Yaşam 19 Nisan 2021 - 10:23:44

Zumba Nedir? Zumba Dansı Zayıflatır mı? Zumba Zayıflama Dansı Nasıl Yapılır?

Zumba Nedir? Zumba Dansı Zayıflatır mı? Zumba Zayıflama Dansı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda hem eğlenme hem de zayıflama sağlayan danslardan biri olan zumba çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir. Bir saatlik zumba dansının 600 kalori yakması fazla kiloları olanlar için eğlenceli bir zayıflama yöntemi olmuştur.

Zumba Nedir? Zayıflatır mı?

Zumba dansı müzik eşliğinde çeşitli hareketlerin yapılarak vücutta bulunan tüm kasların çalışmasına yardımcı olur. Bu sayede kişi daha fazla kaloriyi eğlenerek yakabilmektedir. Çeşitli hareketler ile müziğin birleştirilerek zayıflama gerçekleştirmesi spor yapmayı da keyifli hale getirmiştir. Hem eğlenip hem kilo vermek kadınlar kadar erkeklerin de dikkatini çekmektedir.

Zumba Dansının Faydaları Nelerdir?

  • Spor yapmak çoğu zaman sıkıcı olabilmektedir. Sürekli aynı egzersiz planını yapmak bir süre sonra vücudun cevap vermesine engel olur. Kalbin düzenli çalışmasına yardımcı olan zumba dansı ayrıca yaşam enerjisinin de çoğalmasını sağlar.
  • Spor yaparken hem kalori yakıp hem de sıkılaşmak kadınlar için oldukça önemlidir. Vücudun daha dinç ve sıkı olmasını sağlayan bu dansın düzenli olarak yapılması kısa sürede kilo vermeye yardımcı olmasını sağlar.
  • Günlük hayatta stresin daha az olması için zumba dansı tercih edilebilmektedir. Eğlenerek kişiyi motive eden bu dans ayrıca düşünme yetisinin de daha çok gelişmesine yardımcı olur.
  • Zumba dansı yapılırken fazla kalorinin yakılması için birçok dans çeşidinin birleşmesi ile beraber hareketlerin vücudu çalışmasından dolayı kas dokusunu güçlendirdiği bilinmektedir. Beslenme ile beraber zumba dansı yapmak kişinin daha sağlıklı vücuda sahip olmasını sağlayacaktır.

Zumba Zayıflama Dansı Nasıl Yapılır?

Müziğin eşlik ederken çeşitli dans figürlerinin egzersiz halindeyken uygulanmasına zumba dansı denilmektedir. Çeşitli dans figürlerinin tek bir dans çeşidinde toplanarak vücuttaki tüm kasların çalışması sağlanır. Zumba dansı kişinin tüm vücudunun hareket etmesine yardımcı olur. Bölgesel incelme için de tercih edilebilecek olan bu dans özellikle basen ve bacaklarda sıkılaşma sağlar. Göbek çevresindeki yağların da kısa sürede erimesine yardımcı olacaktır. Bu dans eğitmen eşliğinde yapılan bir dans türüdür. Her gün düzenli olarak yapılması gerekir. Kalp ve damar sağlığını koruyucu olduğundan özellikle genç yaşlarda bu dansa başlanması en doğru yöntem olacaktır. Zumba dansının hareketli müzik ile beraber yapılarak müzik ritmine göre egzersiz yapılması kişinin daha da çok eğlenmesini sağlar. Keyif alınan danslardan biri olduğu için herkes tarafından çok sevilmektedir.

Zumba Dansını Kimler Yapamaz?

Vücudun müzik eşliğinde hareket etmesi kişinin de bu dansa uyumu arttırır. Fakat bazı hastalıklarda bu dansın yapılması vücut sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Bel fıtığı, bel ağrısı, kemik hastalığı ve romatizması olan kişilerde bu dans oldukça hareketli gelecektir. Bu yüzden kişinin mutlaka doktor onayı aldıktan sonra bu dansa başlaması gerekir. Zumba dansı her yaş grubunun sevdiği eğlenceli danslardan biri olduğu için kısa sürede zayıflama sağlayarak daha dinç bir vücuda sahip olmayı kolaylaştırır.

  • zumba
  • zumba nedir
  • zumba dansı
  • zumba dansı zayıflatır mı
Yorumlar
Merve Ertürk Zumba dansı nasıl yapılır? Hareketleri nelerdir? Evde zumba yapmak mümkün olur mu? Bu dans nasıl öğrenilir? Zayıflatır mı? Zayıflamak için bu dansı yapmak işe yarar mı acaba? Kursları ne kadar? cevapla
yorum yaz
Küflü Şekilde Tüketilen Besinler Var mıdır? Hangileridir?