Sağlık 23 Aralık 2020 - 09:13:04

Mezolifting Nedir? Faydaları, Zararları ve Fiyatı

Mezolifting Nedir? Faydaları, Zararları ve Fiyatı

Cildin gençleşmesini sağlayan mezolifting, yüz mezoterapisi olarak da bilinen A, C ve E gibi vitaminlerin cilde ulaşmasına destek olan ve bununla birlikte yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasını sağlayan bir bakım yöntemidir.

Mezolifting Nedir? Ne İşe Yarar?

Antioksidan maddelerin, aminoasitlerin, minerallerin, hiyaluronik asidin ve birtakım vitaminlerin yer aldığı dolgu halinde bir karışımın cildin alt tabakalarına iletilmesi şeklinde uygulanan mezolifting uygulaması, yüz gençleştirme konusunda en etkili yöntemlerden biridir. Çok ince uçlu iğnelerle yapılan ve yaklaşık olarak 10 dakikalık bir işlem olarak betimlenen bu uygulama boyun, dekolte, ellerin arkası ve yüz bölgesi için yapılabilmektedir. Yaşlanma belirtileri gösteren, alkol ve sigaradan etkilenen ciltler için oldukça yararlı bir uygulamadır.

Orta yaş ve üzeri insanlar yaşlanma etkileri oluşmuş ya da cildinde sigara ve alkol kullanımına bağlı olarak ciddi tahribatlar meydana gelmiş kişiler, cildi güneş ışınlarından zarar görmüş ve bakımsız, yıpranmış bir cilde sahip olanlar bu uygulama sayesinde daha dinç ve genç bir görünüme kavuşabilirler. Kuruluk ve sarkma problemlerinin iyileştirilmesini sağlayan bu yöntem ile cildin hem pürüzsüz hem de daha genç kalması sağlanabilmektedir. Zaman içerisinde cildin kaybetmiş olduğu esneklik geri kazandırılır. Kırışıklık gibi belirtiler giderilir ve dana genç bir görünüm elde edilir.

Mezolifting Faydaları Nelerdir? Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ciltte zamana bağlı değişimlerin olumsuz etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan mezolifting, cilt altı tabakasının yenilenmesine bağlı olarak ciltte kolajen üretiminin artmasına yardımcı olur. Elastin kalitesi artar ve derinin yapısının iyileşmesi sağlanır. Ciltte meydana gelen oksijenlenme sayesinde cilt tazelenir ve parlak bir görünüm sağlar. Botox ve dolgu maddeleri kombine edilerek uygulanan mezolifting uygulamasında cilt için gerekli olan her türlü maddenin direkt olarak cilt altına verilmesi sayesinde cilt yüzeyine sürülen kremlerden daha etkili olması sağlanır.

Cildin zaman içerisinde kaybetmiş olduğu canlılığı ve gerginliği geri kazandıran mezolifting uygulaması doğrudan gerekli olan bölgeye yönelik yapılmaktadır. Etkisi yaklaşık olarak 6 ay süren bu uygulama tek seansta bile gözle görülür sonuçlar meydana getirmektedir. Cildin güçlendirilmesine yardımcı olan bu uygulama, soluk görünümün giderilmesini sağlarken aynı zamanda göz altındaki mor görünümün giderilmesine de etki sağlar.

Mezolifting Zararları Nelerdir? Yan Etkisi Var mı?

Cildin genç ve dinç görünmesini sağlayan mezolifting yan etkileri yoktur. Sadece uygulama sonrasında iğne yerlerinde kızarma, hafif ödem ve morluklar meydana gelebilmektedir. Geçici komplikasyonlar olarak nitelendirebileceğimiz bu durum, sosyal hayatı etkileyecek şekilde değildir. Eğer cildinizde kronik bir rahatsızlık söz konusu ise, ilaçlara karşı alerjiniz varsa bu uygulamayı yaptırmamalısınız. Uygulama sonraında oluşabilen morluk, kızarıklık yaklaşık 1 hafta içerisinde iyileşme göstermektedir.

Mezolifting Fiyatı Ne Kadar? Nasıl Yapılır?

Yılda 1 kez 4-6 seanslık bir uygulama ile yapılan mezolifting kişiye göre farklı şekilde uygulanmaktadır. Seans sıklığı yaşa ve cildin durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Uygulama aralıkları 2-3 hafta aralıklar ile değişkenlik gösterir. Fiyatı da bu değişikliklere göre farklılaşmaktadır. Çok ince uçlu iğneler ile yapılan mezolifting sonuçlarına baktığımızda pırıl pırıl bir cilt ve canlı bir yüz görebilirsiniz. Cilt gerginleşir ve kırışıklar iyileşir.

  • mezolifting
  • mezolifting nedir
  • mezolifting faydaları
  • mezolifting uygulaması
  • mezolifting zararları
  • mezolifting yan etkileri
  • mezolifting fiyatı
  • mezolifting sonuçları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Vişnenin Faydaları, Zararları, Vitaminleri ve Özellikleri Nedir?