Evde kolay cilt beyazlatma yöntemleri
Yaşam

Evde Kolay Cilt Beyazlatma Yöntemleri

16 Eylül 2017 - 05:57:54

Bayanlar, ciltlerinin belirli dönemlerde bronzlaşmasını istediği gibi belirli dönemlerde daha beyaz ve parlak olmasını da isteyebilmektedir. Bu aşamada cilt beyazlatma yöntemleri oldukça etkili olmaktadır.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç renklerinde özellikle doğal kızılı tercih eden bayanların bu talepleri sıklıklar görülmektedir. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için çok sayıda kozmetik ürün bulunurken cildi hassas olan ya da bu kozmetik ürünlere çok fazla ücret ödemek istemeyen kişiler cilt beyazlatma için doğal ürünleri tercih ediyor. Bu ürünlerin hem hazırlanması hem de uygulanması oldukça kolay olduğundan bayanlar sıklıkla bunları tercih edebiliyor.

Evde Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma işlemleri için ilk seçenek olarak portakal kabuğu ve yoğurt karışımı sunulmaktadır. Kurutulmuş portakal kabuğunun ezilerek toz haline getirilmesinden sonra bu toz yoğurda eklenerek bir maske elde edilir. 15-20 dakika yüzde duran bu maske son derece etkili olacaktır. Bir tatlı kaşığı yulafın üzerine 1 yemek kaşığı yoğurdun ve domates suyunun eklenmesi ile de çok önemli bir karışım elde edilecektir. Bu karışımın da yüze 15-20 dakika uygulanması ve sonrasında soğuk su ile yıkanması olumsu sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Süt, limon suyu ve baldan oluşturulan karışım da cilt beyazlatma için oldukça uygudur. Bir tatlı kaşığı süte aynı oranda limon suyu ve bal eklendiğinde gerekli karışım elde edilecektir. Bu maske yüze 15-20 dakika uygulanarak bayanlar ciltlerini daha beyaz hale getirebilirler.

Patates Cildi Beyazlatır mı?

Ciltlerin beyazlatılmasındaki en basit yöntem olarak patates dilimleri gösterilmektedir. Patatesin yuvarlar dilimler halinde kesilmesi ile birlikte gerekli tüm ürünler elde edilmiş olur. Bu patateslerin içerisindeki nişasta oranı cildin beyazlaşmasını sağlarken 20 dakika yüzün üzerinde duran patates dilimleri alındıktan sonra yüz iyice yıkanmalıdır.

Limon Cildi Beyazlatır mı?

Benzer bir biçimde cilt beyazlatma işlemlerinde limon suyu da rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Limon suyunu elde ettikten sonra yüzüne masaj yapar şekilde süren kişiler sonrasında 15 dakika bekleyerek yüzlerini yıkayabilirler. Kurutulmuş limon kabuklarını ezip toz haline getirdikten sonra bu tozları çiğ süte katarak bir karışım elde eden bireyler sonrasında bu karışımı ciltlerinde beyazlatmak istedikleri bölgelere uygulamaktadır. Bu işlem de son derece basit bir seçenek olarak görülebilir.

Zerdeçal Maskesi ile Cilt Beyazlatma

Daha profesyonel bir cilt beyazlatma karışımı arayan kişiler son dönemde zerdeçal maskesine yönelmektedir. İçeriğinde zerdeçal, nohut tozu, sandal ağacı ve pastörize edilmemiş çiğ süt kullanılan bu karışımın malzemelerini özel olarak alınması gerekmektedir. Bu karışımı hazırlamak isteyen kişiler 1 tatlı kaşığı zerdeçalı süt ile karıştırarak macun haline getirirler. Sonrasında iki yemek kaşığı sandal ağacı tozunu bu karışımın içerisine eklemeleri gerekir. Sonrasında bu karışım yüze masaj yaparak uygulanırken çok olumlu sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Tüm bu yöntemler son derece ekonomik ve kolay seçenekler olarak görülmektedir. Bu doğal yöntemler sayesinde cildiniz pürüzsüz bir beyazlığa kavuşacaktır.

Yorumlar
Emine Çoban 12 Eylül 2017 - 15:52:05 Evde cilt beyazlatmak için ne yapmam gerekir? Cildimi doğal yollarla beyazlatmak istiyorum.cevapla
Esra Aktürk 03 Ağustos 2018 - 11:40:16 Cildi beyazlatmak için yoğurt maskesi deneyenler var mı? Limon suyu ile yapılan yöntemleri de duymuştum ama hangisi daha etkili olur onu bilmiyorum. Cildimin beyazlamasını istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: