Açlık otu zayıflatır mı?
Zayıflama

Açlık Otu Zayıflatır mı?

13 Ocak 2018 - 02:09:55

Daha güzel bir fiziğe kavuşmak için fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler, son dönemde açlık otu tüketmeye başlarken bu sayede daha hızlı bir şekilde kilo vermeyi amaçlamaktadır.

Açlık Otu Kilo Verdirir mi? Ne İşe Yarar?

Dünya üzerinde yer alan bitkilerden büyük bir çoğunluğu insanalar için faydalı olurken doğru kullanıldığında maksimum düzeyde etkileri görülür. Açlık otu da bu ürünlerden birisi olurken anavatanı Afrika'dır. Afrika'nın sıcak ikliminde yetişen bu bitki, son dönemde ülkemizde de yetiştirilmeye başlanmış ve satışları gerçekleşmektedir. İnsanlarda, bağırsakların çok daha iyi çalışmasına katkı sağlayan bu ot, bu özelliği ile birlikte kilo vermek isteyen kişiler için de oldukça önemli bir üründür. İnsanların tükettikleri besinlerin en iyi şekilde sindirilip vücuttan uzaklaştırılmasında etki ederken düzenli diyetlerini yapan kişilere en büyük faydayı sağlamaktadır. Kabızlık ya da ishal gibi problemler, diyetlere başlayan kişilerde sıklıkla görülürken bu sorunları kökünden yok etmeyi başarmaktadır.

Açlık Otu Çayı Kullanımı Nedir?

Bu bitkiyi kullanmak isteyen kişiler çay haline getirerek çayı kullanabilirler. Bilindiği üzere diyetlerini yapan kişiler, öğünler arasında birçok farklı bitki çayı kullanabilmektedir. Bitki çayları insanlar üzerinde farklı etkiler yaratırken bu etkiler, zayıflamayı hızlandıran etmenler olduğunda diyetlerde bu çaylara yer verilmektedir. Bu doğrultuda bu otu düzenli olarak kullanmayı düşünen kişiler, bu bitkiyi çay olarak demleyip düzenli bir biçimde kullanmaya başlarlar. Çayın hazırlanması için açlık otu satan aktarlardan alınması ve kaynar bir suyun hazırlanması yeterli olacaktır. Sonrasında rahatlıkla kişiler bitki çayını tüketmeye başlayabilirler.

Açlık Otu Çayı Nasıl Yapılır? Nasıl Hazırlanır?

Bu çayın hazırlanması için kişilerin 13 yaprak bu çayı hazır hale getirmesi gerekmektedir. Bazı bitki çayları hazırlanırken öğütülmüş halde kullanılırken bu ot için direkt olarak yaprakları alınmalıdır. 13 yaprağı hazır hale getiren kişiler, bir cezveye suyu doldurarak kaynatmaya başlarlar. Kaynama işlemi gerçekleştikten sonra yaprakları da cezveye ekleyen kişiler çayı demlenmeye bırakır. Bu şekilde 10 dakika kalan çay hazır hale gelirken rahatlıkla kullanımına başlanabilir.

Açlık Otu Çayı Günde Kaç Defa İçilir?

Açlık otu çayı hazır hale getiren kişiler, bu şekilde hazırlayarak günde 2 defa kullanmaya özen göstereceklerdir. Gün içerisinde kullanım için arasında 12 saat boşluk bırakılması oldukça önemlidir. Bu sebeple de kişiler genelde sabah kalktıklarında tüketirken bir de 12 saat sonra akşam saatlerinde yatmadan önce tüketebilirler. Günde 2 defa tüketim yeterli olurken birkaç hafta tüketimden sonra 1 hafta ara verilmesi de tercih edilebilmektedir. Burada bitkinin kişiye verdiği etkilere göre kararlar verilir. Çok fazla tüketimde ishale sebep olurken bu da vücut için fazla su kaybı anlamına gelir ve zararlıdır. Bu sebeple de düzenli bir biçimde kullanılması ve olumsuz etkileri görüldüğünde 1 hafta kadar ara verilmelidir. Açlık otu kullananlar besinleri en iyi biçimde sindirirken bu sayede kilolarından daha hızlı bir şekilde kurtulacaklardır.

Yorumlar
Ayşen Bostancı 13 Ocak 2018 - 02:19:55 Açlık otu nasıl kullanılır? Zararları var mı? Genelde birçok kişi çayını kullanıyor ve zayıflama sağladığını belirtiyorlar. Bu ot ne için kullanılır? Sadece kilo vermek mi yoksa vücuda başka faydaları var mı?cevapla
Gülden Gürkan 22 Ekim 2018 - 11:09:40 Arkadaşlar ben zayıflamak için açlık otu çayı kullanmak istiyorum fakat aç karnına mı içilir nasıl demlenir bunları öğrenmek istiyorum. Emziren bir anneyim ama bebeğim 10 aylık yani ek besine çoktan geçtik. Bir yan etkisi olmayacaksa deneyeceğim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: