Zayıflama 27 Şubat 2021 - 17:16:08

Amazon Cevizi Zayıflatırmı? Brezilya Cevizi Kullanıcı Yorumları, Fiyatı, Kullanımı, Faydaları, Zararları

Amazon Cevizi Zayıflatırmı? Brezilya Cevizi Kullanıcı Yorumları, Fiyatı, Kullanımı, Faydaları, Zararları

Amazon ormanlarındaki yüksek ağaçlarda yetişen amazon cevizi, aynı zamanda brezilya cevizi olarak da bilinen bir kuruyemiş çeşididir.

Amazon Cevizi Zayıflatır mı?

Ülkemizde henüz yeni yeni tüketilmeye başlayan brezilya cevizi, yaklaşık olarak 40-60 metre boyundaki ağaçlarda yetişmektedir. Bildiğimiz ceviz türlerinden hem içerik hem de yetiştirilme tarzı olarak değişkenlik göstermektedir. Amazon cevizi, normal cevizlere göre daha fazla selenyum içermektedir. Yüksek ağaçlarda yetişen ve selenyum kaynağı olarak bilinen bu cevizin içeriği oldukça zengindir. Protein ve yağ bakımından zengin, karbonhidrat bakımından düşük değerlere sahip olan bu besinin kalorisi de çok yüksek değildir. Bunun yanı sıra lif açısından da oldukça zengindir. Mide su ile şişen ve çözülen bu lifler metabolizmanın hızlanmasına ve buna bağlı olarak zayıflamaya destek olmaktadır. Bu cevizi değerli kılan içerisinde bulunan selenyum. Sadece 1 tanesi bile vücudunuzun günlük ihtiyaç duyduğu selenyumu karşılamak için yeterlidir. Bu miktar normal besinlerin sağlamış olduğu selenyuma göre hemen hemen 7 kat daha fazladır. Bunun yanında tiroid hastalarının kilo vermesine de yardımcı olur. Amazon cevizi tiroid bezlerinin etkin çalışmasını sağlayarak metabolizma üzerinde düzenleyici etki meydana getirir. Bu sayede kilo verme durumu gerçeklemiş olur. Tiroid bezleri sadece kilo verme konusunda değil aynı zamanda vücuttaki hormonların düzenlenmesinde de önemli roller üstlenmektedir.

amazon cevizi

Brezilya Cevizinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Brezilya cevizi sadece selenyum değil aynı zamanda çinko açısından da zengindir. Bu özelliği onun vücutta serbest radikal olarak bilinen toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca iltihap gibi enfeksiyonel durumların da giderilmesine yardımcı olur. Amazon cevizi kolesterolü dengelemektedir. Kötü kolesterolü düşürürken iyi kolesterolün yükselmesini sağlamaktadır. Bu sayede kalp damarlarının tıkanmasını engeller ve kalp sağlığını korur. Bu etkisi içerisinde bulunan omega-3 yağ asitleri sayesinde gerçekleşir. Bu besin türünün cinsellik üzerinde de bazı etkileri bulunmaktadır. Testosteron yani erkeklik hormonunun en önemli kaynağı selenyumdur. Bu cevizin içerisinde bulunan selenyum sperm kalitesinin artmasına yardımcı olmaktadır. Bu da ereksiyon bozukluğu gibi durumların ortadan kalkmasını sağlayarak, cinsel yaşamın daha kaliteli olmasın katkıda bulunmaktadır. Antioksidan özeliği sayesinde vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar ve böylece kansere karşı birtakım koruyucu etkiler sunar. İçerisindeki C, E vitaminler ve omega-3 yağ asitleri sayesinde hücre yenilenmesi sağlar ve böylece cildin yaşlanmasını engeller. Amazon cevizinin zararları yoktur fakat aşırı tüketilmemelidir. Aşırı tüketildiğinde birtakım yan etkiler meydana getirebilmektedir.

Brezilya Cevizi Kullanıcı Yorumları ve Kullanımı

Amazon cevizi genel olarak atıştırmalık olarak kullanılmaktadır. Gün içerisine yayarak en fazla 3 tane tüketilmesi önerilmektedir. Fazla tüketimi faydadan ziyade yan etki meydana getirebilir. Amazon cevizi kullanıcı yorumları incelendiğinde, kullananların etkilerinden memnun kaldığı açıkça gözlemlenmektedir. Özellikle zayıflamak için kullananların sayısı oldukça fazladır. Kullanımına dikkat edildiğinde sağlıklı kilo verme konusunda oldukça etkili olabilmektedir.

brezilya cevizi, amazon cevizi

Amazon Cevizi Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

İçeriğinde bol miktarda vitamin, mineral, selenyum ve omega-3 bulunan brezilya cevizinin fiyatı çok pahalı değildir. Ülkemizde son günlerde satışa sunulmuştur. Eğer ki bu mucizevi besini tüketmek istiyorsanız internet üzerinden sipariş verebilirsiniz. Sağlıklı yaşamın sırrı olarak nitelendirilen bu ürün son dönemlerde pek çok kişi tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Tüketimi her geçen gün artık göstermektedir.

  • amazon cevizi
  • amazon cevizi zayıflatır mı
  • amazon cevizi fiyatı
  • amazon cevizinin zararları
  • brezilya cevizinin fiyatı
  • brezilya cevizi kullanıcı yorumları
Yorumlar
Neriman Öklü Amazon cevizi henüz yeni duymuş olduğum bir yiyecek ve zayıflamak için etkili olduğuna dair birçok yorum okudum. Kilo vermek için nasıl bir tarif uygulamam gerektiğini araştırıyorum aslında. Kaç gün içerisinde kilo verdirmeye başlar bilgisi olan var mı? cevapla
Nur Yıldırım Aslında kilo verebilmek için daha önce bazı yöntemler denedim. Ama bu cevizin faydalarını okuyunca diğer tüm yöntemlere göre daha etkili olur gibi geldi bana. Tadı nasıl normal ceviz gibi mi? Besin değeri oldukça yüksek ve şikayet hiç görmedim diyebilirim. Nerelerde satılıyor ülkemizde bilen var mı? cevapla
Mevlüde aldemir Nasıl kullanılıyor bilen var mı acaba sert bir meyve mi kullanım hiç açıklanmıyor kırılıyor mu dövülüyor mu çiğneniyordu lütfen açıklama yazar mısınız? cevapla
yorum yaz
Saç Uzatmak İçin Maske, Kür ve Doğal Yöntemler