Sağlık 13 Mayıs 2021 - 17:41:42

Yanaklardan Kilo Nasıl Verilir? Yüzden Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?

Yanaklardan Kilo Nasıl Verilir? Yüzden Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?

Yanaklardan kilo vermek için; yüz egzersizleri ile birlikte düzenli ve sağlıklı bir beslenme uygulanmalıdır. Bu şekilde yanaklardan zayıflama meydana gelebilir.

Yanaklardan Kilo Nasıl Verilir?

Birçok kadın yanaklarının tombul olmasından şikayet etmektedir. Genel olarak kilo fazlalığı olan kişilerde bu durum görülse de kilosu olmayan kişilerde de görülebilmektedir. Yanaklardan kilo vermek, bölgesel olarak kilo vermek gibidir. Vücudumuz bel, göbek ya da bacak bölgesinden kilo aldığı gibi aynı şekilde yüzden de kilo alabilmektedir. Tombul yanaklardan kurtulmak için birtakım yüz egzersizlerinin uygulanması gerekmektedir. Böylece yüzdeki kaslar harekete geçer ve yağ yakımı meydana gelir. Bu da yanakların zayıflamasını sağlar.

Yüzünüz tombulsa ve yanaklardan kilo vermek istiyorsanız bol su tüketmelisiniz. Suyu az tükettiğiniz zaman vücudunuz su tutar. Yüz ve göz çevresinde biriken su miktarı yüzün şişkin olmasına neden olur. Günde en az 9 bardak su tüketirseniz, ödem ve şişkinlik gibi problemlerin önlenmesini sağlayabilirsiniz.

Tuz ve şeker gibi besinlerin azaltılması yüzden kilo verme konusunda oldukça önemlidir. Çünkü bu iki besin vücudun su tutmasına neden olmaktadır. Bu az su içmek ile aynı şekildedir. Normalde tamamen bırakmak gerekmektedir ama eğer ki yapamıyorsanız azaltmak da önemli bir çözümdür. Yağsız kırmızı et tüketmeye ve tazen meyve yemeye özen gösteriniz.

Yüz Egzersizleri

Yüzden Kilo Verme Egzersizleri Nelerdir?

Sakız çiğnemek en iyi yüz egzersizlerinden biridir. Çene kaslarını güçlendiren sakız çiğneme, aynı zamanda yüzün zayıflaması ve yanakların tombulluğunun gitmesi için de faydalı olabilmektedir. Fakat aşırı olmaması gerekmektedir. Çünkü aşırı sakız çiğnemek çeneye ve çene kaslarına zarar verebilmektedir.

X-O egzersizi olarak isimlendirilen bir başla yüz hareketi, yanaklardan kilo vermek için etkilidir. 15 defa belirgin bir şekil O ve X seslerini çıkartmanız, çene kaslarının çift yönlü olarak çalışmasını sağlamaktadır. Bu egzersizi dilediğiniz zaman ve yerde uygulayabilirsiniz. Bir başka yöntem olarak ağız açıp kapatma egzersizi uygulayabilirsiniz. Ağzınızı açıp birkaç saniye bekletip kapatınız. Günde 3 set 10 kere yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra balık dudağı yapmak, yanakları şişirmek, dudakları büzüp yanakları şişirmek ve gülümsemek diğer yüz egzersizleri arasında yer almaktadır. Egzersizler sonrasında yüzünüze masaj yapmayı unutmayınız.

Yüzüm Kilo Aldım Ne Yapmalıyım?

Genel olarak beslenme düzenindeki yanlışlıklar hem vücudun hem de yüzün kilo almasına neden olmaktadır. Eğer ki yüzden kilo vermek istiyorsanız öncelikle doğru diyeti uygulamaya başlamalısınız. Günlük kalori alımını kısıtlamanız gerekmektedir. Aşırı yağlı besinlerden, alkolden uzak durmalı ve sebze ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Zayıflamalısınız fakat bu süreçte vücudunuz için gerekli olan kaloriyi almalısınız. Diğer türlü metabolizmada yavaşlama meydana gelir ve kilo verimi gerçekleşmez. Bu süreçte egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Yüzümü Nasıl İnceltirim? Nasıl İnce Gösteririm?

Eğer yüzünüz tombulsa ve ince göstermek istiyorsanız bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Bunlardan ilki allık kullanımıdır. Yüzün ince gözükmesi için allık kullanılabilir. Eğer ki yüzünüz incelmiyorsa ve zayıflamıyorsa bazı cerrahi destekler alabilirsiniz. Yüzün asıl olarak ince gözükmesini sağlamak sağlıklı beslenme ve diyettir. Öncelikli olarak uygulanması gereken yöntem budur.

  • yanaklardan kilo vermek
  • yanaklardan nasıl kilo verilir
  • tombul yanaklardan kurtulmak
  • en iyi yüz egzersizleri
  • yüzden kilo verme egzersizleri
  • yüzden kilo aldım
  • yüzden kilo vermek
  • yüzümü nasıl inceltirim
  • yüzün ince gözükmesi için
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Geçici Saç Boyası Nedir? Nasıl Kullanılır? Yapımı ve Önerileri