Sağlık

Bisiklet Sürmek Zayıflatır mı?

13 Ocak 2018 - 06:00:06
Bisiklet sürmek zayıflatır mı?

Kilo vermek için spor yapmayı düşünen kişiler bisiklet binerek sporlarına başlarken bu sayede düzenli bir biçimde kilo verebilirler.

Bisiklet Sürerek Zayıflanır mı?

Bisiklet kullanımı ülkemizde birçok ülkenin gerisinde kalsa da popülerdir. Birçok kişi gün içerisinde çeşitli noktalara ulaşımda bisikletlerini kullanırken bazı kişiler de yalnızca spor ve kalori yakmak amacıyla kullanmaktadır. Dışarıda tercih edilebilen bisikletlerin yanı sıra spor salonlarında yer alan kondisyon bisikletleri de benzer görevler üstlenmektedir. Düzenli bir tempoda bisiklet sürmek kişilerin fazla kilolarından kurtulmak amacıyla kalori yakmasını sağlayacaktır. Hem kalori yakmak hem de eğlenmek isteyen kişiler için bu araçlar en doğru adres olabilir. Bir yandan doğada gezinti yapan kişiler zamanın nasıl geçtiğini anlamadan sporlarını en rahat biçimde tamamlayabilir.

Bisiklet Sürerek Kaç Kilo Verilir?

Bisiklet sürmek isteyen kişiler, kondisyon bisikleti ya da günlük kullanım için tasarlanan bisikletleri tercih edebilirler. Bu aşamada kondisyon için olan ürünler, genel olarak daha az kalori yakılmasını sağlamaktadır. Bu aletlerin kullanımında kişiler aletin kendi ağırlığını taşımazlar. Yalnızca pedallara verilen güce göre çalışmalarına devam ederler ve bu durum az kalori yakmalarına sebep olur. Ancak günlük kullanım için üretilen ürünlerde kalori değerleri çok yüksek olacaktır. Salonlarda tercih edilen aletlerde yarım saat spor yapan kişiler 200 kalori yakarken dışarıda sürülen bisikletlerde yakılan kalori miktarı 300 ile 400 arasında değişiklik göstermektedir. Bu sayede her gün düzenli olarak bu sporu tercih eden kişiler toplamda 7200 kalori fazladan yaktıklarında 1 kilo vermiş olacaklardır. Eğer aldıkları kalori ve verdikleri kalori eşitse ve bu durumda spora başlamışlarsa 15 gün ile 20 arasında bir kilo vererek yaşantılarına devam edebilirler.

Bisiklet Sürmek Bacakları İnceltir mi? Basen Eritir mi?

Bisiklet sürmek vücudun birçok bölgesinin çalışmasını sağlar. İlk olarak ön plana bacak kaslarının çalışması konulabilir. Özelikle çok daha ince ve sıkı bacaklara sahip olmak isteyen bayanlar, bu aletleri kullanarak bacaklarını istedikleri şekle sokacaklardır. Hem alt bacak hem de üst bacak bölgesi bu şekilde çalıştırılırken en doğru sonuçları verebilir. Bunun yanı sıra araştırmalar karın kaslarını da belirli oranda çalıştırdığını göstermektedir. Ancak bunun için biraz daha dik yamaçların tercih edilmesi ve kişilerin ciddi biçimde zorlanması gerekmektedir.

Eliptik Bisiklet ile Normak Bisiklet Farkı Nedir?

Spor salonlarına giden kişiler, eliptik adı verilen alet ile bisikletlerin farklarını merak ederler. Genel uygulama birbiriyle benzerlik gösterdiği için kişilerin karşılaştırma durumu oldukça sık görülmektedir. Eliptik adı verilen alette ayakta duran kişiler vücutlarının hem alt hem de üst kısmını kullanmasını sağlayacaktır. Bu doğrultuda yakacakları kalori miktarı da daha fazla olacaktır. Yarım saatte 500 kalori ve daha fazlasını görmek mümkün olabilir. Düzenli olarak bisiklet sürmek ile kişiler ciddi anlamda kalori yakmaya başlarken belirli bir günün sonunda kilolarından kurtulmaya başladıklarını görecektir.

Yorumlar
Leyla Bostancı 13 Ocak 2018 - 06:10:06 Bisiklet sürmeyi çok seven biriyim. Bence bisiklet sürmek bacak kaslarını çalıştırıyor ve incelmesine yardımcı oluyor. Zayıflatır mı diye merak ediyorsanız bence kilo verme konusunda oldukça etkili olur. Ben genelde sürerim ve fiziğimde gayet fit:)cevapla
Meltem Bozoğlu 22 Ekim 2018 - 11:23:12 Bisiklet sürmek kaç kalori yakar ve hangi kasları çalıştırır bilgisi olan var mı? Zayıflamak için spora yazıldım orada bisikletler var çok yorucu oluyor ama sürüyorum. Henüz yeni başladığım için çok fazla bir etki göremedim. Ama devam edeceğim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: