Yaşam 17 Kasım 2021 - 14:37:41

Evde Makyaj Nasıl Yapılır? Nasıl Temizlenir?

Evde Makyaj Nasıl Yapılır? Nasıl Temizlenir?

Evde makyaj yapmak; gerekli olan makyaj malzemelerinin temin edilmesi ile sağlanabilir ve kuaföre gitmeden kusursuz bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Evde Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Özel bir yere davetliyseniz ya da içinizden makyaj yapmak geldiyse eğer, yüzüne canlılık ve ışıl ışıl bir görünüm katacak olan güzellik uygulamasından yararlanabilirsiniz. Evde makyaj yapmak hem kolay hem de pratik bir yöntemdir. Gün içerisinde kuaföre gitmeye vaktiniz yoksa, gerekli olan malzemeler ile sizler de bu kusursuz görünümü elde edebilirsiniz.

Makyajın pek çok türü vardır. Günlük hayatta yapılan makyaj oldukça hafif olurken, bir davete katıldığınızda ya da bir akşam yemeğine gittiğinizde uygulanması gereken makyaj daha farklı olmaktadır. Makyaj yapma tekniklerini bilirseniz eğer, her zaman kendi makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Makyaj yapmanın en önemli kriteri cilt tipinize ve ten renginize uygun olan ürünleri tercih etmektir. Ayrıca cildinize zarar veren ürünlerden kaçınmanız gerekirken, makyajınız temizlerken de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Evde Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer kendi makyajınızı kendiniz yapmak istiyorsanız sizlere kolay makyaj yapımı için birtakım öneriler sunabiliriz:

  • Makyajı uygulamadan önce baz kullanmalısınız. Baz sürerek cildinizin pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bazların cilt tipine göre çeşitleri bulunmaktadır.
  • Baz sürdükten sonra ıslak sünger ile birlikte cildinize fondöten uygulayınız. Cildinize eşit şekilde yayınız. Göz altı morluklarınızı kapatmak için ten renginize hafif açık bir kapatıcıyı gözlerinizin altına doğru sürünüz.
  • Daha sonra toz pudrayı cildinize sürünüz ve makyajın sabitlenmesini sağlayınız. Böylece fondöten cildinizde daha kusursuz görünecektir.

Yüz makyajınızı tamamladıktan sonra ardından göz makyajına geçebilirsiniz. Eğer makyaj yapma aşamalarını doğru uygularsanız, cildinizin pürüzsüz gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yüz makyajı yapıldıktan sonra göz makyajı başlar ve birçok kadın için makyajın en önemli aşamasıdır. Göz çevresine ve göz kapaklarına bayanların yüzleri için seçtikleri fondöten renginden 2 ton açık renkte kapatıcı kullanması önerilmektedir. Böylece göz çevresinin çok daha aydınlık bir şekilde gözükmesi sağlanır. Değişik göz makyajları yapmak istiyorsanız, renkleri ve uygulamaları farklı seçmeniz gerekir.

Hafif göz makyajı için, gözleri küçük olan kadınların gözlerini daha büyük gösterecek seçeneklere yönelmeleri oldukça önemlidir. Bu aşamada kullanılan ten rengi yağlı göz kalemleri ile birlikte gözler olduğundan daha büyük gösterilebilir. Kaşlar bir diğer detaydır. Kaşlarınızı hafifçe doldurup sabitlemeniz, makyajı daha kusursuz gösterecektir.

Gözlerinize far sürebilirsiniz. Farı isterseniz tek renk, isterseniz gölgeli göz makyajı için birkaç ton olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bunun yanı sıra eyeliner kullanımı son yıllarda pek çok kadın tarafından sağlanmaktadır. Gözlerin daha çekici gözükmesini sağlamaktadır. Son olarak rimel ve maskara kullanımını tamamlayan kadınlar rujlarını da seçerek makyajlarını tamamlarlar.

Makyaj Nasıl Temizlenir? Nasıl Çıkartılır?

Makyajı yapmak kadar çıkarmak da önemlidir. Eğer makyaj ciltten doğru şekilde çıkartılmazsa, gözenekleri tıkar ve zaman içerisinde bu gözenekler genişleyerek, cildin pütürlü durmasına neden olur. ayrıca akne ve sivilce gibi problemler oluşurken, yaşlanma belirtilerinin meydana gelmesine de sebep olur. Makyaj temizleme suyu ile cildinizi güzelce temizleyebilirsiniz.

Makyajın temizlenmesi için günümüzde hem doğal hem de hazır yöntemler vardır. Vazelinle makyaj temizleme sağlanabildiği gibi aynı zamanda makyaj temizleme mendili ya da sabunu da aynı etkiyi göstermektedir.

Genel anlamda makyajı temizlerken, cildinize alerjik reaksiyon yaratmayan, kimyasal içeriği olmayan doğal ürünleri ve yöntemleri tercih etmelisiniz. Makyajı çıkarmamak cilde zarar verebilir fakat; çıkartırken kullanılan ürün eğer içerik olarak masum değilse o da cildinizde yan etki oluşturabilir.

  • evde makyaj
  • evde makyaj yapımı
  • evde makyaj temizleme suyu
  • evde makyaj nasıl yapılır
Yorumlar
Nilay yuvalı Ben sıkıldığımda hep evde makyaj yapıyorum. Bu şekilde geliştirdim de kendimi çok hoşuma gidiyor:) cevapla
Dilan Berber Evde makyaj yapmak için gerekli malzemeler nelerdir? Nasıl yapmak gerekiyor? Özellikle işe giderken pratik bir şekilde makyaj yapmak istiyorum. Çok fazla zamanım yok ayrıca yüzümün bakımlı gözükmesini istiyorum. Teknikleri nelerdir? cevapla
yorum yaz
Nbş Nedir? Nbş Hangi Ürünlerde Var? Faydaları, Üretimi, Zararları