Yaşam 17 Kasım 2021 - 15:02:18

Evde Kolay Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Evde Kolay Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Evde cilt beyazlatma yöntemleri; cilt üzerindeki renk eşitsizliklerinin giderilmesini sağlarken aynı zamanda ten renginin birkaç ton kadar açılmasını sağlamaktadır.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Zaman içerisinde cilt hücrelerinde meydana deformasyon ya da farklı etkiler cildin lekelenmesine ve kendi rengine göre birkaç ton kararmasına neden olabilir. Esmer cildi beyazlatma gibi yöntemler bulunmasa da cilt tonunun birkaç ton açılması sağlanabilir.

Evinizde uygulayabileceğiz doğal cilt beyazlatma yöntemleri, lekelerin giderilmesini sağlarken aynı zamanda daha parlak ve aydınlık bir görünüm meydana getirmektedir. Cilt bakımı sağlıklı bir görünüm için dikkat edilmesi gereken en önemli husustur. Peeling uygulamak, cildi ölü hücrelerden arındırmak, cildin yenilenmesini sağlamak için önemlidir.

Genel olarak cilt beyazlatma yöntemleri değişkenlik göstermektedir. Yazımızın içeriğinde sizler için özel olarak araştırdığımız tarifler bulunmaktadır. Cilt tipinize uygun olan yöntemi tercih ederek kalıcı cilt beyazlatma sağlayabilirsiniz.

Evde Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma işlemleri için doğal yöntemler olarak ilk seçenek olarak portakal kabuğu ve yoğurt karışımı sunulmaktadır. Kurutulmuş portakal kabuğunun ezilerek toz haline getirilmesinden sonra bu toz yoğurda eklenerek bir maske elde edilir. 15-20 dakika yüzde duran bu maske son derece etkili olacaktır.

Eğer kar gibi beyaz bir cilt istiyorsanız; 1 tatlı kaşığı yulafın üzerine 1 yemek kaşığı yoğurdun ve domates suyunu ekleyiniz. Bu karışımın da yüze 15-20 dakika uygulanması ve sonrasında soğuk su ile yıkanması olumsu sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

Süt, limon suyu ve baldan oluşturulan karışım da cilt beyazlatma için oldukça uygundur. Bir tatlı kaşığı süte aynı oranda limon suyu ve bal eklendiğinde gerekli karışım elde edilecektir. Bu maske yüze 15-20 dakika uygulanarak bayanlar ciltlerini daha beyaz hale getirebilirler.

Patates Cildi Beyazlatır mı?

Cildin beyazlatılmasındaki en basit yöntem olarak patates dilimleri gösterilmektedir. Patatesin yuvarlak dilimler halinde kesilmesi ile birlikte gerekli tüm ürünler elde edilmiş olur. Bu patateslerin içerisindeki nişasta oranı cildin beyazlaşmasını sağlar. 20 dakika yüzün üzerinde duran patates dilimleri alındıktan sonra yüz iyice yıkanmalıdır. Patates maskesi cilt beyazlatma konusunda oldukça etkilidir.

Anti-bakteriyel bir besin olan patates, cilt yüzeyindeki lekeleri ve mikropları yok etmektedir. Çiğ şekilde cilde uygulandığı zaman kısa bir süre sonra cilt renginde açılma ve lekelerde kapanma meydana getirmektedir.

Limon Cildi Beyazlatır mı?

Doğal yöntemer arasında cilt beyazlatma işlemlerinde limon suyu da sıklıkla tercih edilebilmektedir. Limon suyunu sıktıktan sonra yüzünüze masaj yapar gibi hafif dairesel hareketler ile sürünüz. 15 dakika bekleyerek yüzünüzü yıkayınız.

Limon ve süt ile cilt beyazlama yöntemi de vardır. Kurutulmuş limon kabuklarını ezip toz haline getirdikten sonra bu tozları çiğ süte katarak bir karışım elde eden bireyler sonrasında bu karışımı ciltlerinde beyazlatmak istedikleri bölgelere uygulamaktadır. Bu işlem de son derece basit bir seçenek olarak görülebilir.

Zerdeçal Maskesi ile Cilt Beyazlatma

Daha profesyonel bir cilt beyazlatma karışımı arayan kişiler son dönemde zerdeçal maskesine yönelmektedir. İçeriğinde zerdeçal, nohut tozu, sandal ağacı ve pastörize edilmemiş çiğ süt kullanılan bu karışımın malzemelerini özel olarak alınması gerekmektedir.

Zerdeçal maskesi ile cilt beyazlatma uygulamak isteyen kişiler 1 tatlı kaşığı zerdeçalı süt ile karıştırarak macun haline getirmelidir. Sonrasında iki yemek kaşığı sandal ağacı tozunu bu karışımın içerisine eklenmelidir. Daha sonra bu karışım yüze masaj yaparak uygulanırken çok olumlu sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Tüm bu yöntemler son derece ekonomik ve kolay seçenekler olarak nitelendirilmektedir.. Bu doğal yöntemler sayesinde cildiniz pürüzsüz bir beyazlığa kavuşacaktır. Tüm bunların yanı sıra cilt beyazlatma kremleri ve uygulamaları da bulunmaktadır.

  • evde cilt beyazlatma yöntemleri
  • evde cilt beyazlatma nasıl yapılır
Yorumlar
Emine Çoban Evde cilt beyazlatmak için ne yapmam gerekir? Cildimi doğal yollarla beyazlatmak istiyorum. cevapla
Esra Aktürk Cildi beyazlatmak için yoğurt maskesi deneyenler var mı? Limon suyu ile yapılan yöntemleri de duymuştum ama hangisi daha etkili olur onu bilmiyorum. Cildimin beyazlamasını istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Tatlı Patates Nedir? Ne İşe Yarar? Şeker Hastaları Yiyebilir mi?