekansla desteklenerek derinin sıkılaşması sağlanır. En sonunda da işlemlerin uzun süre etkisini göstermesi için cilt üzerine maske uygulanır. Maskeden sonra da cilde serum ve nemlendiriciler ile masaj yapılır. Medikal cilt bakımı, cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyucu krem sürülerek sonlandırılmaktadır.

Yorumlar
Burcu Taş Medikal cilt bakımının fiyatları çok pahalı değil gibi ama aşamaları kaç tane onu bilmiyorum. Sivilce lekelerim için yaptırmayı düşünüyorum. Kaç seans gitsem etkili olur araştırdım ama sandım buna uzmanların karar vermesi gerekiyor. Genel olarak pek çok kişi sivilce için gidiyor diye biliyorum. Benimde yüzümde epey var.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: