Yaşam 29 Aralık 2021 - 09:49:15

Göğüs Nasıl Büyür? Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs Nasıl Büyür? Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Göğüs büyütme yöntemleri; göğüsleri küçük olan kadınların daha dolgun ve şekilli göğüslere sahip olmasını sağlayan uygulamalar olarak tanımlanmaktadır.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüslerin içerisinde yer alan yağ dokusu ve süt bezleri, büyüklüğünü belirleyen etkenler olarak tanımlanır. Her kadının göğüs ölçüsü birbirinden farklıdır. Genellikle göğüslerin büyük ve orantılı olması kadınlar arasında istenilen bir durumdur. Göğüs büyütme egzersizleri bu konuda etkili olurken aynı zamanda yağ enjeksiyonu ve implant tedavisi gibi yöntemler de söz konusu olmaktadır.

Göğüs içerisinde yer alan yağ doku ne kadar fazla olursa kadınların göğüsleri de daha büyük olur. Buna ek olarak süt bezlerinin fazla olması da kadınların göğüslerinin büyük olmasını sağlayabilir.

Yeteri kadar gelişmemiş, büyümemiş meme dokusu, birtakım sebeplere bağlı olarak içi boşalmış ve sarkmış meme görünümü kadınlarda özgüven eksikliği meydana getirmektedir. Göğüs dokusunun büyütülmesi, çeşiti egzersizler ve masajlar ile bu durumun giderilmesi mümkündür. Göğüs büyütme formülü farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır.

Göğüs Nasıl Büyür? Nasıl Dikleştirilir?

Kadınlar arasında kilo, göğüs büyüklüğünü belirleyen etmenler arasında yer alır. Genel olarak daha kilolu kadınların göğüsleri de daha büyük olmaktadır. Bu durum göğüs yapısında yoğun oranda yağ bulunmasından kaynaklanır. Eğer kadınların yağ oranları yüksekse bu durumda göğüslerindeki yağ miktarı da fazla olacağından göğüsleri daha büyük olmaktadır. Bu sebeple de göğüs büyütme yöntemleri arasında zayıf kadınların kilo alması etkili bir çözümdür.

Daha dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar vücutta östrojen hormonunun artmasını sağlayan yiyeceklerden destek alabilirler. Çünkü göğüs büyüklüğü etkileyen bir başka etken östrojen hormonu olarak tanımlanan kadınlık hormonudur. Bazı bitkilerin içeriğinde yer alan fitoöstrojen, vücutta doğal östrojen ile benzerlik gösterir. Bu tarz doğal besinler de göğsün büyümesini sağlar.

Göğüs Büyütmek İçin Ne Yenir?

Eğer göğüslerinizin daha dolgun olmasını istiyorsanız vücudunuzdaki kas kütlesinin artmasını sağlamalısınız. Memeyi büyüten hormonun salgılanmasını sağlayan besinlerden bazıları şöyledir:

  • Süt ürünleri ve soya tüketebilirsiniz. Bir gün süt ürünü diğer gün soya ürünü kullanarak etki sağlayabilirsiniz.
  • Tavuk bageti tüketebilirsiniz.
  • Akdarı, keten tohumu, arpa gibi besinlerin memenin büyümesini sağlar. Ayrıca kabak, ayçiçeği, anason da göğüste gelişmeyi etkiler.
  • Barbunya, salatalık, karnabahar, brokoli, pancar, domates, mantar, Brüksel lahanası, havuç, mercimek, kereviz, yeşil fasulye, soğan, börülce, nohut, bezelye yenebilir.
  • Göğüslerin dolgun olması için elma, kiraz, şeftali, üzüm, kavun, armut tüketilebilir.
  • Tam buğday, buğday tohumu, esmer pirinç, zeytin, kurutulmuş erik, yulaf ezmesi tüketilebilir.
  • Çemen otu, rezene, çavdar ve zencefil, aynı şekilde göğüslerin büyümesini olumlu yönde etkiler.

Memelerin büyümesi için bitkisel çözümler arasında vazelin ile masaj yapmak da bulunmaktadır. Göğüslere masaj yapmak, prolaktin hormonunu etkileyebilir ve bu da büyüme gerçekleştirebilir. Fakat bu bilimsel bir açıklama değildir. Kan akışının hızlanmasını sağlayan vazelin göğüslerin daha büyük ve dolgun gözükmesini sağlayabilir.

Göğüs Büyütme Egzersizleri Nelerdir?

Göğüs büyütme yolları arasında egzersizler oldukça fazla tercih edilmektedir. Spor hareketleri ile birlikte vücuda alınan göğüs kısmında işlenir ve göğüslerin büyümesi sağlanır. Evde göğüs büyütme hareketleri uygulamak için bazı yöntemler vardır.

Evde göğüsleri büyütmek için uygulanması gereken hareketlere şınav ile başlayabilirsiniz. Bu egzersiz 3x15 şeklinde yapılacaktır. Sonrasında dambıl ile yapılan chest press hareketi 4x13, dips hareketi 3x12 ve son olarak dambıl ile yapılan fly hareketi 4x12 şeklinde yapılarak tanımlanır. Bu spor hareketlerini bir gün ara vererek rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu hareketler göğüs kaslarını geliştirirken daha dik ve büyük göğüslere sahip olmayı sağlayabilir.

Göğüs Büyütmek İçin Ne Yapmalıyız?

Eğer göğüs büyütme yöntemleri arasından doğal olan spor ve diyeti seçerseniz etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu aşamada kilo almanız gerekiyorsa eğer, karbonhidrat ve proteine yönelmeniz tavsiye edilmektedir. Kilo alımının kontrollü sağlanması önemlidir.

Doğal yöntemlerin yanı sıra göğüslerin kalıcı büyümesi için implant tedavisi gerekli olabilir. Eğer sarkma ve göğüs içerisinde boşalma varsa, göğüslerin dik ve dolgun gözükmesi için silikon yönteminden yararlanabilirsiniz. Kalıcı meme büyütme estetik cerrahi ile sağlanabilir.

Tüm bu yöntemler ile göğsünü büyüten var mı diye merak ediyorsanız; kadınlar estetik yollar kadar aynı zamanda doğal yöntemlere de sıklıkla başvurmaktadır. Sizler de göğüslerinizin daha dik ve dolgun olması için bu yöntemlerden destek alabilirsiniz.

  • göğüs nasıl büyür
  • göğüs büyüten egzersizler
  • doğal göğüs büyütme
Yorumlar
Nazife Keleş Göğüs büyütme masajı ve yöntemler nelerdir? Doğal yöntemlerle göğüslerimi büyütmek istiyorum. Masaj ve egzersizler işe yarar mı? Göğüs büyütmek için herhangi bir yöntem uygulayan ve sonuç alan var mı? Eğer varsa lütfen yazsın cevapla
Ceren Çıracı Göğüs büyütme kremleri ile masaj yapmak etkili oluyor. Benim göğüslerim küçüktü ve biraz büyümesini istiyordum. Bunun için bazı egzersizlerle birlikte masaj yaptım. Birkaç ay içerisinde birazcık da olsa büyüdü. Sizler de deneyebilirsiniz. cevapla
yorum yaz
Deve Dikeni Tohumu Nedir? Nasıl Toplanır? Faydaları ve Zararları