Yaşam 20 Şubat 2021 - 09:33:14

Defne Sabunu Faydaları Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Defne Sabunu Faydaları Nedir? Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır?

Sağlık ve güzellik amacıyla kullanılan ve defne yapından imal edilen sabun, defne sabunu olarak isimlendirilmektedir.

Defne Sabunu Faydaları Nelerdir?

Defne sabunu, insanlar tarafında ciltte oluşan problemlerin çözümünde kullanılmaktadır. Bu kullanım amacına uygun olurken bayanlarda sıklıkla kullanılan varis ya da mantar gibi sorunlarda tercih edilebilir. Bu tarz cilt problemlerine karşı düzenli olarak kullanımda olumlu verim almak mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra sivilce ve akne problemlerine karşı da cilde destek olduğundan ergenlik çağında bulunan çocuklar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Sivilcelerin kuruyarak kaybolmasını sağlayabilen bu sabun özellikle çok iyi bir destek ürünü olarak tercih edilebilmektedir.

Defne Sabunu Nasıl Yapılır?

Bu sabunu hazır olarak almak yerine kendileri imal etmek isteyen kişiler, gerekli malzemeleri bir araya getirirlerse rahatlıkla bunu gerçekleştirebilirler. İlk olarak 13 gram kadar kostik ihtiyacı olmaktadır. Bu ürün kimyasal ürünlerin satıldığı dükkanlarda kontrollü olarak satışa sunulur. Bunun yanı sıra 28 gram saf su arıtıcı, 86 gram zeytinyağı, 5 gram defne yağı ve az miktarda kaya tuzu gerekmektedir. Bu sabunun içerisinde yoğun biçimde zeytinyağı kullanırken defne yağı ile birlikte çok iyi bir ikiliyi oluşturmaktadır. Piyasada satışa sunulan sabunların da içerisinde benzer oranlarda zeytinyağı kullanılmaktadır. Bu malzemelerin yanında maske ve eldiven kullanımı da sağlık için önem arz eder.

Defne Sabunu Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak kişilerin suyun içerisine kostiği katması gerekir ancak bu işlemin kesinlikle açık havada yapılması önemlidir. Aksi halde kostik ile su karışımının açığa çıkardığı zararlı gazlar, zehirlenmelere sebep olabilir. Kostik ve su karıştığı anda oldukça yüksek bir sıcaklığa ulaşır. Bu sebeple de karışıma ürünlerin eklenmesine devam edilmeden önce karışımın soğuması beklenmelidir. Soğumaya başlayan karışımın içerisine yağlar yavaş bir şekilde eklenmeye başlanır. Bu aşamada zeytinyağı ve defne yağı beraber eklenebilmektedir. Son olarak tuz da eklendikten sonra bu karışım 35-40 dakika kadar karıştırılır ve sonrasında 6 hafta kadar sabun haline gelmesi beklenmektedir.

Defne Sabunu Nasıl Kullanılır? Kullanım Şekli Nedir?

Defne sabunu kullanacak olan kişiler, bu sabunun olumlu etkilerini ciltlerinin hangi bölgelerinde görmek istiyorlarsa o bölgelerini bu sabun ile yıkayarak gerekli kullanımı gerçekleştirebilirler. Eğer yüzlerinde oluşan sorunlara karşı defne sabunu kullanmak isteyen kişiler varsa günde 2 defa bu sabunla birlikte yüzlerini yıkayabilirler. Benzer bir durumda bacaklarında oluşan varislerden şikayetçi olan bayanlar da bu sabun ile bacaklarını ovarak bölgenin yeteri kadar beslenmesini ve sorunların üstesinden gelmesini sağlayabilmektedir. Eğer kişilerin sivilce problemleri varsa bu durumda da yüzlerine uygulayacakları bakımı aksatmadan gerçekleştirmeleri ve olumlu etkileri sabırlı bir biçimde beklemeleri gerekmektedir. Evde hazırlanabilen ve dışarıdan hazır olarak alınabilen defne sabunu sayesinde birçok farklı sorun ortadan kalkarken kişilerin ciltleri çok daha canlı ve parlak gözükecektir.

  • defne sabunu
  • defne sabunu nedir
  • defne sabunu nasıl yapılır
Yorumlar
Deniz Bulut Defne sabunu sivilceye iyi gelir mi? Yüzümdeki sivilcelerden kurtulmak için farklı yöntemler deniyorum ama etkili olmuyor. Bu sabunun işe yaradığını bir arkadaşım söyledi. Yan etkisi olur mu? cilde iyi gelir mi? cevapla
Merve Çolak Defne sabununun faydalarını sürekli duyuyorum. Yakın çevremde yüzündeki lekeler için kullananlar vardı. Etkisi de oluyormuş gerçekten. Kullananlar memnun kalıyor gördüğüm kadarıyla. Fiyatları da çok yüksek olmadığı için cilt güzelliğinde kullanılabilir. cevapla
yorum yaz
Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir?