Zayıflama 04 Temmuz 2021 - 11:40:50

Ihlamur Çayı Zayıflatır mı? Neye İyi Gelir? Kaç Kaloridir?

Ihlamur Çayı Zayıflatır mı? Neye İyi Gelir? Kaç Kaloridir?

Genel olarak soğuk algınlığı rahatsızlıklarında kullandığımız ıhlamur çayı; vücutta detoks etkisi meydana getirerek zayıflamayı kolaylaştıran ve aynı zamanda yağ yakmaya yardımcı olan bir içecek olarak da tanımlanabilmektedir.

Ihlamur Çayı Zayıflatır mı?

Grip, nezle ve soğuk algılığı gibi mevsim geçişlerinde ve kış aylarında görülen rahatsızlıklarda iyileşme sürecinin kısalmasına etki eden bitkisel bir destek olan ıhlamur çayı; aynı zamanda metabolizma hızlandırıcı etkisi sayesinde zayıflama için de kullanılmaktadır. Sindirim sisteminin düzenlenmesine ve dengelenmesine yardımcı olan bu bitki çayı, alternatif zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve ideal fiziğe kavuşmak için aç karnına ıhlamur içmek etkili olmaktadır. Yemekten sonra içildiği zaman da hazımsızlığı gideren ıhlamur çayı, vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Toksin ve yabancı maddelerin atılması ile birlikte vücutta yağ yakımı etkisi oluşturan ıhlamur çayı, aynı zamanda vücutta hararet oluşturur. Bu şekilde terleme yoluyla da zayıflama oluşturur.

Ihlamur Çayı Neye İyi Gelir?

Hemen her birimizin tükettiği ıhlamur çayı bağışıklığın güçlenmesini sağlayan ve içerisindeki vitaminler sayesinde grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıkların iyileşmesine destek olan bitkisel bir içecektir. Boğaz ağrısı ve öksürük iyileştirici etkisinin yanı sıra sakinleştirici ve sinirleri yatıştırıcı etkisi de bulunmaktadır. Böylece gerginliği azaltır ve kaygıyı giderir. Vücuttaki fazla ödem ve şişkinliklerin giderilmesi için etkili olan bu doğal çay, sağlık açısından faydalarının yanı sıra aynı zamanda kilo vermeye de etki sağlamaktadır. Ihlamur çayı zayıflama konusunda bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlamak ve kabızlık, hazımsızlık, gaz gibi sindirim sistemi problemlerini çözerek vücudun kendi kendine yağ yakmasını sağlamaktadır.

Ihlamur Çayı Kaç Kaloridir?

Genel olarak ıhlamur çayının kalorisi oldukça düşüktür. Orta porsiyon bir ıhlamur çayı yaklaşık olarak 16 kaloridir. Eğer içerisinde şeker eklerseniz kalori değeri artmaktadır. Şeker yerine az miktarda tarçın ya da bal ile desteklerseniz zayıflama sürecinde daha etkili ve faydalı olacaktır.

Ihlamurla Zayıflayanlar Var mı? Ihlamur Kürü Nasıl Yapılır?

Düşük kalorili olması sayesinde kilo verme konusunda oldukça etkili olan ıhlamur çayı pek çok kişi tarafından zayıflamak amacı ile diyetlerde tüketilmektedir. Sizlere yağ yakıcı ıhlamur kürü tarifi verecek olursak eğer;

Malzemeler: 5 gram altın otu, 10 tane kuşburnu, 10 gram ıhlamur ve 1 litre sudur.
Tarifi: Suyun içerisinde bıçakla çiziilmiş kuşburnu ve ıhlamuru koyup 5 dakika kaynatınız. Daha sonra 5 gram altın otu ekleyiniz ve 5 dakika daha kaynatınız. Bu süre sonrasında çayı ocaktan alıp güzelce süzünüz. Günde 3 kere içecek şekilde 3 parçaya bölüp tüketiniz.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermeye ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan ıhlamur kürü ile zayıflamak için sizler de bu tarifi uygulayabilirsiniz. Kronik hastalığınız varsa doktora danışarak tüketiniz. Hamilelik söz konusu ise kullanmayınız.

  • ıhlamur çayı zayıflatır mı
  • aç kanına ıhlamur içmek
  • ıhlamur çayı neye iyi gelir
  • ıhlamur çayı zayıflama
  • ıhlamur çayı kaç kalori
  • ıhlamur çayının kalorisi
  • ıhlamurla zayıflayanlar
  • ıhlamur kürü
  • ıhlamur kürü tarifi
  • ıhlamur kürü nasıl yapılır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Eau De Parfüm Ne Demek? Eau De Toilette Parfüm Nedir? Farkları Nelerdir?