Yaşam 04 Temmuz 2021 - 17:30:56

Yeşil Çay Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Yeşil Çay Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Kullananlar ve Yorumlar

Yeşil çay maskesi; cilt gözeneklerinin temizlenmesine yardımcı olan, siyah noktaların giderilmesini sağlayan, cildi nemlendiren bir cilt bakım uygulamasıdır. Soyulan yeşil çay maskesi nasıl yapılır öğrenmek ve faydaları, yorumları hakkında bilgi almak istiyorsanız makalemizi okumaya devam ediniz...

Yeşil Çay Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt gözeneklerinin temizlenmesini sağlayan soyulan yeşil çay maskesi, oldukça basit bir tarifle yapıldığı için son zamanlarda pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Yeşil çay maskesi nasıl uygulanır sorusunu gelin hep birlikte inceleyelim:

Gerekli olan malzemeler: Kullanılmamış iki adet poşet yeşil çay, 2 tatlı kaşığı bal ve limon suyu kullanılmaktadır.

Tarifi: Yeşil çay toniği yapmak için öncelikle poşet çayları kesiniz. İçerisindeki çayları çıkartınız. Daha sonra içerisinde 2 tatlı kaşığı bal ekleyiniz. Arından karıştırınız. Daha sonra içerisinde biraz limon suyu ekleyip, karıştırınız. Maskeniz bu şekilde hazır hale gelmektedir. Maskeyi yüzünüze sürmeden önce ılık su ile yıkayınız. Daha sonra yüzünüze maskeyi uygulayınız. Yaklaşık olarak 10 dakika bekletiniz. Daha sonra ılık su ile temizleyiniz.

Haftada 1-2 kez uygulanabilen yeşil çay maskesi ile cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlarken aynı zamanda pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz. Cilt lekeleri için yeşil çay maskesi oldukça etkilidir. Cildinizdeki leke görünümünü azaltmak için kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Genel olarak yeşil çay maskesi siyah nokta gidermek için kullanılmaktadır. Gözeneklerin tıkanmasını önlemesi sayesinde hem siyah nokta hem de sivilceleri iyileştirmektedir. Sivilceler özellikle ergenlik döneminde çok fazla görülmektedir. Bu dönemde yüz temizleme uygulaması olarak yeşil çay maskesinden yararlanabilirsiniz.

Cilt gözeneklerinin sıkılaşması için etkili olan bu doğal maske, cilt görünümünü de düzeltmektedir. Cildin ihtiyacı olan nemi karşılar. Cildi sıkılaştırır ve hızlı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Cildi besleyen yeşil çay temizleyici maske, hem cilt lekelerini temizler hem de siyah noktar gibi cilt problemlerini giderir.

Soyulabilir Yeşil Çay Maskesi Kullanalar ve Yorumlar

Son zamanlarda cilt bakımı uygulamaları arasında en fazla tercih edilen maske olan yeşil çay maskesi yorumlarına baktığımızda genel olarak cilt sağlığı için kullanıldığını görmekteyiz. Gerek sivilce sorunları olanlar gerekse siyah noktaları temizlemek için birçok kişi tarafından kullanılır.

Yeşil Çay Temizleyici Maske Zararları ve Fiyat

Bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayan yeşil çay maskesi fiyatı çok pahalı değildir. Dilerseniz hazır olarak satın alabilirsiniz. İsterseniz evde basit bir şekilde bu toniği hazırlayabilirsiniz. Eğer cildinizde sivilce çoksa ya da farklı cilt problemleriniz varsa uygulama öncesinde uzman bir doktora danışınız.

  • yeşil çay maskesi
  • yeşil çay maskesi nasıl yapılır
  • soyulan yeşil çay maskesi
  • yeşil çay maskesi nasıl uygulanır
  • yeşil çay toniği yapmak
  • cilt lekeleri için yeşil çay maskesi
  • yeşil çay maskesinin faydaları
  • yeşil çay maskesi siyah nokta
  • yeşil çay temizleyici maske
  • soyulabilir yeşil çay maskesi
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Evde Doğal Şampuan Yapımı ve Tarifi Nedir? Yapanlar ve Yorumlar