Yaşam 20 Ağustos 2021 - 17:40:35

Draping Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Draping Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Draping makyaj; son zamanlarda oldukça trend bir hale gelen, profesyonel uygulanmasına rağmen aynı zamanda evde de yapılabilen bir makyaj uygulamasıdır.

Draping Makyaj Nedir, Ne Demek?

Son günlerin en fazla tercih edilen makyaj uygulaması olarak nitelendirilen draping makyaj, kozmetik alanında geçmiş senelere dönüş olarak da belirtilmektedir. Bu makyajda bronz renkli kontürler ile yüz hatlarını belirginleştirme işleminin uygulanması yerine şeftali tonu allıkların kullanılması uygulanmaktadır. Bu makyajın uygulanmasında ihtiyaç duyulan malzemeler allık ve allık fırçasıdır. Öncelikle cilt rengine uygun bir allık belirlenmelidir. Sonrasında uygun bir fırça ile güzelce uygulanması gerekmektedir. Bu makyaj uygulamasında aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Abartılı bir makyaj değil tam aksine yüze eşit miktarda dağılmış bir uygulama yapılmalıdır. Allık yüzün belli bölgelerine uygulanmalı ve bu şekilde doğal bir görünüm meydana getirilmelidir.

Günümüzde trend kazanmış bir makyaj türü olan draping asıl olarak geçmiş yıllarda popüler hale gelmiş bir makyaj tekniğidir. 70'li yıllarda sıklıkla uygulanan bir makyaj türüdür. Bronz renkli makyaj ürünleri pembe tonlarında allıklar tercih edilmektedir. Bu makyaj tekniğinin en önemli özelliği yüzde doğal bir görünümün oluşturulmasıdır. Yoğun uygulamalardan kaçınarak doğal bir uygulama tekniği meydana getirebilirsiniz.

Draping Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüzün doğal bir görünüme kavuşmasını sağlayan draping makyaj, özellikle elmacık kemiklerinin belirginleşmesi için birtakım uygulamalar ile yapılmaktadır. Sadece allık değil aynı zamanda göz makyajının da aşırı yoğun renklerde olmaması gerekmektedir. Dikkat çeken renkler yerine daha çok doğal renkler tercih edilmelidir. Siyah ve kahverengi tonlarında bir far tercih ederek buğulu bir göz makyajı ve çekici bakışlar elde edebilirsiniz.

Allığı kontür çeker gibi yanaklarınıza uygulayınız. Bununla birlikte burun ve çene bölgelerine de ufak dokunuşlar yapıp, uygulama yapabilirsiniz. Bu uygulama yöntemi ile yüz hatlarının belirginleşmesini sağlayabilirsiniz. Bu makyaj profesyonel şekilde uygulanabildiği gibi aynı zamanda evde de doğru teknikler ile yapılabilmektedir.

Draping Makyajın Püf Noktaları Nelerdir?

Bu makyaj uygulamasında asıl olarak en önemli nokta abartıdan kaçılmasıdır. Draping makyajın asıl özelliği doğal bir görünümün sağlanmasıdır. Draping makyajda allık ile elmacık kemiklerin belirginleştirilmesi gerekmektedir. Bununla birlikte gözler için çok öne çıkan renkler değil tam aksine doğal toprak tonları tercih edilmelidir. 70'lerin esintisini bu makyaj ile günümüzde tekrardan görmek mümkündür.

Draping Makyaj Yapanlar ve Yorumlar

Her geçen gün farklı bir makyaj tekniğinin ortaya çıktığını görmekteyiz. Draping makyaj yorumlarını incelediğimizde son dönemlerde kadınların sıklıkla tercih ettiği bir teknik olarak nitelendirebiliriz. Dilerseniz sizler de cilt renginize uygun bir allık ile bu makyajı uygulayabilirsiniz. Genel olarak pembe allıklar tercih edilir ve son zamanların trend makyaj malzemesi olan kontür uygulaması yapılmamaktadır. Bahsedildiği üzere güzel görünümlü ve doğal bir makyaj yapmaya özen gösteriniz ve abartıdan kesinlikle uzak durunuz.

  • draping makyaj
  • draping makyaj nedir
  • draping makyaj nasıl yapılır
  • draping makyajın püf noktaları
  • draping makyaj yapanlar
  • draping makyaj yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
C Vitamini Ne İşe Yarar? Nelerde Var? Corona Virüs İçin C Vitamini Tedavisi