Pasif jimnastik aleti nedir? Nasıl kullanılır? Fiyatları, faydaları ve zararları
Yaşam

Pasif Jimnastik Aleti Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatları, Faydaları ve Zararları

18 Ekim 2017 - 16:15:23

Bir zayıflama aletinin ismi olan pasif jimnastik aleti son yıllarda en çok merak edilen konuların içerisinde yer almaktadır.

Pasif Jimnastik Aleti Nedir?

Bölgesel zayıflama tekniği olan pasif jimnastiğin diğer adı elektro terapi uygulamasıdır. Her geçen yıl büyük bir problem haline gelen obezite insanların hayatında ciddi oranda yer edinmektedir. Araba kullanımı, masa başında çalışma, düzensiz beslenme, düzensiz uyku, spor ve yürüyüş yapmama gibi durumlar kilo problemine yol açmaktadır. Özelikle bölgesel yağlanmalar kişilerin mutsuz olmasına, istediği kıyafetleri giyememesine ve estetik kaygılara neden olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı sağlık kurumları bölgesel yağlanmayı yok etmek için çeşitli yöntemler uygulamaktadırlar. Pasif jimnastik bu yöntemlerden biridir. Pasif jimnastik aleti, kasların düşük voltaja sahip olan elektrik akımlarıyla uyarılmasının sonucunda kasların daha fazla kalori harcaması için tasarlanmıştır. Bu alet vücuda şekil vermek, saç çıkarmak için yıllardır kullanılmaktadır. Aletin zayıflama amacı ile kullanılması ise sadece birkaç yıla dayanmaktadır.

Pasif Jimnastik Makina Nasıl Kullanılır?

Pasif jimnastik, elektro terapi yöntemiyle uygulanmaktadır. Bu uygulama bölgesel zayıflama ve incelmeden ziyade selülit tedavisi için kullanılmaktadır. Elektro terapi cihazları içerisinde on altı ve 24 adet elektrot ucu bulunmaktadır. Uçlar incelmesi istenen bölgeye takılır. Takılma işleminden sonra elektrik şok küçük küçük kişiye verilir. Elektro olanağı fazla olduğundan dolayı vücudun çeşitli bölgelerinde aynı anda zayıflama işlemi yapılabilir. Söz konusu alet bilgisayara bağlıdır. Aletin model durumuna göre altı ila dokuz farklı program seçeneği sayesinde zayıflama işlemi sonuçlanır. Alet dokuz görevle faklı bölgelere elektro şok uygulama özelliğine sahiptir. Bunlar; standart, göğüs dikleştirme, tonlama, ameliyatsız yüz germe, hızlı, basen ve popo eritme, lenfatik drenaj, göbek ve karın kası eritme, rahatlama olarak sıralanabilir.

Pasif Jimnastik Aletinin Faydaları ve Zararları

  • Pasif jimnastik vücuttaki her bölgeyi zayıflatmaz, bu durum zararları arasında yer alır.
  • Pasif jimnastik yaptıracak olan kişi zararlardan korunmak için gerçek ile alakası olmayan yalan yanlış bilgilerle uygulama yaptırmamalıdır.
  • Jimnastik aletleri ve zayıflamak için kullanılan kemerler bilimsel araçlar değildir.
  • Vibrasyon araçları kasların elektrik akımıyla titremesini sağlar. Vibrasyon aracının harcamasına destek olan yağ oranı düşük değerlerdedir. Bu durumda pasif jimnastiğin uygulanma isteğini azaltmaktadır.
  • Pasif jimnastik göğüs, simit bölgesi, yüz, popo, kalça, basen, göbek ve karın bölgesinin zayıflamasını sağlamaktadır.
  • Egzersiz ve diyetle ile kıyaslanan pasif jimnastik bölgesel zayıflama sağlar. Ayrıca verilen kilolar pasif jimnastik sayesinde geri alınmamaktadır. Bu özellik de pasif jimnastiği vazgeçilmez kılar.
Pasif Jimnastik Aleti Fiyatları Ne Kadar?

Pasif jimnastik seans fiyatları uygundur. Bir seans ücreti tahmini olarak 100 TL olarak söylenebilir. Pasif jimnastik makina fiyatlarına bakıldığı zaman ise 20 ila 50 000 TL olarak karşımıza çıkar. Yeterli bilgi almak için ilgili bir kuruma danışabilirsiniz.

Yorumlar
Ebru tüner 11 Ekim 2017 - 18:11:43 Pasif jimnastik aleti nasıl kullanılır? Kullanımının zararı olur mu? Fiyatları ne kadar onu da merak ediyorum. İlk defa duydum ama hoşuma gitti gibi.cevapla
Şeyda öklü 04 Eylül 2018 - 10:31:59 Pasif jimnastik aleti merkezleri İstanbul'da hangi ilçelerde var öğrenmek istiyorum. Yaptıranların yorumlarını okuduğumda gözüme direkt olarak faydaları çarptı. Fiyatları biraz pahalı gibi ama seans seans gidilebilir diye düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: