Sağlık 15 Temmuz 2021 - 14:42:32

Bal Sirkesi Ne İşe Yarar? Tarifi Nedir? Bal Sirkesi ile Zayıflama

Bal Sirkesi Ne İşe Yarar? Tarifi Nedir? Bal Sirkesi ile Zayıflama

Vücudun temizlenmesini sağlayan bal sirkesi; sinir ve sindirim sistemine iyi gelen, berrak bir renge ve hafif bir tada sahip olan bir sirke çeşididir.

Bal Sirkesi Ne İşe Yarar?

Arıcılık sektöründe polenli bal sirkesi olarak da tanımlanan bal sirkesi, balın belli süre bekletilerek fermente edilmesi ile elde edilen bir besindir. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesini sağlayan bal sirkesi, tüketildiği zaman vücuttaki sularla birleşir ve alkali bir yapı meydana getirir. Bu şekilde hücre duvarları arasında geçirgenlik artar ve Dolaşım sisteminin fonksiyonu rahatlar.

Damarların temizlenmesine yardımcı olan bal sirkesi vücut içerisinde biriken toksin maddelerin ter ve idrar ile atılmasını sağlar. Bağırsakların ve mide duvarının temizlenmesinde etkili olan bal sirkesi aynı zamanda beyin sağlığını da destekler. Bal sirkesi cilde faydaları ile de kendinden sıklıkla söz ettirmektedir. Cildin tazelenmesini ve yenilenmesini sağlar. Bunların yanı sıra saman nezlesi olarak bilinen alerjiye karşı etkilidir.

Yüksek tansiyonun düşürülmesine yardımcı olan bal sirkesi, limon ile karıştırılıp tüketildiği zaman kısa sürede tansiyonu dengeler. İçeriğinde bulunan B1 ve B2 vitaminleri sayesinde yüksek kolesterolün düşürülmesini sağlar. vücut direncini artırarak soğuk algınlığı ve öksürük için etkilidir.

Bal Sirkesi Tarifi Nedir?

Hazır olarak satın alabileceğiniz gibi organik bal sirkesi yapımı da oldukça basittir. Bunu basit bir şekilde uygulamak için kaynamış suyun içerisine öngörüldüğü şekilde bal ekleyiniz. Mayalanmasının kolay olması için taze sıkılmış meyve suyunu ekleyiniz. Daha sonra içerisinde bir dilim ekmek içi koyup, üzerini tülbent ile kapatınız. Yaklaşık olarak 15 gün boyunca bu şekilde bekletiniz. Bu süre sonrasında içerisinden ekmeği alıp köpükleri temizleyiniz. Daha sonra ışık almayan bir ortamda 1 ay boyuna bekletiniz.

Bal Sirkesi ile Zayıflama

Kilo verme için sık kullanılan yöntemlerden biri olan bal sirkesi, yağ yakımını hızlandırır ve zayıflamaya yardımcı olur. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlarken aynı zamanda kabızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarını da giderir. Fakat tek başına yeteri kadar kadar etkisi yoktur. Beslenme düzeni ve egzersiz bu konuda önemlidir. Aç karnına tüketildiği zaman etkisi daha fazla olmaktadır.

Bal Sirkesi Fiyatı ve Kullananlar

Genel anlamda bal sirkesi hazır olarak da satılmaktadır. fiyatı ise çok pahalı değildir. Bal sirkesi kullananlar etkilerinden memnun kaldıklarını belirtmektedir. Hem şifa için hem de kilo verme amacı ile tüketilmektedir. Anti-bakteriyel özelliği bulunan bal sirkesinin asidik özelliği olduğundan aşırı bir şekilde kullanılmaması tavsiye edilir.

  • bal sirkesi
  • bal sirkesi ne işe yarar
  • bal sirkesi cilde faydaları
  • bal sirkesi tarifi
  • organik bal sirkesi yapımı
  • bal sirkesi ile zayıflama
  • bal sirkesi fiyatı
  • bal sirkesi kullananlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Nefes Darlığı Neden Olur? Ne İyi Gelir? Hangi Bölüme Gidilir?