Sağlık 25 Şubat 2021 - 08:50:13

Propolis Koronaya İyi Gelir mi? Etkisi Nedir? Korur mu?

Propolis Koronaya İyi Gelir mi? Etkisi Nedir? Korur mu?

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı olan propolis koronaya etkisi sayesinde son zamanlarda en sık tüketilen besinler arasında yer almıştır. Peki propolis koronaya iyi gelir mi ve bu virüsten vücudu korur mu? Bu soruların yanıtları için yazımızı okumaya devam ediniz.

Propolis Koronaya İyi Gelir mi?

Arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından toplamış olduğu doğal bir besin olarak tanımlanan propolis, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini ve bu bağlamda birçok hastalığa karşı koruyucu etki meydana getiren bir besindir. Hem ülkemizde hem de dünya üzerinde birçok kişinin ölmesine neden olan koronavirüs salgını ile baş etmenin en etkili yollarından biri bağışıklığın güçlü olmasıdır. Propolis bağışıklık güçlendirici etkisi sayesinde korona için faydalı olabilmektedir.

Antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip olan ve içerik bakımından tamamen doğal olan bu arı ürünü asıl olarak kovandaki mikropları yok etmek ve strelizasyon sağlamak için kullanılmaktadır. İnsan sağlığı için de faydalı olduğu belirtilen propolis, bağışıklığı güçlendirmektedir. Koronavirüs bağışıklık sistemi güçlü olan kişilerde daha kolay bir şekilde atlatıldığı için propolisin koronaya iyi gelir mi diye baktığımızda son zamanlarda en sık merak edilen konular arasında yer aldığı görmekteyiz. Fakat şunu belirtmek gerekir ki bu bir ilaç değildir. Tedavi edici özelliği yoktur. Sadece vücut direncinin düşmesini önlemektedir.

Propolis Koronavirüse İyi Gelir mi?

Propolisin Koronaya Etkisi Nedir?

Soğuk algınlığına karşı etkili olan propolis aynı zamanda kanser gibi hastalıklara karşı koruyucu etki meydana getiren doğal bir besindir. Korona virüs kaynaklı bir hastalıktır. Bundan dolayı bağışıklık sisteminin güçlü olması ve bu virüsün kolay bir şekilde atlatılmasını sağlar. Koronavirüs semptomlarına baktığımızda yüksek ateş ve ağrı söz konusudur. En iyi ağrısı kesici olarak tanımlanan propolis, aynı zamanda bağışıklığı da desteklediği için bu rahatsızlıkta tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır.

Pek çok hastalıkta tedaviye yardımcı olmak amacı ile kullanılan propolis, günlük hayatta düzenli olarak tüketildiği zaman hem solunum yolu hem de virüsler için olumlu etkiler meydana getirmektedir. Anti-bakteriyel özelliği bulunan propolis, aynı zamanda antiviral etkiye sahiptir. Yani bakteri, virüs, mantar gibi her türlü mikroorganizmayı yok etme etkisine sahiptir. Arılar kovanlarını korumak için bu maddeden yararlanmaktadırlar.

Propolis Koronavirüsten Korur mu?

Daha sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmak, hastalıklara karşı direncinizin artmasını sağlar. Propolis koronavirüsün bulaşmasını önlemez. Fakat bulaştığı zaman daha kolay atlatmanız için bağışıklığınızı güçlü tutar. Bu sayede vücut virüsle daha iyi savaşır. Bağışıklığınız güçlü olduğu zaman virüs kaynaklı hastalıkları daha kolay atlatırsınız. Enfeksiyonların giderilmesini sağlayan bu besin son zamanlarda birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Propolis Aç Mı Tok Mu İçilir?

Aç ya da tok dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz propolis, öksürük, boğaz enfeksiyonu ve boğaz tahrişi için kullanılmaktadır. Ilık içeceklerin içerisine ekleyerek içebilir ve propolis faydalarından yararlanabilirsiniz. Tadı biraz acımsıdır. Bundan dolayı çocuklar tüketmekte zorlanırlar. Portakal ya da mandalina gibi meyve sularının içerisine katılabilir. Yetişkinlerde diledikleri gibi tüketebilirler. Küçük çocuklar için önerilmemektedir. Çocuklarda kullanım öncesinde mutlaka doktora danışınız. Propolis damla korona için sık kullanılan ürünlerden biridir. Ayrıca pastil ya da doğal şekilde de bu ürün kullanılmaktadır.

  • propolis koronaya iyi gelir mi
  • propolisin koronavirüsten korur mu
  • propolis koronavirüs
  • propolis aç mı tok mu içilir
  • propolis koronaya etkisi
  • propolis damla korona
  • propolisin korona etkisi
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Lahana Çorbası Diyeti Nedir? Kaç Gün Yapılır? Faydaları ve Yapanların Yorumları