Yaşam 20 Ağustos 2021 - 08:50:05

Yanak Sarkması Nedenleri Nelerdir? Nasıl Toparlanır? Nasıl Düzelir?

Yanak Sarkması Nedenleri Nelerdir? Nasıl Toparlanır? Nasıl Düzelir?

Yanak sarkması; genel olarak 30'lu yaşlardan sonra görülen, cildin sıkılığını kaybetmesi ile ortaya çıkan bir durumdur.

Yanak Sarkmasının Nedenleri Nelerdir?

Pürüzsüz ve sıkı bir cilt güzelliğin simgesi olarak kabul edilmektedir. Her kadın her yaşta güzeldir. Fakat yaşın ilerlemesi ile hücre yenilenmesi azalır ve bu da cildin zaman içerisinde tazeliğini kaybetmesine neden olur. 30'lu yaşlardan sonra ciltte oluşmaya başlayan kırışıklıklar zaman içerisinde derinleşir ve daha belirgin bir hale gelir. Bununla birlikte ani kilo alıp verme, aşırı miktarda sigara tüketilmesi cildin daha kısa süre içerisinde yaşlanmasına neden olur ve bu da yanak sarkması problemlerinin oluşmasına sebebiyet verir.

İyi nemlendirilmeyen ve kuruyan ciltler zaman içerisinde hasar görür. Hatta uygulanan yanlış bakımlar, makyaj, hava kirliliği gibi etkiler sebebiyle cilt hava alamaz ve gözenekler ortaya çıkar. Gözenekler genişlediğinde cilt sıkılığını kaybeder ve buna bağlı olarak sarkmalar meydana gelir, kırışıklıklar ortaya çıkar. Birtakım kremler ile sarkma problemlerinin giderilmesi sağlansa da kimyasal içeriği bulunan bu tarz ürünler cilde zarar verebilmektedir. Bu nedenle cilt ile ilgili problemlerde genel olarak dermatolog desteği alınmalıdır.

Yanak sarkmasının nedenlerine baktığımızda, sürekli yağsız gıdaların tüketilmesi, uykusuzluk ve uyku problemlerinin görülmesi, vitamin ve mineral eksikliğinin oluşması, stres, az su içmek, ani kilo değişimleri ve güneşin zararlı ışınların uzun süre maruz kalmak sayılabilmektedir. Bu tarz durumlar cildin hasar görmesine ve sarkmasına sebep olur.

Yanak Sarkması Nasıl Toparlanır?

Birtakım doğal çözümler ile yanak sarkmasının çözümü gerçekleştirilebilmektedir. Yumurta akı maskesi bunlardan biridir. Yumurta akının içerisinde yer alan hidro lipidler cildin doğal bir etki ile sıkılaşmasını sağlar. Böylece sarkma problemlerinin önlenmesi sağlanır. 2 tane yumurtanın beyazını köpük köpük oluncaya kadar çırpınız. Yüzünüze uygularken hafif bir şekilde masaj uygulayınız. Yaklaşık olarak 20 dakika bekleyip ardından ılık su ile yıkayınız. Bu doğal yöntem düzenli bir şekilde uygulandığınızda gözeneklerdi sıkılaştırır ve sarkma problemlerinin önlenmesini sağlar.

Bir diğer doğal çözüm olarak limon maskesi sayılabilmektedir. Ciltte kolajen üretimim sağlanmasına yardımcı olan limon aynı zamanda cilt elastikiyetinin artmasını sağlayarak sarkma problemlerinin önlenmesine yardımcı olur. Taze sıkılmış limonun suyunu yüzünüze ve boyun bölgenize masaj hareketleri eşliğinde sürünüz. Eğer cildiniz çok hassassa su ile seyreltiniz. Yaklaşık olarak 10 dakika bekleyip ılık su ile yıkayınız. Bunu günde 3 defa uygulayabilirsiniz. Fakat limonun içerisinde asit bulunmaktadır. Bu nedenle cildinize zarar verici bir etkisi de olabilir. Bu duruma mutlaka dikkat etmelisiniz.

Yanak Sarkması Nasıl Düzelir?

Cildin nemlendirilmesine yardımcı olan bakım önerileri sarkma problemlerinin giderilmesine yardımcı olur. Yanak sarkması her türlü ciltte görülür ve her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Salatalık hem cildin nemlendirilmesine hem de ferahlamasına yardımcı olmaktadır. Bu maskeyi uygulamak için salatalığın yarısını rendeleyin. Sonra süzerek suyunu çıkartınız. Suyun yüzünüzde kurumasını bekleyiniz. Sonrasında ılık su ile yıkayınız. Bu yöntem cildinizin sıkılaşmasını sağlamaktadır.

Yanak Sarkması Estetiği ve Fiyatı

Genel olarak doğal çözümler ve birtakım kremler ile yanak sarkması engellenebilmektedir. Fakat bazı durumlarda bu tarz yöntemler etkili olmayabilir ve estetik gerekebilir. Bu tamamen uzman hekimler tarafından karar verilen bir durumdur. Cilt problemleriniz için mutlaka uzman bir doktora gidiniz.

  • yanak sarkması
  • yanak sarkmasının nedenleri
  • yanak sarkması problemleri
  • yanak sarkması nasıl toparlanır
  • yanak sarkmasının çözümü
  • yanak sarkması nasıl düzelir
  • yanak sarkması estetiği
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kepçe Kulak Nasıl Gizlenir?