Yaşam 10 Aralık 2021 - 13:03:27

Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatları, Faydaları ve Zararları

Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatları, Faydaları ve Zararları

Pasif jimnastik aleti; çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesine yardımcı olan, düşük voltajlı elektrikler ile kasların çalışmasını sağlayan bir cihazdır.

Pasif Jimnastik Aleti Nedir?

Bölgesel zayıflama tekniği olan pasif jimnastik aletinin diğer adı elektro terapi uygulamasıdır. Vücutta adeta fiziksel bir güç karcanmış gibi etki meydana getiren pasif jimnastik aleti, kasların aktif duruma gelmesini ve gelişmesini sağlar.

Her geçen yıl büyük bir problem haline gelen obezite insanların hayatında ciddi oranda yer edinmektedir. Araba kullanımı, masa başında çalışma, düzensiz beslenme, düzensiz uyku, spor ve yürüyüş yapmama gibi durumlar kilo problemine yol açmaktadır. Özelikle bölgesel yağlanmalar kişilerin mutsuz olmasına, istediği kıyafetleri giyememesine ve estetik kaygılara neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı sağlık kurumları bölgesel yağlanmayı yok etmek için çeşitli yöntemler uygulamaktadırlar. Pasif jimnastik bu yöntemlerden biridir.

Pasif jimnastik aleti, kasların düşük voltaja sahip olan elektrik akımlarıyla uyarılmasının sonucunda kasların daha fazla kalori harcaması için tasarlanmıştır. Bu alet vücuda şekil vermek, saç çıkarmak için yıllardır kullanılmaktadır. Aletin zayıflama amacı ile kullanılması ise sadece birkaç yıla dayanmaktadır.

Pasif Jimnastik Makinesi Nasıl Kullanılır?

Pasif jimnastik, elektro terapi yöntemiyle uygulanmaktadır. Bu uygulama bölgesel zayıflama ve incelmeden ziyade selülit tedavisi için kullanılmaktadır. Elektro terapi cihazları içerisinde on altı ve 24 adet elektrot ucu bulunmaktadır. Uçlar incelmesi istenen bölgeye takılır. Takılma işleminden sonra elektrik şok küçük küçük kişiye verilir. Elektro olanağı fazla olduğundan dolayı vücudun çeşitli bölgelerinde aynı anda zayıflama işlemi yapılabilir.

Pasif jimnastik cihazı bilgisayara bağlıdır. Aletin model durumuna göre altı ila dokuz farklı program seçeneği sayesinde zayıflama işlemi sonuçlanır. Alet dokuz görevle faklı bölgelere elektro şok uygulama özelliğine sahiptir. Bunlar; standart, göğüs dikleştirme, tonlama, ameliyatsız yüz germe, hızlı, basen ve popo eritme, lenfatik drenaj, göbek ve karın kası eritme, rahatlama olarak sıralanabilir.

Pasif Jimnastik Aletinin Faydaları Nelerdir?

Vücutta adeta egzersiz yapılıyormuş gibi bir etki meydana getiren pasif jimnastik aleti; metabolizmanın hızlanmasını ve kalori yakımının sağlanmasını destekler. Vücuda gönderilen elekto akımlar ile yağ dokularını uyararak parçalanmasını ve vücuttan atılmasını sağlamaktadır.

Bölgesel zayıflama konusunda oldukça etkili olan pasif jimnastik makinesi, bölgenin incelmesini ve sıklaşmasını da sağlamaktadır. Vücutta dolaşımın düzenlenmesine yardımcı olarak, sinirlerin yatışmasını sağlar. Ayrıca kireçlenme ve eklem ağrıları için de etkilerinden söz edilebilir. Egzersiz ve diyetle ile kıyaslanan pasif jimnastik bölgesel zayıflama sağlar. Ayrıca verilen kilolar pasif jimnastik sayesinde geri alınmamaktadır. Bu özellik de pasif jimnastiği vazgeçilmez kılar.

Pasif Jimnastik Cihazı Zararları Nelerdir?

Fazla kilosu olmayan fakat bölgesel anlamda fazlalıkları olan kişiler için etkili olan pasif jimnastik aleti, vücuttaki her bölgeyi zayıflatmaz, bu durum dez avantajları arasında yer alır. Pasif jimnastik yaptıracak olan kişi zararlardan korunmak için gerçek ile alakası olmayan yalan yanlış bilgilerle uygulama yaptırmamalıdır. Zayıflamak için kullanılan bu aletler, bilimsel araçlar değildir.

Kalp pili olanlar, hmaile kadınlar, regl döneminde olan kadınların bu aleti kullanmaması gerekir. Bunun dışında bölgesel anlamda kilo sıkıntısı yaşayan insanlar bu aletten yararlanabilmektedir.

Pasif Jimnastik Aleti Fiyatları Ne Kadar?

Pasif jimnastik seans fiyatları uygundur. Pasif jimnastik makina fiyatlarına bakıldığı zaman oldukça pahalı olduğunu görebiliriz. Son yıllarda pek çok kişinin tercihi olan pasif imnastik aleti kullanıcı yorumlarına baktığımızda oldukça etkili sonuçlar alındığından bahsebiliriz.

Vücudunuzda bölgesel kilo problemi varsa eğer, sizler de bu aletten yararlanabilirsiniz. Fakat herkes için uygun değildir ve öncesinde mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Ayrıca bir rahatsızlığınız varsa uygulama öncesinde değerlendirme yapılmalıdır.

  • pasif jimnastik aleti
  • pasif jimnastik aleti fiyatı
  • pasif jimnastik aleti faydaları
  • pasif jimnastik aleti satış
Yorumlar
Ebru tüner Pasif jimnastik aleti nasıl kullanılır? Kullanımının zararı olur mu? Fiyatları ne kadar onu da merak ediyorum. İlk defa duydum ama hoşuma gitti gibi. cevapla
Şeyda öklü Pasif jimnastik aleti merkezleri İstanbul'da hangi ilçelerde var öğrenmek istiyorum. Yaptıranların yorumlarını okuduğumda gözüme direkt olarak faydaları çarptı. Fiyatları biraz pahalı gibi ama seans seans gidilebilir diye düşünüyorum. cevapla
yorum yaz
Kekik Nedir? Neye İyi Gelir? Kekiğin Faydaları, Zararları, Özellikleri, Besin Değeri