Sağlık 22 Nisan 2021 - 06:51:07

Gaz Giderici Bitki Çayları Nelerdir?

Gaz Giderici Bitki Çayları Nelerdir?

Vücutta gaz birikmesi insanları son derece rahatsız eden bir durum olarak gösterilebilirken gaz giderici bitki çayları ile bu sorundan kurtulmak mümkün olmaktadır.

Anason Çayı Gaz Giderir mi?

Bağırsaklarda oluşan gazın kontrol altına alınması için en çok tercih edilen bitkilerden birisi olarak anason gösterilebilmektedir. Anason çayı insanlarda şişkinliği alma özelliği gösterirken daha iyi bir şekilde sindirim sürecinin devam etmesini sağlamaktadır. Anason çayı tüketen kişilerin gaz problemleri ortadan kalkarken sonrasında gaz birikiminin olması da engellenmektedir. 4 adet yıldız anason ve 250 ml. suyun kullanımı bu çayın hazırlanması için yeterli olmaktadır. Kaynamış suyun içerisine atılan 4 adet yıldız anason 10 dakika kadar demlendikten sonra bu çayı günde 3 defa olacak şekilde tüketilebilmektedir.

Rezene Çayı Gaza İyi Gelir mi?

Rezene çayının sindirim sistemi üzerinde çok sayıda olumlu etkisi bulunmaktadır. Gaz giderici etki de bunlar arasında yer alır. Özellikle mide ve bağırsaklarda gaz sebebiyle oluşan kramplardan kurtulmak amacıyla da rahatlıkla rezene çayı kullanılabilmektedir. 1,5 yemek kaşığı rezene yaklaşık 15 gram gelirken çayın hazırlanması için yeterli olacaktır. Buna ek olarak yarım yemek kaşığı kakule ve 1 bardak su gerekmektedir. 1 bardak suyu kaynattıktan sonra diğer malzemelerin kaynar suya atılması ve 10 dakika kadar demlenmeye bırakılması gerekir. Ana öğünlerden sonra 1 bardak bu çaydan içildiğinde gaz sorunu ortadan kalkabilmektedir.

Gaz İçin Zencefil Çayı Nasıl Yapılır?

Yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan zencefil, en faydalı bitkiler arasında yer alır. Özellikle sindirim sistemi üzerindeki etkileri oldukça yüksektir. Zencefilin içerisinde yer alan maddeler, gaz sebebiyle oluşan şişkinliğin ortadan kaldırılması için çok büyük önem taşımaktadır. Bu çayın hazırlanması için 1 parça zencefil kökü yeterli olmaktadır. Bunun yanında yarım limonun suyuna, 1 yemek kaşığı kadar bala ve 1 bardak suya ihtiyaç olmaktadır. Kaynatılan suyun içerisinde düzgün bir şekilde doğranan zencefil parçalarının atılması gerekmektedir. Birkaç dakika zencefil kaynatıldıktan sonra limon suyu ve bal da karışıma eklenmektedir. Biraz daha kaynatılan karışımın altı kapatılarak ılıyana kadar beklenmesi gerekir. Bu şekilde zencefil çayı kullanılabilmektedir.

Papatya Çayı Gaza İyi Gelir mi?

Papatya hem görünüşü hem de vücuda olan faydaları sebebiyle insanların vazgeçemedikleri bitkiler arasında yer almaktadır. Birçok sorunun çözümünde papatyadan yardım alınabilirken gaz problemleri de bunlardan birisidir. Papatya çayı, vücut içerisinde biriken gazın atılmasında etkili bir seçenek olarak gösterilir. 2 yemek kaşığı kadar kurutulmuş papatya ve 1 bardak su çayın hazırlanması için yeterli olur. Klasik bir şekilde demlenen papatya çayı günde 2-3 bardak tüketilebilmektedir. Kronik karın ağrıları ve şişkinlikleri bulunan kişiler gaz giderici bitki çayları ile birlikte bu sorunlarından kurtularak daha sağlıklı bir yaşam sürebilirler.

  • gaz giderici bitki çayları
  • gaz için zencefil çayı
  • papatya çayı gaza iyi gelir mi
  • anason çayı gaz giderir mi
  • rezene çayı gaza iyi gelir mi
Yorumlar
Mine Deniz Gaz giderici bitkisel çözümlerde daha önce denedim. Aslında etkisi oluyor ama burada önemli olan gaz probleminin neden oluştuğu. Bunu engelleyemediğiniz zaman tekrar yaşıyorsunuz aynı problemi. Benim midem yüzündenmiş. Şuan daha iyiyim. Rezene çayını arada bir içiyorum. İyi geliyor. cevapla
yorum yaz
Burun Estetiğini Hangi Doktor Yapmalı?