Lahana suyu zayıflatır mı? Nasıl hazırlanır?
Zayıflama

Lahana Suyu Zayıflatır mı? Nasıl Hazırlanır?

21 Ekim 2017 - 14:18:22

İnsan sağlığı için birçok faydaya sahip olan lahana suyu zayıflatcı özelliği olan doğal bir içecektir.

Lahana Suyu Zayıflatır mı?

Son yıllarda popüler hale gelen lahana suyu zayıflamak için kullanılmaktadır. Kilo problemine sahip olan kişilerin favori formülü olan bu bitkisel suyun zayıflama üzerindeki etkisi ile ilgili olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Genel itibari ile bacak, göbek bölgelerindeki kilo fazlalığından şikayet eden insanların kullandığı bu detoks suyu zayıflamaya yardımcı olan sağlıklı besinlerden biridir. Ender Saraç lahana suyunun kilo vermeye yardımcı olduğunu çıktığı programlarda ifade etmiştir. Fakat sadece lahana suyu içmek zayıflamak için çözüm olmayabilir. Tatlı, hamur işi, paketlenmiş gıdalar tüketen kişilerin içmesi kilo vermeye etki etmez. Kişinin bol su içmesi, şekerli gıdalardan uzak durması, zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi yağlardan yararlanması, aşırı tuz tüketiminden uzak durması gerekir. Birey abur cubur şeklinde besin değeri olmayan gıdalar tüketir, hareketsiz yaşarsa kilo almanın yanı sıra insanın yaşam kalitesi düşüşe geçer. Bu durumlara istinaden bireyin sağlıklı beslenmeyi, uyumayı, su içmeyi yaşam tarzı haline getirmesi gerekir. Bu faaliyetlerin yanında lahananın suyunu içmek kilo verme sürecini hızlandırır ve çabuk kilo vermeyi sağlar.

Lahana Suyu Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır?

Kişi lahana diyetine başladığı zaman içecek olarak diyet programına yalnızca lahana suyunu dahil etmesi tavsiye edilmektedir. Birey güne başladığında kahvaltı etmeden önce 1 su bardağı bu zayıflama suyunu soğuk olarak tüketmelidir. Daha sonra kahvaltı edilebilir ve tercihe göre spor yapılabilir. Akşam, öğle yemeklerinin tahmini olarak on beş dakika öncesinde düzenli bir şekilde her gün tüketilmelidir. Lahana diyeti 1 ay boyunca devam edebilir, 1 ay bittikten sonra kişi lahananın suyu yerine lahana çorbası tüketebilir. Bu yöntem diyetin sağlıklı ilerlemesini sağlar. Kimyasal yöntemler ile zayıflamak yerine sağlıklı bir besin olan lahana haşlamasının suyundan yararlanarak hızlı bir şekilde zayıflamayı tercih edebilir ve sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Lahan Suyu Nasıl Hazırlanır? Tarifi Nedir?

  • Hazırlamak için öncelikle yedi ila sekiz adet beyaz renkteki lahana yaprağı 0,5 litre klor içermeyen suya atılır. (Hazır su olması tavsiye edilir)
  • Tencerenin kapağı kapatıldıktan sonra ocak yakılır ve dokuz ila on dakika kısık ateşin üzerinde lahana yapraklarının pişmesi sağlanır.
  • Haşlanmış olan lahana yapraklarının bulunduğu su tüketilmeye hazır hale gelir.
Lahana Suyunun Faydaları Nelerdir?

İnsan sağlığı için gerekli olan bu suyun zayıflamaktan ziyade birçok rahatsızlık üzerinde etkisi vardır. Karaciğer rahatsızlığına sahip olan kişilere önerilmektedir. Şeker hastalığı olan kişilerin içmesi tavsiye edilmektedir. Son yıllarda çeşitli hastalıklar için bitkisel çözümler insanlara sunulmaktadır. Vücuttaki yabancı maddeleri atılmasını sağlamak için bu doğal içecek tüketilmelidir. Doğal yöntemler ile zayıflamak isteyen insanlar gönül rahatlığı ile tercih edebilmektedirler. Kilo problemi olan ve doğal bir zayıflama sağlamak isteyen kişiler lahana suyu tüketerek sağlıklı bir zayıflama sağlayabilirler.

Yorumlar
Elvan Taşkın 14 Ekim 2017 - 10:59:35 Lahana suyu diyeti ile zayıflayanla var mı? Bu detoks gerçekten kilo verme konusunda etkili mi? Nasıl kullanmak gerekiyor acaba gğnde kaç kere içmeli? Yaklaşık olarak 10 kilo fazlam var doğal zayıflamak istediğim için denemeyi düşünüyorum.cevapla
Nihal Tüfek 05 Eylül 2018 - 11:00:35 Lahana suyu kürünü kullandım ve gerçekten etkili bir şekilde zayıfladım. Bu yöntemi il duyduğumda ne işe yarar faydaları nelerdir diye araştırdım. Lahana kürü ile kilo verenlerin yorumlarını okudum. Sonrasında yöntemi uyguladım ve sonuç gerçekten istediğim gibi oldu. Bu dönem içerisinde yediklerime de dikkat ettim.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: