2 haftada 10 kilo verdiren diyet nedir? Nasıl yapılır?
Diyet

2 Haftada 10 Kilo Verdiren Diyet Nedir? Nasıl Yapılır?

19 Nisan 2018 - 16:13:46

Zayıflamak için uzun süre beklemek istemeyen kişilerin 14 gün gibi kısa bir sürede uyguladıkları yönteme 2 haftada 10 kilo verdiren diyet listesi listesidir.

2 Haftada 10 Kilo Nasıl Verilir?

Kısa sürede kilo vermek için sadece diyet yapmak kalıcı bir yöntem değildir. Kişi geç uyuyup geç uyanırsa diyet yapmak bir işe yaramayacaktır. Kilo verme sürecinde düzenli uyuyup uyanmak en önemli kurallardan biridir. Geç uyumak metabolizmanın yavaşlamasına ve vücudun şişmesine yol açmaktadır. Uykudan sonraki önemli adım hareket etmektir. Gün içinde hiç hareket etmemek sadece oturmak veya yatmak kilo verdirmediği gibi kilo almaya neden olmaktadır. Bu yüzden hareket alanının gün içinde alınan kaloriden fazla olması gerekir. Ancak bu şekilde zayıflamak mümkün hale gelmektedir. Günde en az yarım saat yürümek faydalı bir egzersizdir. Su vücudun olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biridir. Suyun faydaları saymakla bitmez fakat kilo vermeye yardımcı etkenlerden biridir. Vücutta biriken ödemin atılmasını sağlamaktadır. Ayrıca cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar. Metabolizması yavaş olan kişilerin gün içinde en az iki litre su içmeleri gerekir.

Kilo Vermek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Paketlenmiş gıdalardan, şekerli içeceklerden uzak durmak gerekir. Özellikle hamur işi ve şerbetli tatlılar kilo alınmasına yol açmaktadır. Bu gıdalar yerine yeşil yapraklı sebzeler ve doğal meyvelerden tüketilmelidir. Meyve şeker ihtiyacını ziyadesi ile karşılar. Bu sayede zayıflamak kolay bir hale gelir. Spor yapmak çok önemlidir. Spor sağlıklı olmasıyla birlikte vücudun forma girmesini sağlar. Stresten uzak mutlu bir hayat için mutlaka spor yapmak gerekir. Uzman diyetisyene yazdırılan beslenme programı düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Hemen pes etmek ve alınan karardan geri dönmek kişinin özgüvenini sarsmaktadır. Bu yüzden doğru bir karar vermek, motive olmayı bırakmadan diyete devam etmek başarıyı sağlayacaktır. Düzenli beslenmek ve gece uyumadan önce yemek yememek önemlidir. Aç yatmak yağ yakılmasını sağlamaktadır. Yemekten sonra yatmak ve hareket etmemek besinlerin yağa dönüşmesine sebep olmaktadır. Yürüyüş yapmayı ihmal etmemek gerekir.

2 Haftada 10 Kilo Vermenin Yolları Nedir? Neler Yemeli?

Kişi mutlaka uzman diyetisyene danışmalıdır. Hekim onayı olmadan diyet listesi uygulamak olumsuz sonuçlara yol açmaktadır. Uygulanan örnek listenin içinde sabah kahvaltısında bir dilim tam tahıllı ekmek, iki dilim az yağlı peynir, bir tane domates, salatalık, dört ila beş zeytin, üç tatlı kaşığı light reçel vardır. Öğle ve akşam yemeğinde ise salata çeşitleri, bir kase yoğurt yeterlidir. Akşam yemeği listesinde tavuk, et, balık, sebze yemeği, veya iki tane yumurtayla omlet yapılabilir. Yemeklerde yağ kullanımı çok az olmalıdır. Bahsi geçen örnek listeyi birey, uzman diyetisyene sormadan uygulamamalıdır. Kilo verme sürecine girmeden önce sağlık kontrolleri yapılmalı ve 2 haftada 10 kilo verdiren diyet listesini diyetisyenin tavsiye etmesi gerekmektedir

Yorumlar
Deniz Şekerci 19 Nisan 2018 - 16:23:46 2 hafta içinde 10 kilo vermek mümkün olur mu? 14 günde 10 kilo vermek için nasıl diyet yapmalıyım? Neler yemeliyim? Neler yememeliyim? Bu diyet programını uygulayanlar var mı işe yarıyor mu acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: