Yaşam 30 Mart 2021 - 20:30:51

Eyeliner Nasıl Kolay Çekilir? Kalem Aylaynır Nasıl Sürülür?

Eyeliner Nasıl Kolay Çekilir? Kalem Aylaynır Nasıl Sürülür?

Eyeliner, gözleri ön plana çıkarmayı ve gözlerin güzel görünmesini sağlayan popüler makyaj malzemelerinden biridir.

Eyeliner Nedir? Ne İşe Yarar?

Gözlerin üst tarafına uygulanan ve günümüz koşullarında birçok kadının tercih ettiği makyaj malzemesidir. Gözlerin şeklini belli eden ve gözlere ayrı bir hava katan bu malzeme etkileyici gözlere sahip olmanın yoludur. Eller yardımı ile yapılan bu makyajda önemli olan ellerin alışkanlığıdır. Güzel ve kusursuz bir şekilde bu makyajı yapmak için el alışkanlığı ve düzenli olarak aynı hareketleri tekrarlamak gerekir.

Eyeliner Nereye Sürülür? Nasıl Sürülür?

Gündelik hayat, gece daveti, düğün, nişan ve birçok çeşitli alanda kullanılan eyeliner makyaj malzemesinin uygulanışı kullanılacak olan yere göre değişkenlik gösterir. Gece davetlerinde gözler daha yoğun bir şekilde ön plana çıkarılırken gündelik hayatta ise daha hafif bir şekilde uygulanabilir. Gözler için kullanılan bu malzemeyi ilk defa yapan kişi zorlanabilir. Fakat ilk kullanan kişi keçe uçlu olanları tercih edebilir. Keçe uçluların kullanım tarzı kalem aylaynır yapısındadır. Likit türleri ise daha profesyonel ve el alışkanlığı olan kişiler uygulayabilir.

Eyeliner Nasıl Kullanılır? Nasıl Çekilir?

  • Eyelinerlerin yapıları likit olduğu için hızlı bir şekilde kuruyabilmektedirler. Bu durumdan dolayı jel kıvamında kullanılan türleri uygulama esnasında fırçaya sürüldükten sonra şişenin kapatılması gerekir.
  • Keçe uçlu türlerin kullanımında kalem yapısında olan kabın dik bir şekilde tutulması gerekmektedir. Bu işlem malzemenin kurumasını engelleyerek dayanma ömrünü uzatmaktadır.
  • Keçe uçlu ve fırça uçlu olan türlerin kullanımı aynıdır. Bu türler için önemsenmesi gereken durum uygulama yapılacak olan fırçanın temiz olması gereklidir. Göz kenarları hassas yapıdadır. Bu yüzden temizlik ziyadesi ile önem teşkil eder. Fırçanın hijyen içerisinde olması çeşitli iltihaplanmaların önüne geçmektedir.
  • Kılları sert olan türler seçilmemelidir. Sert kıllı olan fırçalar sürümün pürüzsüz olmasını engellemektedir.
Eyliner Nasıl Kolay Çekilir?

Uygulamayı tek el hareketiyle yapmak önemlidir. Bu şekilde çizgi etkili ve düzgün çekilebilir. El alışkanlığının oluşması için sürekli olarak makyaj pratiği yapılması önerilir. İlk kez uygulama yapacak olan kişilerin keçe uçlu modelleri kullanmaları tavsiye edilmektedir. Likit modellere göre çizimi daha basit olan keçe uçlular ile göz makyajı yapma zor olmaktan çıkar. Uygulamaya çizginin kuyruk tarafından başlamak önemlidir. Kirpiklerin bittiği yerden yukarıya kadar keçe ucuyla kalın olmayan bir çizgi çekilmektedir. Sonrasında kirpiklerin orta kısmından yukarıya doğru yatay açı şeklinde çizilen çizgiyle birleştirilmektedir. İç kısmı boş olan hat sınırları belirler. İç kısım doldurulur ve gözlere ince bir hat çilmiş olunur. Uygulamanın zor olduğunu düşünen kişi videolardan destek alabilir veya kendi tarzına, zevkine göre çizimini yapabilir. Eyeliner'ın kolay çekilmesi için pratik yapmak ve devamlı olarak sürme şekillerini denemek gerekmektedir.

  • eyeliner nasıl kolay çekilir
  • kalem aylaynır
Yorumlar
Nimet Çeken Eyeliner çekmek için aparat ya da bant kullanmak etkili olur mu? Kolay çekmenin püf noktaları nelerdir? Her çektiğimde bulaştırıyorum ve beceremiyorum. Bunu yapmanın basit yolu yok mu? Kalem şeklinde olanlar daha mı kolay çekilir? cevapla
yorum yaz
Sütleğen Otu Nedir, Ne Demek? Nerede Bulunur?