Yaşam

Evde Doğal Yollarla Saç Rengi Nasıl Açılır?

02 Kasım 2017 - 12:32:29
Evde doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?

Saç rengi kadınların görünümünün en önemli parçalarından birisidir. Direkt olarak saçların farklı bir renge döndürülmesi kadınların görünüşünün de tamamen değişmesi anlamına gelmektedir.

Saç Renginin Açılması Nasıl Olur?

Saçlarında çok büyük değişiklerin olması çok istenmezken küçük değişiklikler kadınların kendilerini daha canlı hissetmelerini sağlayacaktır. Bu aşamada saç renginin açılması yapılabilecek en doğru işlemlerden birisi olarak bilinir. Bu işlemi genel olarak sarı ya da kumral saç rengine sahip olan bayanlar denerken boya kullanmak yerine evde uygulanabilecek doğal yöntemler de rahatlıkla saçların açılmasını sağlayacaktır. Böylece çok doğal bir şekilde saçların rengi değişirken muhteşem bir görüntü ortaya çıkarılabilir.

Bitkilerle Saç Rengini Açılır mı?

Bitki çayları insana vücudunda çok önemli görevleri bulunan ürünlerdir. Bu aşamada farklı bölgelere büyük etkiler yapan bitki çayları, saç renginin açılmasında da oldukça etkili bir yöntem olmaktadır. Bu aşamada ilk sırada papatya çayı gelir. İlk olarak bayanlar aktarlardan bir miktar kurutulmuş papatya alırlar. Bunun sonrasında bu papatyayı kaynar suya atarak kaynatan bayanlar suyun rengi sarıya dönmeye başladığında bırakabilirler. Bunun ardından soğuması beklenir ve sprey şişesine konularak uygulanabilir. Bu işlem saçın her tarafına sıkılarak yapılırken sonrasında güneş gören bir alanda zaman geçirmek yeterli olacaktır. Papatya ile aynı etkileri yaratan bir diğer bitki ise ravent isimli bitkidir. Genel olarak çok fazla bilinen bir ürün olmasa da saç rengi açılmasında birçok profesyonel kişinin de kullandığı bir üründür. Bu bitkiyi de aldıktan sonra kaynar suyun içerisinde 15 dakika kaynatan kişiler sonrasında ortaya çıkan su ile saçlarının tamamını yıkayabilirler. Suyun sıcaklığı kişilerin kendi tercih edecekleri düzeyde olabilmektedir.

Saç Rengini Açan Karışım Nedir?

Saç rengini açan karışımlarda 2 adet özel karışım çok fazla tercih edilir. Bir yandan bu karışımlardaki ürünlerin rahatlıkla bulunması, bir yandan da çok kolay hazırlanması bu karışımları öne çıkarmaktadır. İlk karışımda 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı sirkeye ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm malzemeleri aynı kaba koyduktan sonra en iyi biçimde karıştıran kişiler bunun ardından gerekli karışımı elde etmiş olacaklardır. Karışım tüm saça uygulanırken saça yayılması için tarak kullanılabilmektedir. Genel olarak biraz yoğun kıvamından dolayı zorluk yaşanabilir.

Papatya ile Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç rengini açmak için bir işlem yapmak isteyen bayanlar ise papatya çayına yarım su bardağı limon, 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı katmaktadır. İlk olarak papatya çayını standart bir şekilde hazırlayan kişiler bardağın yarısına çayı doldurduktan sonra kalan malzemeleri de üzerine ekler ve karıştırırlar. Sonrasında saça bu karışım uygulanır ve ardından bayanlar 1-2 saatlerini dışarıda geçirirler. Böylece saçları istediği düzeye gelecektir.

Yorumlar
Tuğçe Mizaç 02 Kasım 2017 - 12:42:29 Papatya saçları doğal bir şekilde açmak için oldukça etkili oluyor. Ben her yaz yapıyorum ve saçlarım çok doğal bir şekilde açılıyor gölge gibi duruyor. Saç rengini açmak için doğal yöntemler oldukça işe yarıyor bence:)cevapla
Burçin Arslan 12 Eylül 2018 - 11:21:04 Saç rengi açıcı spreyler ve kremler kullanmıştım daha önce işe yaramıştı ama sanki biraz saçlarıma zarar verdi gibi geldi. Saçlarımın zarar görmeden renginin açılması için doğal yöntemler uygulamak istiyorum. Papatya ile açıyorlar genelde ama emin olamadım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: