Sağlık 06 Ocak 2021 - 08:50:09

Doğum Sonrası Korse Kullanımı İşe Yarıyor mu?

Doğum Sonrası Korse Kullanımı İşe Yarıyor mu?

Doğum sonrası korse kullanımı, gebelikte alınan kiloların verilmesine ve aynı zamanda göbek bölgesinde meydana gelebilecek sarkma gibi durumların engellenmesine yardımcı olmaktadır.

Doğum Sonrası Korse Kullanımı

Hamilelik süreci her anne adayı için oldukça heyecanlı, özel ve duygusal bir aşamadır. Öyle ki gebelikte vücutta pek çok değişiklik meydana gelmektedir. Birtakım hormonal değişimlerin yanı sıra bebeğin gelişimine bağlı olarak karında büyüme meydana gelmektedir. Yani vücut bir bebeğin gelişmesi için gerekli olan her şeyi doğal bir süreç içerisinde hazırlamaktadır. Gebelik sonrasında rahim kendini yeniler ve hormonlar eski haline döner. Fakat alınan kilolar ve göbek bölgesindeki fazlalık eski haline tamamen dönmez. Doğum ile birlikte anne karnında küçülme, kiloda azalma meydana gelir. Fakat vücut eski haline tamamen dönmemektedir.

Doğum sonrası korse kullanımı vücudu eski haline döndürmek için uygulanan alternatif bir zayıflama yöntemidir. Normal zamanda kullanılan korselere göre biraz daha farklıdır. Vücudu çok aşırı sıkmaz ve göbek bölgesine hafif bir baskı uygulayarak eski haline dönmesine, gebelikte büyük görev üstlenen kasların tekrardan güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Doğumdan sonra vücut esnek bir haldedir. Kilo vermeye, toparlanmaya oldukça müsaittir. Bu nedenle korse kullanıp basit hareketler ya da yürüyüş yaparak kısa süre içerisinde kilo verebilir, vücudunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse Ne Zaman Takılmalı?

Her kadının vücudu farklıdır ve bu nedenle her gebelik her kadında aynı şekilde gelişmemektedir. Bazı kadınlar daha rahat bir hamilelik yaşarken bazıları ise daha zorlu geçirmektedir. Bunun yanında bazı gebelikler normal doğum ile sonuçlanabilirken bazılarında sezaryen doğum uygulanmaktadır. Bu nedenle gebelik sonrasında vücudun toparlanma süreci herkeste farklıdır. Doğum sonrası korse kullanımı da bu şekilde değerlendirildiğinde herkes için farklı bir zamandan sonra başlamalıdır.

Normal doğum ile sezeryan doğum arasında fark bulunmaktadır. Normal doğum yapan bir kadın daha çabuk toparlanırken sezeryan doğumda bu aynı şekilde olmamaktadır. Sezeryan doğum yapan bir anne ameliyat izi iyileşene kadar korse kullanmamalıdır. Bu durum normal doğum yapanlar için de geçelidir. Vücutta toparlanma meydana geldikten sonra korse kullanılmalıdır. Aynı zamanda doktordan korse kullanımı için onay alınması gerekmektedir.

Doğumdan Sonra Korse Günde Kaç Saat Takılmalı?

Gebelik sonrası fazla kilolardan kurtulmak için korse kullanmayı düşünüyorsanız bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Öncelikle vücudunuzu çok fazla sıkan korse modellerinden uzak durmalısınız. Bunun yanı sıra korseyi vücudunuzda tüm gün değil, belli saatlerde takmalısınız. İlk başlarda günde yarım saat kullanınız. Zaman geçtikçe bu süreyi arttırabilirsiniz. Günde 1-2 saat takarak sıkılaşma, zayıflama ve toparlanma etkisi meydana getirebilirsiniz.

Doğum Sonrası Korse İşe Yarıyor mu?

Vücudunuzun eski haline dönmesi için doğumdan sonra diyet yapmak ya da ağır sporlar sütünüzü etkileyebilir, vücudunuzun yorgun düşmesine neden olabilir. Doğum sonrasında kaslar dinlenmeye geçer ve yorgun oldukları için güçsüz kalırlar. Kilo vermek için kasları güçlendirmeye etki edecek bazı uygulamalar gerekmektedir. Bu konuda size yardımcı olabilecek yöntem korse kullanımıdır. Lohusa korseler doğum sonrası zayıflama için üretilmiştir. Basit egzersizler, düzenli beslenme ve korse kullanımı ile sağlıklı kilo verebilirsiniz. Kullandığınız korse kumaşına dikkat ediniz. Nefes alabilen, esnek kumaşlar olmasına özen gösteriniz.

  • doğum sonrası korse işe yarıyor mu
  • doğum sonrası zayıflama
  • doğum sonrası korse ne zaman takılmalı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Zakkum Bitkisi Zehirli mi? Kansere Faydası Nedir? Nerede Yetişir?