Patates diyeti nedir? Nasıl yapılır? Kaç kilo verdirir?
Diyet

Patates Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kaç Kilo Verdirir?

21 Ekim 2017 - 17:18:56

Patates diyeti kilo sorunu olan ve hızlı kilo vermek isteyen insanların başvurduğu bir diyet türüdür.

Patates Diyeti Nedir? Nasıl Olur?

Diyet programında yalnızca haşlanmış patatesin olduğu ve yoğurdun ön planda olduğu, 3 gün süren diyete patates diyeti denir. Bu diyet türünün özelliği hızlı kilo vermeye yönelik olmasıdır. İradesi yüksek olan kişilerin yapacağı diyet kısa sürelidir ve azim gerektirir. Sindirim sitemine çeşitli faydaları olan patatesin tuzsuz bir şekilde 3 gün süresince tüketilmesi gerekir. Diyeti yapmaya kararlı olan kişi hızlı bir şekilde zayıflar. Diyeti yapan kişilerin şeker tüketmemesi ve şekersiz bolca yeşil çay tüketmeleri tavsiye edilir. Güne başlayan kişi kahvaltıda öncelikle yoğurdu tüketmeli ve ardından haşlanmış patatesi yemelidir.

Patates Diyeti Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Diyet süresi içerisinde patatesi haşlanmış olarak tüketmek en sağlıklı yöntemdir. Dolayısı ile bu anlamda patates hızlı bir şekilde kilo verdirmeyi sağlar. Uzmanlar tarafından tek besin diyeti önerilmez fakat patates diyeti 3 gün sürdüğü için herhangi bir sağlık tehdidi oluşturmaz. Bu duruma istinaden patates diyeti ile hızlı kilo verilirken aynı zamanda bağırsakların patates ile temizlenmesi sağlanır. Diyet aracılığı ile temizlenen bağırsaklar dinç ve enerjik bir vücuda sahip olunmasına olanak tanır. Bu diyetle zayıflayan kişilerin diyetin gücünü arttırabilmeleri için günde en az 2 litre su içmeleri ve egzersiz yapmaları gerekir. Sadece patates ve yoğurt yiyerek zayıflamak mümkün değildir.

Patates Diyeti Nasıl Yapılır?

  • Patates diyetini uygularken dikkat edilmesi gereken detaylar mevcuttur. Her öğünde tüketilen patatesin tuzsuz olması bu diyette uyulması gereken en önemli kuraldır.
  • Tuzsuz patates tüketemeyen kişiler baharatlarla patatesin tatsız haline lezzet katma hakkına sahiptirler. Patatese baharat eklemek diyet açısından sorun teşkil etmez.
  • Yüksek nişasta seviyesine sahip olan patates şekeri yükseltebildiği için şeker hastası olan kişi bu diyeti uygulamadan önce hekim kontrolünden geçmelidir.
  • Bu diyetin kilo vermeyi kolaylaştırdığı söylenmektedir. Fakat diyetin kilo verdirme oranı kişinin metabolizmasına, vücut yapısına göre değişiklik göstermektedir. Yeterli kiloyu vermeyen kişi 1 aydan sonra aynı diyeti tekrardan uygulayabilmektedir. Bu sayede kişi istediği kiloya ulaşabilir.
Patates Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

İnsanların ortak sorunu olan kilo problemi için en çok uygulanan yöntemlerden biri olan bu diyetin tahmini olarak 3 ila 5 kilo verdirmesi amaçlanmaktadır. Diyetin kilo verdirmek açısından performansı iyi ve sağlıklıdır. Fakat patates diyeti 3 günden fazla uygulandığı zaman vücuda hasar verir. Yoğurt ve patates dışında besin tüketilmediği zaman bu diyet genel olarak kilo verdirmektedir. Bunun yanı sıra egzersiz yapmak, yürüyüş yapmak, gün içinde en az 2 litre su içmek, bolca şekersiz bitki çayı tüketmek zayıflamayı etkileyen ve yardım eden faktörler arasında yer alır. Kilo problemi olan her yaş aralığındaki kişi patates diyetini uygulayabilir.

Yorumlar
Meyra Ataseven 14 Ekim 2017 - 11:25:33 Patates diyeti ile zayıflayanlar var mı? Daha öncede bu diyeti duymuştum adını yapanlar varmış baya. İşe yarar mı o konuda biraz tereddütlüyüm. Nasıl uygulamak gerekiyor acaba? Kalorisi düşük bir besin mi bu?cevapla
Huriye Kaya 05 Eylül 2018 - 11:18:49 Patates diyeti yorumlarını okudum ve 1 hafta içerisinde etkisini gösterdiğini yazmışlar. Sonuçları nasıl olur tam bilmiyorum ama denemekten herhangi bir zarar gelmez bence. Sağlıklı mı diye baktığımda bir şikayet ya da yan etki görmedim. Umarım ben de zayıflarım.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: