Yaşam 12 Temmuz 2021 - 08:50:00

Hızlı Bronzlaşmak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Ne Yapılmalı?

Hızlı Bronzlaşmak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir? Ne Yapılmalı?

Hızlı bronzlaşmak için; ciltteki ölü hücrelerin arındırılması ve beraberinde birtakım doğal yöntemlerin uygulanması ile gerçekleşmektedir.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Doğal Yöntemler Nelerdir?

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte özellikle beyaz tenli kadınlar bronzlaşmak için birtakım yöntemler uygulamaktadır. Beyaz tenlerde koyu renk pigmentleri oldukça azdır. Bu nedenle bronzlaşmak oldukça zordur. İlk başta kızarma etkisi meydana gelmektedir. Kızarma daha sonrasında yerini kararmaya bıraksa da bu istenilen şekilde ve derecede olmamaktadır. Hızlı ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için doğru yöntemlerin uygulanması gerekmektedir. Özellikle sıcak havaların yaklaşması ile birlikte güneş ile doğal bir bronzluk elde edilebilmektedir. Hızlı bronzlaşmak için doğal yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

Kahve yöntemi ile bronzlaşma: Doğal bir bronzluk elde etmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Sadece bronzluk değil aynı zamanda selülit problemlerinin giderilmesi konusunda da etkili olmaktadır. Bu yöntemi hazırlamak için 1 fincan kahve tozu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı kullanılması gereklidir. Malzemeler de oldukça basittir ve kolay bulunabilmektedir. Kahve tozu ile zeytinyağını macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra yüz, kol ve bacak olmak üzere vücudunuzun her yerine sürünüz. Yaklaşık olarak 15 dakika boyunca cildinizde tutup sonrasında ılık su ile vücudunuzun yıkayınız.

Limon ile bronzlaşma: Cildin güneşe karşı duyarlılığını arttıran limon aynı zamanda bronzlaşmak için de faydalı ve etkili bir yöntemdir. Oldukça kolay bir şekilde uygulanan bu yöntem için, taze limonu sıkıp cildinize sürmeniz yeterlidir. Sonrasında yaklaşık olarak 15 dakika cildinizde bekletiniz. Bekledikten sonra ılık su ile yıkayınız.

Bronzlaşmak beyaz tenli kişiler için çok kolay olmamaktadır. Bu şekilde cildinizin zarar görmesine sebebiyet verebilirsiniz. Çünkü beyaz tenlilerde genel olarak kızarıklık meydana gelebilir. Güneşe çıkarken dikkatli olunmalı ve güneşe çok fazla maruz kalınmamalıdır.

Hızlı Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Eğer ki kızarmadan bronzlaşmak istiyorsanız bunun için dikkat etmeniz gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Vazelin doğal ve hızlı bronzlaşmak için vücudun nemlenmesini sağlamaya yardımcı olan bir yöntemdir. Bronzlaştırıcı krem sürmeden önce cildinize vazelin sürerek kremin daha düzgün bir şekilde yayılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece daha güzel bir bronzluk sağlayabilirsiniz.

Güneş ışınlarının cilde zarar vermemesi için aralıklı olarak güneşlenmek gerekmektedir. Güneşte uzun süreli kalınmamalı ve özellikle beyaz, hassas ciltler kesinlikle çok dikkat etmelidir. Tatile ilk gittiğiniz günlerde güneşin dik geldiği saatlerde güneşe çıkmayınız. İlk zamanlarda güneşte sadece 5-10 dakika kadar alınız. Daha sonra bu süreyi uzatabilirsiniz. Saat 16:00 sonrasında 30 dakikayı geçmeyecek şekilde güneşleniniz.

Güneşe çıkmadan önce güneş kremi sürülmesi gerekmektedir. Günlük hayatta bile önerilen güneş kremleri özellikle güneşlenme sırasında kesinlikle kullanılmalıdır. Beyaz tenli kişiler yaklaşık olarak 50 faktörlü kremleri kullanmalıdırlar. Bu şekilde bronzlaşırken aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de korunabilirsiniz.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Genel olarak bronzlaşmak adına cilde zarar verici birtakım etkiler oluşturabilmektedir. Bronzlaşma sürecinde güneş ışınlarının cilt üzerinde meydana getirebileceği zararlı etkileri engellemek gerekmektedir. Çünkü bu durum hücrelerin ölmesine ve kanser gibi hastalıkların oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Yavaş yavaş bronzlaşmak gerekmektedir. Solaryum yerine doğal bir şekilde bronzlaşmayı tercih etmelisiniz. Güneş beyaz tenli kişiler için her ne kadar zarar verici olsa da her ten için bu durum geçerlidir. Sağlıklı bronzlaşmak için güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyiniz ve vücudunuzu güneşe alıştırınız.

Doğal Bronzlaşma Yolları Nelerdir?

Bronzlaşma konusunda doğal yöntemler cildin zarar görmesini engellemektedir. Bu süreçte hem cildin nemlenmesini hem de beslenmesini sağlamak gerekmektedir. Zeytinyağı, kakao, vazelin, havuç yağı ve bebek yağı gibi yöntemler vücudun doğal bronzlaşmasına yardımcı olmaktadır. Fakat bunları sürerek güneşte saatler durmak değil, yine aynı şekilde kısa sürelerle güneşe çıkmak gerekmektedir.

  • hızlı bronzlaşmak için
  • hızlı bronzlaşmak için ne yapmalı
  • kızarmadan bronzlaşmak
  • sağlıklı bronzlaşmak için yapılması gerekenler
  • doğal bronzlaşma yolları
  • doğal bronzlaşma
  • hızlı bronzlaşmak için doğal yöntemler
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Karanfil Suyunun Saça ve Cilde Faydaları Nelerdir? Saç Rengini Açar mı?